0 oy
475 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
1 yıllık nişanlı lık dönemi geçirdim. Herşey başta çok güzel giderken annesinin binbir kurnazlıklarını farkettim bende o kadar iyi niyetliyim ki en zor zamanlarında yanında oldum. Hastalanmış yaz temizlik ev temizliği yaparken gittim evini temizledim yardım ettim yani daha bir sürü şey bir sürü emek verdim ama bunları sadece iyi niyetlilikle bir karşılık beklemeden yaptım en son annesi düğün alışverişinde herşeyi gitmiş almış o kadar söylememe rağmen şu hoşuma bu hoşuma gitti diye gösterirken gitmiş evi baştan aşağı döşemiş.Nasıl canım sıkıldı çağırdım nişanlımla annesini saygımı edebim bozmadan konuştum kötü bişey demedim yaptığının beni çok üzdüğünü benimde hevesim olduğunu kırıldığımı söyledim bu kişi ağlayıp sızlayıp yalanlar atarak bağırıp çağırarak bayıldı ben korktum ama meğer hepsi numaraymış oğlu kızmasın diye oğlu aldı gitti annesini. Bende bunları gördükten sonra ben uğraşamam böyle insanlarla deyip mesaj attım. Benim beklediğim doğru insan olmadığını ailesine ve ona olan güvenimin saygının ve sevgimin kalmadığını söyleyerek gelip yüzüğü almasını söyledim gelmedi. Bende ertesi gün annem babamla gidip bohçaları koydum.oğlu uyuyordu uyuduğu yastığın üstüne  yüzüğü bırakıp hiçbişey demeden çıktım gittim. Ve bir daha iletişime geçmedim. Annesi geldi sonra ağladı sızladı kapıyı yüzüne kapattım. Sonra arkamdan bir ton şey söylemişler kötülemişler. Görücü usulü tanıştığım ilk konuştuğum erkekti ilk sevgilim diyebilirim.Hala hazmedemiyorum ben onlara iyilik dışında hiçbişey yapmadım hiçbir kötülüğün saygısızlığım olmamıştır  hak etmedim.kendim götürüp vermenin sebebi helallik alıp yoluma devam etmekti. Sonuçta herşey olabilir hayatta ayrılabilirsin bu gayet normal ama insan olarak. hiçbir zaman arkalarından kötü konuşmadım kötülemedim sırlarını biliyorum kimseye söylemedim. Dedim ki Allah’ım sana havale ediyorum. Hazmedemediğini için çok kızdım kendime yaptıklarıma emeklerine psikolojim bozuldu çok zor günler geçirdim. Kardeşim  ban üzüntüsünden hasta oldu hastanede yattı annem babam perişan oldu. Bunları gördükten sonra kendimi toparladım. Şuan çok şükür evliyim bir tane dünyalar tatlısı  çocuğum var. Kocamı çok seviyorum. Ama bu anılar aklıma gelince ilahi adalet istiyorum yaptıklarına bin pişman olsunlar beni mumla arasınlar istiyorum. ALlah a bol bol dua ediyorum. Bununla nasıl başa çıkabilirim aklıma gelince yaptıkları inanın çok kötü oluyorum hak etmedim ve hak etmedik. Dua edin lütfen aklımdan anılar silinsin yaptıklarını unutayım değilse binbir ah edesim geliyor. Allah herkesin gönlüne göre versin. Not=Kocamı çocuğumu çok seviyorum kayınvalidemde Allah onlardan bin kere  razı olsun. İyi ki çıkmışlar Karşıma çok şükür. O insanların yüzünü bile hatırlamıyorum ama yaptıklarını unutamıyorum. 

11 Cevaplar

0 oy
(3,938 puan) tarafından
Aklına hep su gelsin o anları hatırladığın da eski kaynanan bunları yapmasa su an çok sevdiğin kocanla evli olamicaktin, hayırlısı ve nasip buymuş nasipten öte yol yok  
tarafından
Diyorum diyorum binlerce kez söylüyorum ama geçmiyor keşke iki cümle bişey söyleseydim giderken dedim sessizce hiçbişey demeden gittim galiba bunu yaşıyorum. Üzerinden 2,5 yıl geçti şimdi burada da aynı kurnazlıkta bir kayınvalideyle baş etmeye çalışan birini görünce olmadığına milyonlarca kez şükrettim Allaha yinede helallik alınıp güzel bir şekilde bitebilirdi yalana dolana kötülemeye yada yastığa başını koyup uyuyarak değilde başka türlü hiçkimse bu tavırları hak etmez sonuçta ama işta insanlık herkeste bunu yapamaz.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bacım bence üzülmek yerine sevinmelisin kurtulmuşsun. Eğer o adamla evli olsaydın düşünsene bi evinin her şeyini kaynanan bilecek her şeye karışacak sizi birbirinize düşürecekti bi de çocuk olduğunu düşün sonra boşanmak da zor olacak vs vs burda her gün kaynanadan dert yanan insanlar gibi olacaktın. Büyük bi sevap işlemişsin ki Rabbim seni onlardan kurtarmış bence şükür namazı kılıp dua etmelisin
(444 puan) tarafından
Başımda aynısı var herkes onu melek sanıyor ne yapacağımı bilmiyorum
tarafından
Anlamadım canım eşin mi kaynanan mı
(444 puan) tarafından
Kaynanam malesef, eşim çok iyi..
tarafından
İnşallah kaynanan da iyi olur canım
(444 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum canım ama amin
0 oy
tarafından
Sen o tatlı canını neden sıkıyorsun bak evlenmişsin yeni bir hayatın olmuş çocuğun olmuş. Onlar seni kaybedikleri için eminim günün birinde uzulecektir hiç canıni sıkma Allah'ın sevgili kuluymusun ki o cadoloz kadından kurtulmusun. Kocanla ve çocuğunla mutlu olmaya bak hatta çok ama çok mutlu olun. ❤️ Bak bende nişanlıyken senin gibi olaylar yaşadım ayrilmak istedim ama nişanlım istemedi ve onunla evlendim kaynanam hala kötü bende Allah'a havale ediyorum. Bence sen çok şanslısın kurtulmussun.
0 oy
tarafından
Geçmişimizi düşünerek yaşarsak etrafında kimi görüyorsan hayatı zehir zıkkım olmuş olurdu geçmişi düşünme ilahi adalet yerini bulur 
tarafından
Öyle ama elimde değil o günden sonra insanlara iyilik yapsın gelmiyor her iyiliğin altında bir kurnazlık bir kötülük aramaya başladım. İnsanlara karşı çok mesafeliyim güvenemiyorum yani bütün karakterimi değiştirdi onların yaptıkları iyilikten soğudum resmen
tarafından
Karakterin senin elinde bacım anlıyorum seni hepimiz geçmişimizde çok zorlu zamanlar geçirdik bak bu zamana kadar hiç konuşmadım bu konuyu benim hayatımda bi kez sevgilim oldu o da beni 4 kez aldattı hemde hep etrafındaki en yakınım dediklerimle benimde erkeklere güvenim kırıldı şimdi ben erkeklere güvenmiyorum deyip nisanliyken ya da şimdi eşimi bunaltsam nolur onun suçu ne başkasının cezasını ona odetiyim böyle bişeye hakkim yok ki ben ne zaman eşimi tanıdım geçmişimi unuttum eğer bunu yapmasaydim eşime ihanet ettiğini hisseder kendime zarar verirdim ne olduysa oldu ne yasadiysa yaşandı bitti gitti unutma eşinden önce hayatında olan biriyle ilgili dolaylı da olsa fark etmez biseyler için kendini uzersen bu eşine yaptığın en büyük haksızlık olur çünkü o senin geçmişine takılı kaldığını bilse çok üzülür hatta o kişiyi unutamadığını düşünür
0 oy
(1,728 puan) tarafından
Allah ın sevgili kuluymussun ki gözün erken açılmış yoksa bir ömür uğraşıp dururdun bırak geçmiş bitmiş sen eşinle geleceğe bak düşünme böyle şeyleri
0 oy
tarafından
Aynı kisiylemi evlendin  yoksa başka birimi
0 oy
tarafından
Bir ara okurken o kişiyle evlendin sandım düşünmemeye çalış aklına getirme baştan bunların olması senin için daha iyi olmuş belkide 
0 oy
tarafından
Mutluysan ve kocanıda seviyorsan daha niye bunları düsünüyorsunki 

Rabbim kimsenin ahını kimsede bırakmaz merak etme
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Aklına geldikçe la havle çek belayı def et aklından kuzum. 
0 oy
tarafından
Bazen şer  gorukur hayir olur bazen hayir gorukur ser olur sizinki ne guzel ser görüküp hayir olmus ki eşimi seviyorum mutluyum diyorsun diğer düşünceleri cehennemin dibine at ve kapiyi kapt bir dahada dönüp bakma olan olmuş biten bitmiş bence bunları düşünülerek bile eşinize haksızlık ediyorsunuz sadce bun düşünerek bile bu fikirleri aklınızdan çıkarabilirsiniz 
0 oy
(444 puan) tarafından
Bacım Allah seni öyle bir korumuş ki, gerçekten ben buna inanıyorum.. Benim kaynanam 6 yıldır melek gibiydi 3 ay önce doğum yaptım üst katta oturuyo karışmadığı şey kalmadı birkac gün önce tartistik aglayip sızladı esim de vicdan yapip benim yanımda olmuyor hicbir zaman. Kadin hep iyiliklerini anlatip kendini melek gösteriyor bu sayede evimi herseyimi yönetiyor. Bugün annemin evine gidecektim kayinpederim gitme konusalim dedi konustuk kadin yine iyiliklerini saymaya basladi aglayacak gibi olunca sinir krizi gecirdim. Kayinpederim konusmayi öğren sonra konusuruz deyip gitti Allah büyüktür namaz umre hepsi onda, ben namaz kılıyorum yalan söylemem diyor. Eşimi çok seviyorum ve tek kavgamiz annesi. Aklımla oynayip istemedigim ne varsa yaptrdi gurbete geldim beni o kadar yalnizlastirdi ki esimle yalniz basimiza onsuz hicbiryere gitmezdik. Allah bildiği gibi yapsın bi an önce bize bi yuva ev nasip eylesin de kurtulalim bu kadından inşallah
tarafından
Aynen öyle yaptı oda yetmezmiş gibi nişanı attım diye arkmdnda demediğini bırakmadı ben kendime çok kızdım yaptıklarıma bir sürü sıkıntısıları oldu onların yanında oldum sabahlara kadar onlarla birlikte bende ağladım ve ben o yaptıklarının hiçbirini hak etmedim.Ailem kardeşim hepimiz çok üzdüler  Bu yüzden mumla arasın bin pişman olsun istiyorum. Değilse ne hali varsa görsün umrumda değiller. İlahi adalet istiyorum sadece
(444 puan) tarafından
İnşallah canım ama kimse yaşattığını yaşamadan ölmezmiş benim de tek istegim bu

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 449 göst.
7 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 616 göst.
+1 oy
25 cevap 423 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Birmum 123_ (2 puan) tarafından soruldu
0 oy