+1 oy
1,001 göst.
Diğer kategorisinde (6,825 puan) tarafından
1 haftadır annelerdeyim ama o kadar zor ki evde 14 yaşında erkek kardeşim var oğlumla hiç anlaşamıyorlar çocuk günde en az 5 dafa ağlıyor bende kızıyorum ona bırak çocuğa diye bu sefer annem bana terse yapiyor çocuğun bi tane bile oyuncağı yok burda dışarı çıkarıyorum çocuklarla oynatıcı. Diye bu seferde herşeye saldırıyor

Kış geldi ayarındakiler hâlâ yazlık çorap ince 2 tane çorabı var al diyecek yüzüm yok isteyemiyorum 

Vee özellikle geçen gün oğluma kızdım diye anem bana ne desin

a.mınin  kızgınlığını çocuktan mi alıyon  dedi gitme aha ev diyen insan bunu diyen ama çok tok katlı ne dese dokunuyor

Dünde babamla kavga ettiler babam çıktı gitti burdada huzur yok nereye gitsek huzur bulamıyoruz çok zormus 

32 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Şu söz çok doğru gelinlikle çıkdığın eve ayrılıp döndüğün zaman hiç bir şey eskisi gibi olmuyor ne derseniz deyin 

(7,675 puan) tarafından
Iste aileden aileye değişiyor genellememek lazım benim annem de babam da sagolsunlar her konuda arkamdalar ve çocuklarının arkasında olan da çok aile var
(2,054 puan) tarafından
Canım ben bunu buradaki çoğu yaşanilanlsri gördüğüm için yazdım evet sen şanslısın ama çoğunlugumuz öyle değilki benimde annem hariç herkes arkamda annemde eski kafalı olduğu için elalem ne der kafasında olduğu için birde işim gücüm olmadığı için istemedi birde doğuda çoğunlukla böyle oluyor yoksa benimde babam geldi beni aldı götürdü aylarca çocuğuma baktı bir dediğimi iki etmedi annemle kavga bile ettiler ama ben annemin huyunu bildiğim için birde çocuğum babasız büyümesin diye zaten eşimde başka yere tayin aldırıp ailesinin gerçek yüzünü görünce affettim geri döndüm
(2,054 puan) tarafından
Yok genellemiyorum ama çoğunlukla burada da bunu gördüğüm için yazdım
(7,675 puan) tarafından
Anladım canım insallah bu arkadaşta feraha erer. Rabbim bütün yuvalara huzur versin inşallah
(2,054 puan) tarafından
Amin ecmain inşallah canım
-Reklam-
+1 oy
(27,351 puan) tarafından

Tövbe tövbe o ne biçim anne o ne biçim bir cümle git sığınma evine onlar destek çıkarlar Allah yardımcın olsun

0 oy
(3,860 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun , cok uzuldum ya :( 
(6,825 puan) tarafından
Çok saol canim
0 oy
(933 puan) tarafından
Ayrı ev tutup nafaka alma şansınız yok mu kimseden hayır belli
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Aynen canım çok zor oluyor ya elin adamının yanında kocan yani böyle zor olmuyor 
(6,825 puan) tarafından
Birseyi çok iyi anladım dovüssende  çekişsende  alıp sattiriyormusum
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Eşinden ayrılıyosun heralde canım

Öylemi
0 oy
(163 puan) tarafından
 anneniz çok yanlış konuşmuş konu ne tam olarak bilmiyorum ama Allah yardımcınız olsun kendinden başka kimseye muhtaç etmesin sizi 
0 oy
tarafından
Çok üzüldüm haline Allah yardımcın olsun eşinle barışma ihtimalin hiç mi yok sormasi ayıp neden ayrılmıştiniz
(6,825 puan) tarafından
Canım 1 haftadır burdayım ne aradı ne sordu ben zaten beni aramasını istemiyorum çocuğu mek etsin aileden birini arasın o da yok ve
Hiç çaba yok barışalım vs gnu özurdileme gnu ailesi bile araya grmiyor  duşun yavrum yuvanızı bozmayın demiyor
tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok üzüldüm eski postlarini hatırladım baktımda sorularına Allah herkese hayırlı Kader versin eşine ve ailesini hidayet versin
(6,825 puan) tarafından
Amin canım amin inşallah oğlumla mutlu bi hayat yasariz
0 oy
tarafından

Bir kez çıktın mı o evden artık hiçbir şey eskisi gibi olmuyo:ermm: Allah yardımcın olsun inş cnm çekmeyen bilmez :(

(6,825 puan) tarafından
Haklisin halal bana çok kolay gelirdi ama çok çok zormus
tarafından
Allah yardımcın olsun cnm Rabbim güzel bir kapı açsın inş ❤️
0 oy
tarafından
düzenlendi
Annanem hep der Allah çıktığın kapıya muhtaç etmesin diye doğru demekki Allah yardımcın olsun
(6,825 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
(7,191 puan) tarafından
Etsin mi etmesin mi
tarafından
Düzelttim yanlış yazmışım
0 oy
tarafından
 Evlendikten sonra o eve yabancı oluyorsun malesef ve çocuklarımız hiç bir yere sığmıyor Allah yardımcın olsun 
(6,825 puan) tarafından
Çok saol canım dua et yeter benim icin
0 oy
tarafından
Tövbe şeyinin kızgınlıgı gibi 

Ya insan bişi yerken bile çekiniyor evlenip geri dönünce
(6,825 puan) tarafından
Kesinlikle canım çoğu zaman sofradan aç kalkıyorum çok mu yedim acaba diye kaç defa dusunuyorum
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Eşinle mi ayrılıyorsun
(6,825 puan) tarafından
Canım 7 gündür burdayım oğlum var işte oğlumu ne aradı ne sordu böyle baba olmaz olsun oğluna merhamet etmeyen bana hiç etmez boşanma davası acarsa bosancam evet açmazdaysa gidip çocukla adliye koselerinde  rezil ola ola ona dava falan acamam
0 oy
(907 puan) tarafından
Ee güzelim bu işler kolay değil, madem ki baba ocağına geri döndün bunlar olacaktı sen mecburen ailene uyum saglayacaksin yada çalışıp evini ayırıp bakacaksın sonuçta çocuğun iki yaşında neden evde oturuyorsun ki , çalış çocuğuna corapta al elbisede
(6,825 puan) tarafından
Çocuğa kim bakacak acaba annemde çalışıyor kimse emanet edip gitmemi bekliyosun çocuğunu başına gelmeyen anlamaz zaten
(7,191 puan) tarafından
Güzelim muzelim ne de rahat konuşuluyor ordan yahu daha bismillah bir hafta olmuş gireli hemen işe girip çorap nerden alınsın  ...
(907 puan) tarafından
Valla güzelim basima gelmedi tabi Allah kimsenin de başına vermesin, ablam boşanmıştı eşinden surekki dayak yediği için ,bir oğlu bir kızı vardı,eve geldiğinde ben daha bekardim tabi bu boşanma aşamaları onun çok sınırını bozmuştu sürekli evde kavga çıkartıyordu (( ota boka ağlıyor bağırıp duruyordu, kendi mutsuzlugunu vizede getirmisti , ne yapsak gözüne batıyordu çok zor donemlerdi şükür şimdi düzeldi ama bu dönemde sakin kalmaya calis canım,boşanmak kolay değil.Ablamda nasıl davrandığını bilmiyordu sinirden şimdi diyor ki az cektirmedim kendi derdime size keşke şimdiki kafam olsaydı.Calisma konusuna gelince bu dünyadaki tek bekar anne sen değilsin,bir küçük cocukla boşanıp çalışan çok anne var,arkadaşım kreşe veriyor tabi iyi bir iş buldu hayatına sıfırdan başladı onun şansı yaver gitti sonradan.Oyle umutsuz konuşma sakinleş kendine zaman ver,ama sana tavsiyem madem ki ayrılmaya kararlısin ayaklarının üzerinde durmak için ne yapabilirsin onları düşün , bu hayatta ailede olsa kimseye sırtını yaslama hep uzulursun
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Kız çocuğu Baba evinden çıktıktan sonra neden artık böyle kötü oluyor anlamıyorum 
(6,825 puan) tarafından
Bende anlamıyorum ve 2 erkek kardeşim var birde gelin getirdikleri zaman annem daha da farklı olacak buna eminim
(2,054 puan) tarafından
Aynen öyle sen iyice göze batarsin canım ne diyeyim hakkında hayırlısı olsun eşin düzelir adam olur inşallah hatasını anlar Rabbim kimsenin yuvasına huzursuzluk vermesin
0 oy
(121 puan) tarafından
Annen çok ayıp etmiş bende bir ayrılık yaşadım geldim baba evine bekarken davrandiklarinin iki katı iyi davrandılar sırf bana acılarımı unutturmak için. Şimdi ikinci evliligimi yaptım ikinci bebgime hamileyim oğlum küçük bakamıyorum diye annəmler gel bizde kal bir kaç topsrlayana kadar dediler Allah razı olsun seninde yardımcın olsun zor bir süreçten geçiyorsun biliyorum çok zor ayrılık yaşamak bazen nefes alamıyor gibi hissedeceksin ama emin ol gecicek rabbin yaralarını saricak seni çok güzel günler bekliyo emin ol ama biraz sabretmen lazım sana tavsiyem canım bol bol inşirah süresi oku o seni ferahlatacak rabbine bagliyacak rabbinle aramdaki bağ kuvvetlenecek
(6,825 puan) tarafından
Inşallah canım inşallah 2 yaşında işte oğlum
Boşanırken bisey talep etmismiydin
(121 puan) tarafından
Canım benim çocuğum yoktu bende o kadar canım yandiki bir valizimi alıp çıktım o evden de çöp almadım hakim nafaka bağlamıştı onuda ödeyecek para onda yoktu zaten ben bian önce kurtulayım yeter demiştim. Senin bebegine nafaka bağlanır illaki zaten sende talep et haklarından asla vazgeçme senin canını yakana acıma
(6,825 puan) tarafından
Alcam zaten canım bi ev var ondan olan hakkımı isticem  birde oğluma nafaka versinler yeter
(121 puan) tarafından
Rabbim bu süreçte yar ve yardimcin olsun canım
(6,825 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(3,388 puan) tarafından
Ben bu yüzden 3 yıldr memlekete gitmiorm koronayı bahane ederek doğumum oldu yine gitmedim yetim gibi tektm küçk kızımla hastanede millet acıyarak bakıodu erken doğm yaptm eşimde işten izin alamadı ama rabbim yardm etti şükür geçti o günler
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ailenin kalbine merhamet versin insallah canım 
(6,825 puan) tarafından
Amin çok saol
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok zor çocuğun büyükse kreşe versen kendin çalışsan sonra evini ayirsan olmaz mı 
(6,825 puan) tarafından
2 yaşında canım 1 sene daha geçsin öyle yapcam mecbur calisacam ne zamana kadar burda yasicam ki
(1,207 puan) tarafından
Valla bacım nereye gidersen git ne yazık sigdiramazlar en iyisi kendi ayaklarının üzerinde durman ne mezunusun bilmiyorum ama açıktan okulunu da bitir ki kimseye boyun eğme
(6,825 puan) tarafından
Lise mezunuyum canim
(1,207 puan) tarafından
Devam et canım üniversite sınavına gir bir yerler kazan o zaman kocan senin peşinde kossun o sana muhtaç olsun unutma at gibi giden i.t gibi geri döner o sana donecek o zaman da sen onu umursama
0 oy
(1,161 puan) tarafından
canim benim nedense  kiz  bosanib gelse babaevine  o evde dislanir. her kes  bir soz.sokma cabasinda  olur. ah canim kiyamam bana neden esinden ev talep etmedin.. nafaka  almiyomusun.  kendin calisip bir ev tutun kendi basina yasasan olmuyormu
(6,825 puan) tarafından
Canım karşıma bi muhattap bulamıyorum ki ne arayan var ne soran ailesi bile arabulmaya  çalışmıyor
Ee haliyle bizimkilerde aramiyor onları
Davayı onun açmasını bekliyorum yanında 2 yaşında ki çocukla adliye köşesinde ona dava açacam  diye kendimi yoramam
Açsın o bakalım
Ev var zaten ondan hak talep etcem oğluma nafaka isticem
(1,161 puan) tarafından
afferin sonuna  gibi hakkini talep et al.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 264 göst.
26 Temmuz 2023 Aile kategorisinde McLsKn16 (148 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 481 göst.
6 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ceylin16 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 79 göst.
28 Mart 2023 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,097 göst.