0 oy
365 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (422 puan) tarafından
Hamileler ağırlaştım bir şey yapamıyorum diyorlar ya hani. Nasıl oluyor o ? Benim 32 hafta bitti. Tabiki karnım büyüdüğü için yere eğilirken zorlanıyorum, bir de çok ayakta kalınca belim ağrıyor. Oturuyorum geçiyor. Benim hayatımda çok bir şey değişmedi. Pek anlayamıyorum. Bilen bilmeyene anlatabilir mi?  Ağırlaşmak tam olarak nedir ?

25 Cevaplar

+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Hareket kabiliyetinin zayiflamasi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiç ağırlaşamadım ben bilmiyorum 
tarafından
Enfeksiyon hep cikiyomus artik kuzu ne enfeksiyonu acaba ?? Arkadasimin da 10 gun kaldi
tarafından
Canım benimki planlı sezeryandı 24 temmuz dedi Dr ama benim 17 temmuzda sancım başladı kanala girmiş mehlikos hanım birde aşırı akıntım vardı Dr 3 gun daha kalsın pazartesi gel alıcam sezeryana dedi karnında ne kadar dayansan o kâr dedi bana bekledik ama o 3 gün doğum sancısı çektim yani akıntım çoktu e kanalda zaten benim minnakta ondan enfeksiyon kapti birde benimle kokoşun kan gurubu farklı Dr o yüzden atlatmasi mucize dedi ama özel kuvez falan tuttuk başhekim bakıyormuş öyle olunca o sayede kurtardık şükür tanı yiyevek ekmeği varmış Rabb'im kötüsünü vermedi
(13,202 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım.
Şerife sezeryanı çok büyütüyorlar insanlar ağrım hala oluyor yalan değil ama çekilmez değil
tarafından
Evet bence de abartiyolar .Bazi insanlar abartmaya bayiliyo yani cidden .Ya illa ki agri olcak askimcim ama yani agri da öldurmez yani ❤️  en azindan o dogum anini guzel hatirliyosun korkmadan ☺️
(13,202 puan) tarafından
Öyle tabiki kuzum
0 oy
tarafından
Bende hiç agirlamamistim hamileliğimde :D 

Yemek yiyince ağırlasmak gibi işte bişey yapasin gelmemek ağrılarının artması 
(422 puan) tarafından
Eğer böyleyse ben hiç ağırlaşmadım demekki
(169 puan) tarafından
Cinisyetnne sizin Hanife
tarafından
Oğlan canım 23 aylık oldu bizimki
(169 puan) tarafından
Valla işte genelde erkekler agirlastirmiyor :) ben bu agirlasma olayı sayesinde cinsiyetini biliyorum hep :)
0 oy
(12,993 puan) tarafından
Bazıları vücut ödem yapıyor çabuk yoruluyor 
(422 puan) tarafından
Ödem yok çok şükür
0 oy
(202 puan) tarafından
Valla ben de de agirlasma falan olmamisti. Cok guzel gecirdim hamilsligimi son gune kadar. Ve cok da hareketliydim. Dedigin gb egilirken otururken temkinliydim okadar. Herkeste olucak diye bisey yok. Ins boyle devam eder zorlanmazsin. 
(422 puan) tarafından
İnşallah. Yani hiçbir şey yapamıyorum diyenlere şaşırıyorum. Bende mi bir tuhaflık var diyordum hep.
(253 puan) tarafından
Nie sasiriyrsunki. Bn yedi yirmi dort uyuyrdum yiyrdum uyuyrdum. Cokta agirlasmistm. Kolumu kalldiramiyrdum. Her bunye farkli
0 oy
(76 puan) tarafından
Haraketler kısıtlanıyor yürümekte oturmakta zorlanıyorsun, mesela ben uyurken sağımdan soluma tek başıma donemiyordum son haftalarda eşim yardım ediyordu, Ağırlaşmak bu oluyor canım :)))) Allah sağ sağlim kucağınıza almayı nasip canım :)
(422 puan) tarafından
Amin inşallah :)
0 oy
tarafından
Son aylarda iki merdiven çıksan yorulursun ev temizliği yapsan bir yeri silersen diğer yerleri silemezsin ama yinede yorulursun işte eski enerjin kalmaz çabuk yorulup dinlenme ihtiyacı hisseders in
(422 puan) tarafından
Tamam bu illaki olur ama hani elim kolum kalkmıyor, işlerimi yapamıyorum derecesine gelince şaşırıyorum
0 oy
(8,996 puan) tarafından
Bende hiç agirlaşmadim o nasıl bı duygu bilmiyorum 
0 oy
tarafından
İlk gebelik ise bişe anlamazsin. Ben son haftaya kadar çalıştım. Ama ikinci gebelikte onu daha iyi anlıyorsun
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Tam olarak buna ağırlaşmak diyorlar canım hareket kısıtlanması vs şeyler işte 
0 oy
(954 puan) tarafından

İlk gebelik öyle oluyor seni ikinci gebeliginde görmek isterim :D

0 oy
tarafından
Doğuma bir gün kala Fink Fink gezip temizlik yapıyordum valla ben agirlasmadim canım sadce karnim çok büyüktü zaten vucuduma kilo almamistim
0 oy
tarafından
Beş aylık hamileyim çok hantallastim iş yapasım yok yemegi bile zorla yapıyorum canım ağırlaştı yani yorgunluktai acaba bilemiyorum hamilelikten işte demek istediğin bu sanırım
0 oy
tarafından
İlk iki gebeliğimde jiç ağırlaşmadım ama üçüncüde ayaklarım bacaklarım falan o kadar çok şişti ki anlatamam yürümek tam bir işkenceydi sanırım ağırlamak böyle bişey :) 
0 oy
(690 puan) tarafından
İlk gebelikte ben son hafta ev bile taşıyıp yerleştirdim bana mısın demedi herşeyimi çok rahat yapiyordum.ancak.ikinvingebelik çok farklı oldu bende daha 5. Ayda yavaşladı hareketlerim çok ödem oluyorum tabii yaş faktörünün etkisi çok fazla bunda
0 oy
(7,098 puan) tarafından

İlk gamileligimde bende senin gibiydim kus gibi doğuma girdim resmen ama 2. De anam ağladı:D

Git ikinci bebeyi yap gel öyle konuşalım:D

(422 puan) tarafından
Ben tek çocuk istiyorum :D
(7,098 puan) tarafından
Ki, ilk bebe biraz büyüyünce küçüklüğünü ozluyosun ozeniyosun bi tane daha yapasın geliyo ikinciyi de yapınca tovbe ediyorsun:D
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Şu anda ben mesela afedersin ama lavaboya gitmek bile işgence hemen nefes nefese kalıyorum rahat kalkamıyorum oturamıyorum 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
iste  karnın büyüyo  önceden rahat yaptığın yapacağın şeyleri artık yapamıyorsun önceden seni yormayan seyler artık yoruyor bel sırt ağrıları ekleniyor bunların geneline işte agirlasmak deniyo :)
0 oy
(940 puan) tarafından
Canim son haftalar vucudun sisiyor  egilip kalkamiosun   bisey yapasin gelmio elinden esyalari dusuruyorsun  ve sakarliklar basliyor ayakkabilarini giyemiosun  bunlardan bana  olmadi hic biri zaten 36 haftada dogum yaptim sadece sakarlik vardi:) ama 40 haftami tamamlasaydi eminim agirlasirdim
(422 puan) tarafından
36da doğunca bebek kuvöze girdi mi acaba ?
(940 puan) tarafından
36.5 de dogdu girmedi allaha sukur
0 oy
(12,489 puan) tarafından
Hareketin kısıtlanıyor üzerinde koca Bi yük varmış gibi hissediyorsun yatarken sağ sola dönemiyorsun oturdun mu kalkmak istemiyorsun çabuk yoruluyorsun özellikle yemekten sonra az da yesen şişiyorsun yerinden kalkamıyorsun ben böyleydim 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 206 göst.

379,427 soru

11,357,379 cevap

34,835 kullanıcı

...