0 oy
169 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar meyve filesi almıştım evde armut şeftali muz falan olunca koydum verdim biraz yani 4 5 kere 1 haftada onlara alıştığından mıdır nedir sonrasında 1 hafta hiç meyve vermedim tadlarını unutsun diye şimdi patates veriyorum kusar gibi yapıyor bunu nasıl düzeltebilirim acaba ya? Yaptım bir hata inşallah düzelir 

7 Cevaplar

0 oy
(1,683 puan) tarafından
Düzelir canım benimki ilk verdiğimde ağzında tutardı saatlerce kusardi midesini bulandirirdi sonradan alıştı
tarafından
Ayy valla içime su serptin canım Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım meyveye pek yönelme tatlı olduğu için öbürlerini sevmiyorlar 
tarafından
Artık vermiyorum canım 1 hafta hiç vermedim tadını unutsun diye unutmamış başta yaptım o hatayı
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Sabret canım az az sürekli dene zamanla alışıcak benim kızım bir yaşında daha bu hafta meyve yemeye başladı ilk defa her bebek farklı oluyo
tarafından
Tamamdır canım öyle deneyeyim çok teşekkür ederim
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Ek gıdada önce sebzelerden başlayıp daha sonra meyve vermemizi söylemişti doktor. Öyle yapıyorum bende
tarafından
Aynen öyle olması gerekiyor ama meyve filesi almıştık almışken verelim çok bakıyor dedik pişmanız :(
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Sebzeden önce meyve mi verdin tatması için?
(4,589 puan) tarafından
Anladım. Bebekler şekerli tatları sevdiği için önce sebze verilmesi önerilir ki ileride sebze reddi olmasın diye. Mesela havuç ile başlayabilirdiniz, hem sebze hemde bebek daha çabuk kabul ederdi tadından dolayı. Düzelir inşaallah.
tarafından
Biliyorum öyle olması gerektiğini ama heves mi ettim süzgeci alınca anlam veremedim, inşallah düzelir
(4,589 puan) tarafından
Süzgece sebze de koyabilirsin diye biliyorum? Havuç tarzı şeyler vermeyi denesene.
tarafından
Yarın havuç deneyeyim patates başarısız oldu, olmadı bir de süzgeçte deneyeyim teşekkür ederim
(4,589 puan) tarafından
Rica ederim canım.
0 oy
tarafından
Ben ilk sebzeden başladım patatesi sevmedi belki patatesin tadını hoş bulmuyodur bebekler
tarafından
Ayy belki de öyledir havucu deneyeceğim yarın inşallah onda böyle bir sorun olmaz
tarafından
Havucu yedi bebeğim havuç biraz daha şekerli gibi muhtemelen senin bebeğin de sever canm
tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Patatese yağ koydnmu canm kuru olduğu içinde kabul etmiyo olabilir 
tarafından
Koydum canım yine aynı ağzında bekletiyor kusar gibi yapıyor sonra

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 353 göst.
10 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Prens-annesi44 (516 puan) tarafından soruldu
0 oy