0 oy
221 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,479 puan) tarafından
Niçin sezaryen doğumda 2 hafta önce alıyorlar biliyor musunuz hanımlar? 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bebek kanala girip normal doğmasın diye riske girmesin diye kanimca
(2,479 puan) tarafından
Hmm anladım. Yeterli oluyor mu gelişimi için o kadar durması
tarafından
37 den sonrasi yeterli oluyor zaten bebeğin sağlıklı ise 35 de bile gayet guz gelişip kuveze girmeyen var
(2,479 puan) tarafından
Hm hayırlısı inşallah. Teşekkür ederim ❤️
tarafından
Evet hayırlısı canım
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bana da hesaba gore normal dogum gunu verdi .Niye oyle yapti acaba ? 
tarafından
Kaçıncı haftada sezeryan oldunuz Kı birde İlk gebelık mıydı
tarafından
Kuzum daha dogurmadim :D eger 2 hafta once veriyorsa ben de one cekeyim diye dedim ☺️❤️
tarafından
Benım İlk gebelığımdi 40 haftalık ken sezeryana alındım da ondan sordum canım 2. Ve çoğul gebelıklerde 38-39 haftada alıyorlar sezeryana
+1 oy
(940 puan) tarafından
Bebek kanala girmesin diye
(2,479 puan) tarafından
Teşekkürler
+1 oy
tarafından
38.haftada gelişimi tamamlamış oluyor zaten beklemeye riske atmaya gerek olmadığı için sezeryana alıyorlar
(2,479 puan) tarafından
Teşekkürler
+1 oy
(404 puan) tarafından
Ben dün aldım sezeryan günümü 39 +1 verdi doktorum kesinlikle 1.gun bile anne karnında çok değerli dedi benimde kanala giremiyor iri bebek bu yüzden sezeryan ama ağrılara dayanamıyorum son 1 haftamız işte :)
(2,479 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. İnşallah kolaylıkla sağlıkla alırsın bebişini kucağına
+1 oy
tarafından
Son haftalarda normal doğum oluyo sezeryanda en geç 38. Haftada alınıyo bebek
(1,763 puan) tarafından
Hayir cnm 39 haftaya verilir sezeryan gunj genel anlamda ek bir risk yoksa ve ilk sezeryan dogumsa 39.haftada alinir
tarafından
Yoo canm benm 38 . Haftada olucaktı 36. Haftada doğum taptm tansiyonum yükseldiği için
(1,763 puan) tarafından
Tmm bender 37+1 de oldum o belli riskler konusunda degisiyor sezeryanda en dogru hafta 39 hafta ilk gebelikte sonrakilerinde 38 olabiliyor hemsireyim ordan biliyorum bends de en basindan beri 38 i gorelim dediler ama 37+1 de dogum yaptim hank en asagi 38 i gorelim istiyorlar ama ideal olani 39
0 oy
(76 puan) tarafından
Normal doğum olmasın diye, benim 38 hafta 20 günlükken olmuştu sezeryan, herşey normaldi gelişimi falan ama anne karnındaki suyu yutmuş o yüzden bı hafta yoğun bakımda kaldı,Allah'a çok şükür şimdi iyi.
(2,479 puan) tarafından
Allah şifa versin canım dahada iyi olur inşallah. Kaç günlük oldu
(76 puan) tarafından
Aminn.Baya oldu canım şimdi 15 aylık :)
(2,479 puan) tarafından
Maşallah hayırlı sağlıklı uzun ömürleri olsun :)
0 oy
(3,551 puan) tarafından
İki hafta değil canım. Bir hafta önce alıyorlar. Yani benim ilk 43 de dogdu mecbur sezeryan ikinci 39 hafta bitmişti. 3 cü de tam 39 olunca aldılar. 
(2,479 puan) tarafından
Hmm. Bana dedi 11 Nisan da doğar sezaryen olduğu için 27 martta gelir. Kendi dr um demedi tabi başka birisine gittim acil bir durum olunca o dedi.
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Gelişimi tamamlanıyor canım bide bebek pozisyon alıp normal doğum olmasın diye biliyorum ben benim 35 haftada doğum oldu bir gece tedbir amaçla kuvezde kaldi kızım çok şükür her çocuk bir olmuyor tabi 
(2,479 puan) tarafından
Anladım canım teşekkürler
0 oy
(1,763 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Iki hafta degil genel anlamda ilk sezeryan 39 hafta da oluyor.iki uc sezeryanda 38 haftada aliniyor .Ben 37+1 de sezeryan oldum sebeplerim vardi erken alinmasinin sebebi genel anlamda normal dogumun baslamamasi lakin ek sebeplerde eslik eder gun belirlerken mesela benim ki 37+1 de oldu tansiyon yjksekligi cikti son muayenemde rahimde kitle vardj normal dogum sansi yoktu bebek gelisim geriligi vardi artik alalim dediler.bir problem yoksa 39 a kadar bekletiyorlar ilk sezeryan dogumu
(2,479 puan) tarafından
Anladım 2.sezaryen benim

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 159 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde SnurT (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 522 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (456 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 164 göst.
13 Haziran 2022 Aile kategorisinde Esma elif (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 116 göst.
31 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde creazygirl34 (3,127 puan) tarafından soruldu

381,165 soru

11,410,871 cevap

34,952 kullanıcı

...