0 oy
161 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Lsabah hariç gün içinde çocuklar asla izin vermiyor namaz kılma vakit kalmıyor ne zaman namaza dursam bişey istiyorlar ağlıyorlar odadan ayrılıyorlar uyumazlarda 

Aceba tüm vakitlerin farzını çocuklar uyuduktan sona yatsıdan sona kaza etsem olur mu en azından çocuklar akillanana kadar

8 Cevaplar

+1 oy
(78 puan) tarafından
 Canm çocuklar kıldırmaya bilir ama bunlar namazın kazaya kalmasına sebep değil 
tarafından
E o zaman nasıl kilcam balkona çıkıp gidiyor kılıfı yok kitleyemiyorum da ya dusse
(78 puan) tarafından
Canm balkonun bulunduğu odann kapısını kapa kılana kadar oraya gitmeyin
tarafından
Canım oğlum üç yaşında kendi gidiyor zaten beni dinlemiyo
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Tepende çıksalar evide yıksalar namaz kılıyosan kazaya bırakman için bi sebep değil kuzum

Kılmaya çalış
tarafından
Evi yıkmayı geç ağlıyor küçük biri daha yaşına girmemiş indirigim an ağlıyor feryat büyük çıkıp gidiyor balkona falan durmuyorlar ha
(14,428 puan) tarafından
Seninle ayni odada kalsinlar cnm
Kapıyi kilitle çıkamazlar yanından büyüğe anlat anlar bence önüne sevdiği bisey koy oynasın
tarafından
Ben anlataamıyorum bebeğim.. benle aynı odada zaten odalarımızın hiç birinin kilitı yok açıp gidiyor ben sürekli namaz bozuyorum . Oyalaniyor iki dakika sonra bana sarıyor gidiyor kardeşini yere atıyor küçük indirdin diye ağlıyor gidiyor kabloyu çekiyor öbürü sehpaya çıkıyor biri TV ye oyuncak vuruyor öteki anne çiş çiş su tutturyor deli oluyorum artık
(14,428 puan) tarafından
Tövbeee
Gözümün önüne geldi ha
tarafından
Ben ancak farzları kilim napim
0 oy
(422 puan) tarafından
Bunlar namazı kazaya bırakmak için sebep değil malesef. Başka çareler dusunmelisin.  Bırak aglasinlar. Zarar gelmesin istiyorsan çocukları bulunduğun odaya kilitle . Tepene çıksınlar. Allah kabul eder inşallah ama bu sebepten kazaya bırakamazsin. 
tarafından
Yav off kilit yok hicbiyerde heryere çıkabiliyor atlıyor zıplıyor tırmanıyor küçük ağlıyor gidiyor kardeşini vuruyor anne tuvalet anne çiş diyor ben ne yapim
(422 puan) tarafından
Sonradan takılan kapı kilitleri de var. Pencere kilitleri de var. İnternete bakın.  Bir çocuğu bir odaya kapat. diğerini yanına al. 10 dk kalsın bir şey olmaz.
0 oy
(4,998 puan) tarafından

Canım benimde 2 oğlum var büyügü 2.5 yasinda küçüğü 6 aylik ve küçüğü kolikti zar zor düzeldi ben namaza başlamadan evvel onları oyalayacak şeyler yapıyorum onlar oyalanirken namaza duruyorum.

Misal büyüğüne oyalanacak bir şey veriyorum tarağı al saçını tara ya da araba verip tamir et diyorum oda olmazsa TV den çizgi film açıyorum.

Gelelim 6 aylik olana onunda eline oyuncak verip yanıma yatırıyorum  bazen beni izliyor bazen dönüp duruyor bazen ağlama krizine giriyor :) namazi bozmuyorum tabiki. 

Hic durmazsa tlf dan kısa çizgi film açıp kılıyorum yani Mevla yardım ediyor bir şekilde o namazi eda ediyorum.

Kaza ya bırakmak aklımdan gecmiyor çünkü onlar büyüyecek ve ben sırtımda dağ gibi birikmiş kaza namazları ile yola çıkacağım . 

Her akşam bütün günün namazınida kolay kolay kilamzsin çünkü zamanla ağı gelecek sana onlar.

Bak sen benim dediğimi yap zamanla onlarda sen nama kılarken  sakinlesecek

(4,998 puan) tarafından
Hayir canim bozma neden bozuyorsun farz nama ölüm kalım olmadığı sürece bozulmaz
tarafından
Cisim geldi diye ağlıyor tepemde olduğum yere edecek kardeşini tekmeleip kafası üstü yere düşüyor çocuk nefesi kesiliyot nasıl bozmum kiz
(4,998 puan) tarafından
Benimkide öyle tam namaza duruyorum çişim geldi diyor :D namaza durmadan tuvaletin var mu diye soruyorum ikisini ayrı oda da tutuyorum ben ama.buyugu TV odasına koyuyorum küçüğü yanıma alıyorum.
(4,998 puan) tarafından
Küçüğü kac aylik
tarafından
11 aylik
0 oy
(121 puan) tarafından
Vakti giren namazın sadece farzını kıl acil durumlarda.... Asla kazaya birakma bilerek
tarafından
Farzını kalmak mantıklı evet
(121 puan) tarafından
Aynen sünnetleri sonra kilarsin tesbihlerinide öyle sonra yaparsın onlar uyuyunca
0 oy
(3,916 puan) tarafından
Canımmmm namazı efendimiz savas aninda bile kılmış. Ki onun kadar zor koşullarda  degiliz hiçbirimiz.  Evet cocuklarımız var ancak asla bu namazımızin kazaya kalmasi için  bir sebep degil. Odanin kapısını  kilitle ilgilerini cekecek bi sey ver ya da trt cocuk aç. Kendilerine zarar verecek her seyi o odadan kaldır dur namazina. Zaten maksimum 10 dakika sürer.  Yatsiyi da onlar yatinca kilarsın.. tamamdır :D
tarafından
İşte kilit yok olsa deneycem canum
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Canım sana şunu söyleyim. Savaşta nöbette olan iki sahabeden biri defalarca okla vurulduğu halde her yerinden kanlar akmasına rağmen namazını kılmaya devam ediyor ve inşaAllah şehit. Sen her şekilde bir çözüm bulabilirsin. 5 10 dk için yapılabilecek çok şey var. Arkadaşların dediği gibi internette kilitler satılıyor. Az eşyanın, çocukların zarar vereceği seyleri kaldırıp çocukları da o odaya kilitleyip namazını kılabilirsin..

Zaten Peygamber efendimiz s.a.v öğle ve ikindi namazlarının sünnetlerini sık sık terkederdi yani ikisini de sadece 4 farz kilabilirsin. İstersen araştırabilirsin bu sahih hadislerde de geçiyor. Onun dışında kalan namazlarini sünnetleri ile birlikte kıl. Allah yardımcın olsun, ilk sorgulanacağımız amel namaz. Dikkat etmeye çalış inşaAllah.
tarafından
Evet çocuklara denerim yine
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Canım bende aynı sen gibiyim  biri 16 aylık biri 31 aylık araları 15 ay bi ara kendime namazlarımı kılamıyorum dıye cok sıkıntı etmiştim namazı bırak yemek bıle yıyemıyordum 3 ayda 12 kılo verdım gören noldu sana dıyor du, ben şöyle yaptım ben kılmak istiyorum Rabbım biliyor Allaha dua ettm Rabbım imkan ver dıye sonra kızları yanıma oturuyordum veya tv acıyordum ellerine kraker veya dondurma verıyorum ben kılarken yanımda oluyorlardı kılamazsam da aksam kaza edıyordum, ben ınsanım senden insansın annelık demek böyle zaten bi yeri yaparken bi yeri yarım kalıyor kendini sıkma kılabildiğini kıl, öğlen ikindi ile cem edıliyor yani peşpeşe kılabilirsin bi arada öyle yapmıstım, ikindiye 10-15 dk kala kılıyordum hemen ezan okunuyordu ikindiyi de kılıyordum sonra yatsı okunmaya az kala aksamı da öyle yapıyordum vaktim varsa peşine hemen yatsıyı da kılıyordum şimdi de onlara da seccade aldım yanıma serıyorum hadi Amin yapalım dıyorum zaten yatıp yuvarlanıyorlar selametle uzun oldu hakkını helal et
tarafından
Sağol canim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 56 göst.
16 Kasım 2023 Aile kategorisinde Seymenn (1,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 231 göst.
8 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
12 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu