0 oy
932 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (749 puan) tarafından
Arkdsimn bebeği down sendromluymus ve aldrmayi düşmüyor ailesi işte ömür boyu sana bağlı olcak bebek işte sorumlulugu var zorlanirsin falan demişler duydum bnde. Çok üzüldüm. Bı haftadır düşünüyor siz napardnz bu durumda bn  kendimde düşündüm  yani yapamazsın. Kiyamazdim 

42 Cevaplar

0 oy
(2,067 puan) tarafından
O testlerin yanılma payı çok yüksek. Bana da öyle söylenildi her hastane çıkışı ağlayarak çıktım ama yine de aldırmayı asla düşünmedim doktor git pazartesi gel aldır dedi asla düşünmedim şükürler olsun hep dua ettim Rabbim ne versen kabülüm dedim ha onu karnımda öldürmüşüm ha kucağımda ikisi aynı 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Testi bile kabil etmedim her türlü kabulum istemiyorum dedim 
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Eğer ikili testten sonra dedilerse onun kesinliği yok o şekilde gayet sağlıklı doğan bebekler de var yani zor bir karar tabi ama ben dogururdum heralde ya kiyamazdim ha karnindakini aldirmissin ha yaşayan bebeğini canlı canlı kesmissin farkı yok bence 
0 oy
tarafından
Ne olursa olsun Allah tan gelen başımın gözümün üstüne asla kıyamam ben. 
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Rabbimin imtihanı ben aldırmam Allah'tan gelen ne olursa kabulum şimdi sağlıklı bir evladım var ilerde ne olacağı bellimi hepimiz engelli adayiyiz asla kıyamam ben ama zor bi karar bu 
0 oy
tarafından
O testler yüzde yüz doğru degil ben aldırmazdım her sey Allahtan benin görümceme de dediler çocuk sapasaglam doğdu maşallah hiç sıkıntısı yok tabi herkezin kendi kararı  herkezin bir imtihanı olur bende hamileyken doktor iste test yapcaginda down sendromlu olursa aldir vs diyodu bana ben da test yaptirmadan aldırmam demistim çok şükür evladim sağlıklı ama doktorlar yanılabiliyor
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Bana en iyi ihtimalle down olacak dedi ankara şehir hastanesinde detayli ultrasona bakan kadın. O ana kadar sağlıklı bebek biliyorduk. En iyi ihtimalle down olur dedi çünkü yasamayacağım bir sürü hastalık saydı. Kimse aldır demedi konsey hariç. Simdi 2 yas 5 günlük hiçbir sıkıntısı yok. Yani hiçbir şeyi de olmayabilir
0 oy
(101 puan) tarafından
İkili tarama testinde benimde riskli çıktı dawn sendromlu doğar ammiyosentez yapalım eğer test doğruysa gebeliği sonlandırırız dediler eşimde bende velevki dawn sendromlu öyle bile olsa onu vereninde vardır bi bildiği aldırmayacağız o yüzden de ammiyosentez yaptırmadık çevremizden çok baskı gördük ilk çocuğum sara hastasıydı yıllarca tedavi gördü benim ailem doymadın hasta çocuk büyütmeye dedi eşimin ailesi bunun bi çaresine bakın kurtulun biran önce dediler iki tarafa da kapattık kapımızı da kulaklarımızıda allahın emaneti dedik bekliyoruz şimdi kızımı 10 gün kaldı allın izniyle rabbim hayırlısı neyse onu nasip etsin 
0 oy
tarafından
Asla kıyamazdım ben aslaaaaaa
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Ben çocukken bir komşumuz vardı. İki tane küçük çocuğu vardı ve üçüncüye hamileydi. Down sendromlu doğacak dedi doktorlar. Kadın o kadar üzüldü ki, sürekli ağlıyordu, sürekli bayılıyordu. Böyle yaptığı müddetçe diğer çocuğunun başına hep kötü olaylar geliyordu, bir keresinde üzerine dolap düştü çocuğun, ölümden döndü. Allah onu uyarıyordu belki de, sen isyan etme sağlam olan çocuğunu da elinden alırız diye. Velhasıl bebeği doğdu, kabullendi şimdi. Evet down sendromlu doğdu ama MaşâAllah hep ilgilenir çocuğu ile, herkeste sever onu. Herşey Allah'ın imtihanı, bizim yarın ne olacağımız ne malûm? Hepimiz bir engelli adayıyız. 
0 oy
tarafından
Ben ne olursa olsn doğururdm , benm kızım için olabilşr dediler 1 gün bile vazgeçmedim ondan 
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Allah'ım gönlüne ferahlık versin arkadaşının inşallah. Ben de aldrmazdim. Misler gibi de bakardım. Dünyadaki sınavımi tamamlamış olurdum. Ki öyle denipte sağlıklı doğan çok bebek var. Ailesine düşmez bunları söylemek. Ama herkes de bu güç olmayabilir , kndi de aldırmayı istiyor olabilir. Bişey diyemem. Allah'ım güç kuvvet versin de aldırmasinn inşallah
(749 puan) tarafından
Yüzde 98 downms zaten ultrasonda çıkmış işte böbrek lkalb sknktisida vamlrmis
0 oy
(10,519 puan) tarafından
Testi çok lazım bisey değil yaptırmadım ne olacak sağlık li bebek Allahtan geliyor o şekilde de Allah geliyor ki imtihan dünyasında ne güzel öyle bi bebeğe bakmak çiçek gibi bakardım aldırmak ne Rabbim o duruma kimseyi düşürmesin 
0 oy
(4,430 puan) tarafından
O testler yanlış.cikiyor ki çoğunlukla pişman olur yapmasin
0 oy
(109 puan) tarafından
Asla kıyamazdım rabbim sınamasın hastalıklı diyip te sağlıklı doğan cok bebek var ya onunda saglikliysa değilse de Allahtan sonucta
0 oy
tarafından

Yaşamayan bilemez Allah yar ve yardımcısı olsun inş ❤️ görümcemin oğlu otizim hastası ve her gördükçe kalbim sızlıyor:(

0 oy
(4,546 puan) tarafından
Günaydın mesaj atmışsınız ama mesajlarınız kapalı göremiyorum açar mısınız
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Aldırmasin Rabbimin verdiği baş göz üstüne .

0 oy
tarafından
İnsan evladına kıyamaz ya. Dowmsendromlu olmak Bi eksiklik değildir ki. Ben kızıma hamileyken o testi bile yaptırmadım. Eğer yaptırsaydım da downsendromlu çıksaydı yine de aldırmazdım. Kürtaj da bebeğin heryerini keserek çıkarıyorlar çok zor bişey ya. Arkadaşına Allah doğru karar verdirmeyi nasip etsin
0 oy
tarafından
Teyzeme de öyle denildi ama bebek gayet sağlıklı doğdu 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 365 göst.
7 Ekim 2020 Aile kategorisinde Nalan2580 (111 puan) tarafından soruldu
+3 oy
46 cevap 1,308 göst.
30 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 724 göst.