0 oy
127 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Burdan bir sürü yemek tarifi aldım hepsi de çok öık güzel oldu özellikle gören gün ki kabak yemeği bugün krep yapmak istiyorum eşim evde değil kendime yapmak istiyorum 1 kişilik kolay Bi krep tarifi verir misiniz :) 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben Nefis yemek tariflerinden yapiyorm cnm
tarafından
Teşekkür ederim canım Bi bakayım :)
tarafından
Afiyet şifa olsun cnm
-Reklam-
0 oy
(692 puan) tarafından
Hele bana da anlat su kabak yemegini :)
tarafından
Bak şimdi :))) tereyağ ve Sıvıyağ koydum sonra soğan doğrayıp kavurdum salçasını ekledim sonra kabakları pijamalı soydum 5 dk falan da öyle karıştırarak pişirdim daha sonra 3 4 yemek kaşığı pilavlık bulgur attım 2 3 su bardağına denk gelecek şekilde su koydum çok çok güzel oldu :)))
(692 puan) tarafından
Deniyim bende normalde yagda sogani kavurur icine fomates biber atarim onlarida kavurduktan sonra salca baharat vs sonrada.kavaklari koyup kavururum zaten kabaga cok su koyulmaz o kendi suyunu salıyo saldiktan sonra braz daha su koyup kayantiyom oda guzel oluyo
tarafından
Bu da değişik bir yöntemmiş İnternete bu yüzden güvenemiyorum farklı farklı şeyler var muhakkak bu ds güzeldir bunu da deneyeyim bari yakın zamanda :)
0 oy
(42 puan) tarafından
Ben bir yumurtaya bir su bardağı süt 6 yemek kaşığı un koyup çırpıyorum pişirip içine çikolata sürdükten sonra rulo yapıp yiyorum hoşuma gidiyor :)
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Benim kendi tarifim. Ben beğeniyorum haftanın 3 günü de yaparım. 

2 yumurta

1 su bardağı süt 

1 su bardağı su( veya direkt iki bardak süt de koyabilirsin)

Su  bardağının 3 te 1i sıvıyağ 

Yarın çay kaşığı karbonat 

Tuz

2 su bardağı un

Bu şekilde biraz kıvamlı bir hamur oluyor. Ben çok ince yapmıyorum. Oğluma yedirdigim için biraz daha kalın döküyorum. Incecik olsun dersen unu azaltabilirsin
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Benim tarifim bu çok da güzel oluyor herkes çok begeniyor yumuşacık çok lezzetli bir tık cıvık oluyor ama öyle olduğu için daha güzel oluyor onu da diyeyim birde ben küçük bir kaseye yağ dolduruyorum her krebi yapmadan fırçayla yağ sürüyorum  tavama ve kısık ateşte yapıyorum ya da orta olsun ama ocağin altı kessinlikle çok açık olmasın 

2 yumurta 

2 bardak süt 

Yarm bardak su 

2 bardak un

1 tatlı kaşığı tuz 

Önce süt şu ve yumuttayı kaba dök çırp daha sonra yavaş yavaş unu ekleye ekleye çırp iyice tuzunu da unutma ama 

Afiyet olsun..
tarafından
Çok teşekkür ederim canım :)
tarafından
Sana, teşekkür etmek için yazdım canım tekrar tekrar yemin ederim hayatımda yediğim ve yaptığım en güzel krep :) tavam yoktu küçük teflon tavada yaptım o kadar güzel o kadar yumuşacık oldu ki görümcemin yaptığını hep çok severdim ama bu daha güzel oldu mükemmel valla çok çok teşekkür ederim canım :)))
tarafından
Ayy ne demek beğendiğine cok sevindim canım afiyet olsun:))♥️♥️
tarafından
Fosur fosur oldu valla annemin tabiriyle :))) tadım jürisi gelir şimdi bakar hahahah :)
tarafından
Ben hep böyle yaparım çok güz oluyor yumuşacık ve hafif:))

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 107 göst.
11 Eylül 2022 Diğer kategorisinde batkaaldu (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 159 göst.
27 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Sarikizzz (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 111 göst.
15 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Seker bal (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 85 göst.
15 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (837 puan) tarafından soruldu

382,744 soru

11,458,016 cevap

35,041 kullanıcı

...