0 oy
221 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar merhaba ben 21 haftalık hamileyim ama sadece bu konuyu aşamıyorum ya refakatçi olarak annem kaldım istiyorum ama ilk gebeliğim ya gece olursa ya da birden doğum başlarsa nolacak annem arabayla 5 10 dklık Bi mesafede birden doğum başlayınca gidip onu alabilir miyiz yoksa direk hastaneye mi gitmemiz gerek anlamadım ya kalma konusu demeyin çünkü olmaz o yakın mesafe ev ve evde kardeşlerim var babam var çalışıyor annemin bende benim onda kalma durumum yok acil olarak olursa nolur söyleyin bana 

16 Cevaplar

0 oy
(187 puan) tarafından
E siz hastaneye gidin annenizde taksiye atlasın gelsin
tarafından
Gece olursa nolacak canım :) yani gece olursa babamda getirir zaten ama önemli olan ben gidince hemen yatış yapılır mı annem yetişir değil mi bana onu merak ediyorum
(187 puan) tarafından
Hemen doğumun olmaz yetişir annen telaş etme
-Reklam-
0 oy
tarafından

Direk hastaneye gideceksin bende sezeryan oldum ve bi tanıdık kaldı kız valla sadece 1 gün bile kalamadı doğru düzgün her iki doğumda da hep tekdim hiç sorun etmedim ben kendim yaptım herşeyimi sonradan gelsin kaynananda sanki engel var gelmesine gelecekse bide o sancıyla onunla mı uğraşacan 

tarafından
Valla, ne yalan söyleyeyim kaynanam yakın iki adımlık yer ama, afedersin Bi tarafını kaldırıp gelmez bende istemiyorum zaten annem gelsin istiyorum onun çenesiyle uğraşamam eve gelince de biz kaldık biz ettik diyip durur annem yanımda olursa, daha rahat ve güvende olurmuşum gibime geliyor :(((
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kız doğum başladığı an doğurmazsın merak etme. Baktn suyun geliyor veya sancı var gir banyoya ılık bir dusunu al o ara annne haber ver 
tarafından
Ay mantıklı babam annemi buraya getirir ben duş alana kadar sonra hastaneye geçeriz değil mi ben hemen olur sanıyorum hahah :))
(5,406 puan) tarafından
=)) keşke öyle olsa benimki 13 saat sürdü
0 oy
tarafından
Canım doğum hemen 1 dkk da olan birşey değilki sancın başladımı anneni ara öyle dizilerdeki gibi olmuyo
tarafından
Doğru söylüyorsun canım ben bi anda oluyor sanıyorum yani hep öyle görüyorum TV lerde gerçekte hiç şahit olmadım :)) bende evde beklerim annem gelene kadar beraber geçeriz :)
tarafından
Aynen canım bak mesela bende öyle sanıyodum hiç bil iyodum ilk doğumum olduğu için sabah 5 te başladı sancım kanama su hiçbirşry yoktu sadece kasıklarımda bir ağrım vardı ayağıma vuruyodu haftamda değildi3 hafta vardı doğumuma normal doğum yaptım gününü bilmiyodum sabah 5 te başladı akşam 9 tam doğdu suni sancı verdiler 3 cm açıklık vardı  sonra 7 oşdu yavaş yavaş açıldı doğdu işte bianda olmuyo yani İNŞALLAH seninki kolay olur❤☺
tarafından
Ay çok teşekkür ederim canım içim rahatladı valla ben sürekli bunu düşünüyorum daha çok var ama hep bunun telaşındaydım :)
tarafından
İçini rahat tut canım
0 oy
tarafından
7 aylık hamileyken anneme gittim doğumu orda yaptım eşimle annem kaldı yanımda son zaman sende annende kal
0 oy
(206 puan) tarafından
Bende aynı senin gibiydim ne zaman olur diye. Son haftalarda çatı muayenesi yapıyor doktor ondan sonra artık beklemeye başla her an olabilir benimki 3 gün sonra olmuştu. Bu arada tabi annende hazır bekler. Sen direk hastaneye gecersin sonradan annende direk oraya gelir 
tarafından
Doğru canım zaten doğum hemen başlamıyormuş ben duşumu alana kadar annem evimize gelir beraberce geçeriz hastaneye de :) şimdi kurdum planı :)
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Yani anlamadım beş on dakka mesafeden de çaresiz kaldiysan ne diyim bacım 

Doğum sancın  başlayınca beş dakka da doğmayacak panik yapma 

Bende geçen gece rahatsızlandım önce cocugu görümceme bıraktım hastaneye gittim yatış verince eşim gitti başkalarını da getirmeye .yani arkandan gelebilir dönüp eşin alabilir .... 
tarafından
Ben direk sancı gelince ve ya su doğım başlıyor sanıyordum ilk olduğu için bilmiyorum :)
(1,897 puan) tarafından
Keşke öyle kolay olsa saatler boyu belki günler ve sancı gelecek ilk doğum uzun sürüyor hayli
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Sen gidersin  annen  arkadan gelir  canım   yada  cok  sancin  yoksa  gidersin  alırsın  anneni  
tarafından
Aynen canım şimdi öğrendim doğumun hemen başlamadığını ben evde duş alırken bile eşim giidp alır gelir hemencecik
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Benim doğumlar hiç birden başlamadı ama eşin seni hastaneye bırakır gider anneni alır zaten şancı odasındayken almıyorlardı refakatçi doıumdan sonra alıyorlardı tabi pandemi yok şu an alırlar mi bilmiyorum
0 oy
(119,142 puan) tarafından
bu donemde hastaneler refakatci kabul etmiyo sende gider gitmwz dogurmiyon zaten aradan bi kac saat geciyo o surede gelirler mutlaja
tarafından
Buralarda refakatçi var canım :) ben hemen başlıyor sanıyordum doğumu :)
0 oy
tarafından
Canım doğum öyle kolay baslamiyo suyun geldiği andan bıle belli bir zaman sonra başlıyor onu alırsınız rahat merak etme 
tarafından
Ay teşekkür ederim canım ben bi anda başlıyor sanıyorum :)
0 oy
tarafından
Eşimle kaldım sorun olmadı 
tarafından
Şehir hastanesinde yapmak istiyorum ben canım orda, da kadın şartı var
tarafından
O zaman sen hastaneye gideceksin annen kendi gelir
tarafından
Aynen canım zaten hemen başlamıyormuş doğum eşim beni bırakıp annemi öyle de alabilir yoksa eşimin arkadaşları da alırlar annemi şimdi kafamda hazırladım :))
0 oy
tarafından
Ben  refakatçi  Istemedim  tek kaldım  
tarafından
Bebeği getir götür ve ya senin lavabo ihtiyacını ayağa kalkıp gezdirmeye kim yaptı canım sezeryan olunca zor oluyor herhalde
tarafından
Normal dogum yaptim gayete kolaydi ama sezaryan  nasil bilmiyorum onda gerekebilir gercekten
tarafından
Zaten önemli olan sezeryan canım ayağa hemen kalkamıyorsun yürümek için yanına destek olacak biri oluyor normal doğumun çoğu kolay hemen ayaklanıyor
0 oy
(2,467 puan) tarafından
Canin sen direk  hastaneye git ha yakinsa giderken alın annenize goturun şancı başladığı anda dogurmayacaksinki birde ilk doğum yani hemen olmaz annen sana bebek doğunca odaya çıkınca lazim  hic sitres yapma diyelim alamadın sen hastaneye git kocan gider alır anneni gece gitsem sabaha anca doğar bebek annen gelir rahat rahat sen kendini dusun
tarafından
Anladım canım bende Bi anda başlıyor sanıyorum hahaha :8)
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Ilk doğumumda korona olmadığı için bi gece annem bi gece de kaynanam kalmıştı eşim de yanımdaydı. Bu sefer sadece eşim kalcak annem evde kızıma bakcak.
tarafından
Şehir hastanesinde doğum yapmak istiyorum ben canım sezeryan da sadece birgün kalıyorsun Bi sıkıntın yoksa çok teşekkür ederim ben doğumu Bi anda başlıyor sanıyordum
(2,444 puan) tarafından
Şehir hastanesinde erkek kabuk etmiyorlar zaten canım hayırlı doğumlar dilerim
0 oy
(517 puan) tarafından
Canım öyle bir anda pat diye doğuran çok nadir sancin düzenli bile olsa 10 cm açılmayı bekliyorlar doğum için sancılar da giderek sıklığı düşüyor misal önce 20 dk da bir somra 15 dk da bir somra 7ndk sonra 5 dk doktorlar da genelde 5 dk ya düşünce hastaneye yakınsanız öyle gelin diyor kendini kasma yakınmış zaten , doğumun bi anda bile olsa sen dogumhaneden çıkmadan annen gelmiş olur hastaneye merak etme 
tarafından
Sancı sıklığı hemen düşüyor mu yoksa saatleri mi alıyor canım :)
(517 puan) tarafından
Ben 12 saat sancı çektim canım benim baya yavaş ilerledi suni sancı almıştım ama kimisi 2 saat kimisi 5 saat çekiyor benim 1 cm le yatışım yapılmıştı ondan uzun surdu

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 248 göst.
23 Mart 2022 Aile kategorisinde mehal (572 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 288 göst.
25 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 542 göst.
25 Şubat 2019 Diğer kategorisinde Mavilimm (236 puan) tarafından soruldu

378,322 soru

11,323,601 cevap