0 oy
466 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (27 puan) tarafından
Kızım 6 yaşında ana okulu'na gidiyor. Bir hafta iyiyse diğer günler hep hasta yine öksürüyor. Okula başladığında beri daha çok hasta oluyor havalar  bazen okuldan almayı düşğnmüyor değilim. Moralim çok bozuk oğlumada bulaştırıyor. Millet artık bizimle görüşmek bile istemiyor. Kızım onların çocukalrını'da bulaştırıcakmış. Zaten çocuklarım hasta olunca yeteri kadar üzülüyorum bide milletin böyle düşünmesi daha çok üzdürüyor beni. İyide bakıyorum sıkıda giydiririm.kendimi çok yetersiz ve iyi bir anne olmadığımı düşünüyorum eşimde öyle düşünüyor. Sürekli doktora gitmekten bıktım "Ne yapıcam bilemiyorum" 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bağışıklığı  düşük acaba
(27 puan) tarafından
Bende bilemiyorum ama meyve falan evimizde eksik olmaz
-Reklam-
0 oy
(612 puan) tarafından
Öncelikle çok geçmiş olsun.Milletin öyle düşünmesine uzulmen normal tabi ki ama onların açısından bakınca haksız da değiller. Kizinin bağışıklığını kuvvetlendirmen lazım. Yoksa hangi ilacı kullanırsan kullan köklü çözüm olmaz. Instagram'da hastalanmayancocuk diye bı hesao var onu takip et. Asla abur cubur, şekerli şeyler verme kızına, bağışıklığını düşürür bunlar. Baktın hasta olacak gibi küçük bir dış sarımsağı ezip yoğurtla ya da başka şekilde yedir kızına. Öksürük, ateş vs olunca da ilerlemeden hemen sarımsaklı yağı uygula. Yoruma tarifini yazacağım şimdi. Corbalarina mutlaka kemik suyu ekle, zerdeçal zencefil az az yemeklerine ekle. Protein ağırlıklı beslenmesine dikkat et. Et yumurta sebze yoğurt peynir. Kesinlikle süt verme. Bir de fermente mutfağım diye bı sayfada  lakto fermente lahana turşusu aldım ben, hergun kızıma az az yediriyorum. İçinde bilmem kaç bin faydaki bakteri varmış. Tahinin içine ceviz fındık badem rendeledim, hergun birkaç kaşık ondan veriyorum
(374 puan) tarafından
Ekran goruntudu Aldim canim sagol
(27 puan) tarafından
Sağol cnm denicem
(826 puan) tarafından
Ay bende aldım vAlla tarifleri helal et bacım
tarafından
Ne kadarlık bebeklere uygulanıyor canım
(612 puan) tarafından
Yaa ne demek helal olsun. Sarımsak yedirmeyi diyorsanız bebeklere 7. Aydan sonra veriliyormuş ama az az ver bir de üç gün kuralına göre bak alerjisi var mı diye. Sarımsaklı yağı iki aylık bebeğe süren de olmuş ama ben dediğimde kızım ondort aylık falandı. Glutensizdunyacom diye bir hesapta verilmişti o tarif, ordan yorumları okuyabilirsin
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Antibiyotik çok mu içirdin kızına acaba. Sağın solun öyle düşünmesi de zoruna gitmesin. Normal bir durum. Bende olsam öyle düşünürüm.. Empati yap. Her hastalandığında doktora götürp antibiyotik içirdiysen o yüzden sürekli hasta olur. 
(27 puan) tarafından
Ewet empati kuruyorum tabikide ne bilim insan yinede üzülüyıyor hayır antibiyotik çok vermedi
(3,551 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. Bitkisel yollar ile tedavi et kızını ve kendi kendine iyileşmesini bekle. Ciğere inmediği sürece hemen ilaç verme. Bunu uuzn zaman yaparsan bir süre sonra iki gün hasta olur üçüncü gün hemen iyileşir ve sürekli hasta olmayı bırakır canım. Kızının bağırsaklarını güçlendir. Entoregermina falan kullan.. Bağırsak sağlıklı olursa kolay kolay hasta olmaz kızın.
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bağışıklık için takviye edici vitaminler kullan canım bende oğluma çok iyi bakıyorum ama işte hastalık bu bulaşıyor bizde sabah burun akıntısı ile uyandık grip oldu ve kimseyle de görüşmüyoruz daha 2,5 yaşında nerden geliyor anlamıyorum iyi bakamıyorum diye düşünme sakın her anne misler gibi bakıyor
(27 puan) tarafından
Bizde fazla kimseyle görüşmeyiz hep ewdeyiz millettin çocuğu hasta oldumuda bizden bilirler
(12,856 puan) tarafından
Boşver canım ben mesela komşuma hemen mesaj attım hep birlikteyiz çünkü bizde grip başladı yiğite de bulaşmış olabilir diye bunda suçlanıcak bir durum yok canım bisver
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Canım endişeni üzüntü anlıyorum Allah şifa versin ama herkes kendi çocuğunu düşünmek zorunda simdin biri hasta olsa sende mesafeli durursun ondan ona geçmesin diye bunda bence kötü bisey yok   . Çünkü çocuklar hasta olunca onlar bin biz anneler bin çekiyoruz diğer yandan okula giden her çocuk hasta olur doktorlarda söylüyor  zaten sen su an anaokulundan alsan seneye ilkokulda  hasta olacaklar benimde kızım  5 yaşında anaokulu istedim ama hastalıktan ötürü gönderemedim çünkü bide kardeşi var o olsa zaten onada getiricek  evde biseyler  öğretmeye çalışıyorum bende. Şu an ki hava zaten hasta olmaya da elverişli bi soğuk bi sıcak e çocuk ilk defa evden bu kadar rutin cikiyo vs. Diyebileceğim yediklerini artır hani vitamin bakımından bağışıklık açısından daha faydalı şeyler yedirt hasta olsa da çabuk toparlasin  yavru 
(27 puan) tarafından
Emin ol ki meyve eksik olmaz ewimizden kahavlto desen dört dörtlük yapıyor sıkı giydiririm Ama yok
(1,207 puan) tarafından
Doğrudur canim ama dediğim gibi okula giden herkes hasta oluyo ben Bile şimdiden düşünüyorum seneye naparim diye ama iste elden ne gelir  propolis polen araştır o tarz  şeyler kullan çok faydalı bağışıklığa
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. Bağışıklığını yükseltecek gıdalar yedirmeye çalış. Bol bol c vitamini olan meyveler yedir. İnsanlara da kızma bence. Onlar da kendilerince haklı. Kimse çocuğuna hastalık bulaşsın istemez. Grip soğuk algınlığı cocuklarda hemen bulaşıyor bir birlerine. Bende biri hasta olsun oğlumdan uzak tutarım hep. Eşim bile hasta olduğunda benden oğlumdan uzak durur evde kucağına almaz sevmez iyileşene kadar. Bunlara dikkat etmek zorundayız anne olarak. 
(27 puan) tarafından
Ben onalrı anlıyorum ama onların tavrı çok başka
0 oy
(10,364 puan) tarafından
İnsanlara kızma canım anaokulu ve kreş çağı böyle maalesef benim kız da bakıcıda 1 aydır dediğin gibi bi burun akar bi öksürür ben de kimse ile görüşmek istemiyorum bulaştırır diye. Yavaş yavaş güçlenecek bağışıklık sistemi 
(27 puan) tarafından
Biz zaten görüşmeyiz etmeyiz ama Milletin çocuğu hasta oldu uda bizden bilirler
0 oy
tarafından

Yaaaa vallla görüşmek istemeyen asla görüşmesin umrumda bile değil yeminle aynı beni anlattın okula git gel hastalık getirdi hep 3 üde hasta vallahi 

(27 puan) tarafından
Aynen yaaa geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Bende öyleydim bu aylarda öksürmeye bi başlardım Mayıs hazirana kadar iyilesmezdim 5 senedir taş gibiyim korkma çok sakiniyosan bağışıklık kazanmamıştır 
(27 puan) tarafından
Beüıiıklığı için ne yapa bilirim
tarafından
Valla hastalancak iyileşmek bağışıklık kazanacak çoksa sakinmcn yani doktor bi hastalığı falan yok diyosa hastalansin alışır zamanla
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Yani sen yetememek olarak düşünme de ortalık hastalığı var şuan. Herkes oluyor grip ve ağır geciyo bu sene ve uzun suryyo. Okul ortamında da sık hasta olması normal sürekli ilikli kemik sulu çorbalar içir. Abur cubur verme .  Takviye vitamin kullanabilirsiniz aile hekimi bize danışarak.  Ayrıca çevrenizin de sizinle görüşmesini normal karşılamalisiiniz .. kimse çocuğunun hasta olmasını istemez.  Bende öyle düşünüyorum . Hatta geçenlerde görümcem in çocukları hastaydı.  Aradan da bı on gün geçmişti eşimin enişte ile işi vsrdi. Eşime dedim önce sor cicuklar nasılmis iyiler mıymış iyilerse davet et ailecek gelsinler dedim. İyiler dediler geldiler. Yani ayrıca senin de çocuğunun hasta iken sadce kndini ona adanan gerekmiyo mu ki sen ya misafir almak yada gitmeyi dusunuyosun onu anlamadim
0 oy
tarafından
Yani eğer bulaşıcı ise haklı diğerleri de onlara bişey diyemicem. Ama çocuğunu başka doktorlara da götür belki başka bi sebebi vardır 
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle bugün vitamin aldım bitkisel şeyler kullanicam pekmez gibi mesela kış boyu kullanmayı düşünüyorum inşallah bağışıklığı güçlenirse kolay hasta olmaz kendini yetersiz hissetme canim
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Cocuklar okullar açıldıktan bu yana hep hasta benim oğlumda okula giden cocukla yan yana geldi anında hasta oldu hastayken zaten göndermeyin diyor öğretmenler 
0 oy
tarafından
Çocuk hastayken niye başkalarıyla görüşesin hali olmaz bosver başkalarını. Vitamin takviyesi falan mi alsan. Easy fish oil falan. Karadut pekmezi de ver
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm okula giden çocuklar hep hasta. Hep birbirlerine bulastiriyolr. Bu senin bir kötü anne olduğunu göstermez. Komsularinid abiraz anlamaya çalış. İnsan çocuğu olunca biraz daha ehemmiyetli davranmak istiyor.bol bol bitki çayı filan içir bağışıklığı guclensin. Geçmiş olsun tekrardan.
0 oy
tarafından
Canım bağışıklık sistemini destekleyecek şeyler ver balık yağı c vitamini vs gibi şeylerle bağışıklığını destekle protein ağırlıklı besle üzerini sıkı giydirmen yetmez içerden desteklemen lazım kara mürver ekstrati almıştı ablam oğlu için çok çiliz çok hastalıklı bir çocuktu onunla biraz olsun toparladı 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Uzulcek bir durum yok canım salgın ben oğlum da 14 aylık 2 haftada 1 sürekli grip öksürük ben artık doktora sordum ben mi bakamiyorum neden diye doktor salgın çocukların hepsi hasta  ben şahsen çocugum hasta olunca kimseye gitmiyorum davet de kabul etmiyorum sonucda çocuğum hasta hem onlara bulasmamasi için herkes kendi çocuğunu düşünüyor bunda alincak uzulcek bir durum yok 
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Oğlum da alerjik rinit var en ufak bi şeyde hasta olur genzi dolar alerji ilacı kullanırım geçer alerjik bişey olabilir mi canım 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 846 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Lena (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 339 göst.
0 oy
14 cevap 512 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 1Elisa1defne (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 141 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,088 puan) tarafından soruldu