+1 oy
779 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından
Bu ara hastalıklar kol geziyor malum, kaç gündür burda bende dahil çocukları için şifalı işe yarar şeyler soruyoruz. Herkes bildiği doğal şifalı yöntemleri yazsın bu postun altına herkes faydalansın.

27 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
HEPİNİZ SAĞOLUN VAROLUN HARİKA BİLGİLER :) 
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Arkadaşım paylaşmıştı. Nebevi tıpla da ilgileniyor.

image

0 oy
tarafından

Hasta olacağımi anladığım anda 1 limon ve koca bir caydanlik çay içerim:D üstüne yarım paket kıymalı makarna o iş tamam:woot:

(3,584 puan) tarafından
Limonu çayı anladimda yarım paket kıymalı makarna :)
tarafından
Beni cana getirir da ahahaha çok severim ondan
0 oy
(1,908 puan) tarafından
DOĞAL ANTİBİYOTİK 

✔️ 5 Diş Sarımsak 
✔️ 1 Tane Küçük Soğan
✔️ Yarım Su Bardağı Bal
✔️ 1 Tatlı Kaşığı Tarçın
✔️ Yarım Limon Suyu

Sarımsak ve soğan küçük rendede rendelenir. Bütün malzemeler bal ile karıştırılır.

2 -3 Saat bekledikten sonra antibiyotik oluyor.

Büyükler, 3 öğün, 1 çorba kaşığı.

Çocuklar, 3 öğün,1 tatlı kaşığı.

Bebekler, 2 öğün 1 çay kaşığı süzdürüp veriliyor.

Yeni doğduğundan 3 aya kadar, yarım çay kaşığı yine sürdürülüp 1 öğün verilir.
(636 puan) tarafından
Saklama süresi ve koşulu nedir canım?
(1,908 puan) tarafından
Bal yerine pekmez koyabilirsiniz
(1,908 puan) tarafından
Bu tarz şeyleri  az taze yapmak gerekir mesela bu karşımdan yaklaşık bi çay bardağı çıkıyo hastalık süresince verirsin
(3,584 puan) tarafından
Yenidogana nasıl bal veriliyor kız soğan sarmısak bile ağır gelmezmi
(1,908 puan) tarafından
Bal yerine pekmez yenidoğanda çay kaşığının süzülmüş hali az bi miktar zaten
0 oy
(799 puan) tarafından
Oksuruk icin kozalak surubu cok faydasini gordum ben kuru oksurugu hemen keski bebegimin 
(636 puan) tarafından
Kaç aylık ve ölçüsü nedir?
(799 puan) tarafından
21 aylik hergun 1 tatli kasigi verdim ac karnina sabahlari
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Sogani rendeleyip suyuna bal koyup icirmek yengemden gordum ates soguk alginligi icin
0 oy
tarafından

Öksürük için kara dut şurubu 

image ve bu tarifi okuyun lütfen 

0 oy
(1,096 puan) tarafından
Ud i hindi yağı kesinlikle her evde bulunması gereken şifa deposu bir yağ diye düşünüyorum ^_^
(1,096 puan) tarafından
Nezle ,grip ,öksürük başlangıcında içiyoruz biz canım bebeğimin de sesi değişince anlıyorum hemen zaten sabah akşam o şekilde içiyoruz iki üç güne ilerlemeden geçiyor çok şükür bebeğimin dişi kulağına vuruyordu mesela sürekli kulağını tutuyordu damlattim onada iyi geldi daha birçok faydası var sanırım Google da daha detaylı yazıyor aslında ☺️♥️
(4,136 puan) tarafından
Esıme aldıracaktm kalmamıs bu yagdan cok faydalıymıs agzına mı damlattın cnm bebegım 10 aylık olurmu ona. Oksuruyor balgam tıkanmıs bogazı. Sız nasıl tuketıyorsunuz
(1,096 puan) tarafından
Evet canım olur sabah akşam üç dört damla şeklinde kullaniyorum ben böyle durumlarda sen kullandıktan sonra vücudunu kontrol et ama alerji falan olabilir Allah esirgesinde
(4,947 puan) tarafından
Benim büyük oğlan 3 yaşına girecek burnu akıyor kac damla vermeliyim canim burnundan mi damlatayim ağzından mi
(1,096 puan) tarafından
Canım ben aldığım yere sormuştum sabah akşam üç dört damla olacak şekilde verebilirsiniz demişti on aylıkken ama ona nasıl olur bilmiyorum tabi bı araştırmak lazım  çok geçmiş olsun bu arada Rabbim şifasını versin♥️
0 oy
tarafından
İshal ve karın ağrısı için yoğurt içerisine kekik katmak. Sade patates haşlaması yemek. Gece uyumadan muz yemek
0 oy
(15,647 puan) tarafından
Limon limon limon ve acılı çorba 
0 oy
(2,865 puan) tarafından
Kuşburnu pekmezi, öksürük için, genelde çocuklarım hasta olduğunda sabahları tatlı kaşığı yediririm

Bal, zencefilli karışımı öksürük için 

Udi hindi yağı yine hasta olduklarında,aynı zamanda burun tıkanıklığı için de kullanılır

Soğan kabuklarıyla kaynatıp odalarda gezdiriz,gece başucuna bu kesinlikle çok etkili,soğanı ortadan kesip yedi sekiz tane karanfil batırmak burun tıkanıklığina çok iyi geliyor
0 oy
tarafından
Boğaz agrisina yada öksürüğe,

Biraz pekmezi cezveye koyup, üzerine az birşey zeytinyağı katıp ocakta ilisin 

Ocaktan alınca içine limon sıkıp ( çok ekşi olmasın)

İcmekm özellikle sabah aç karnına akşam yatarken çok faydası oluyor düzenli yapınca
0 oy
tarafından
Oğlumun burnu tikaniyodu balgam yapiyodu. Bebek bakım tarafında okudum 2 güne burnu açıldı. Soğana karanfil batırıp yattığı odaya koydum. Çok faydasini gördüm
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Boğaz ağrısı enfeksiyonu ağız yarasına kara dut iyi geliyor biz yazdan toplar küçük paketlerde dondurucuya koyarız kışın çıkarıp dışarda eriyip ısınınca yeriz 
0 oy
tarafından
Öksürük için turp tavsiye ederim biraz oyup altından iğneyle deliyorum üzerine bal koyuyorum bu bardağın üstüne koyuyorum sabaha kadar bardağa akan balı yiyorum çok gül değil tadı ama iyi geliyo kardesim bronşit ona yapardım ama ben yaparım tarhana çorbası bi tencere kaynatın bardak bardak içerim üstüne acı pul biber atarım hatta turşu suyu bile koyduğum oluyo oh mis 
0 oy
tarafından

Hasta olcami anladığım an ıhlamur limon kbal zencefil karışımı yapar eşim içirir sonra bı taylol içirir sonra bı terletir beni sonra bı sıcak banyoya sokar valla iyilesiyomm inanmayan denesinnn:D

0 oy
(27,351 puan) tarafından

Sıcak suya bal ve limon 

Öksürüğe boğaz agrisina ve enfeksiyonuna 

Gripe bire bir tek o iyi geliyor bana .

0 oy
(716 puan) tarafından
Kizim ishaldi eczanedeki kadin sade soda ve visne meyve suyunu karıştır calkala gazi gitsin kizina icir demisti umarım isinize yarar. Bide bağışıklığı guclensin diye doktor şu reklamfa çıkan pahali vitaminletden yazmisti eczaci bunun yerine bol bol yoğurt verebilirsin demisti 
0 oy
tarafından

Grip için. 

Aktarlarda kış çayı satılıyor içinde bütün kuru meyve kuş burnu zencefil zerdeçal herşey var kuru güle kadar onu içiyoruz ailecek içine bol limonla beraber hemen iğleşiyoruz valla çok faydalı
Boğaz dolunca zerdeçal süt bal 

0 oy
(712 puan) tarafından
burada bulunur mu bilmem ama bizim dağ çayımız var kuzum içine

1 elma

1 limon 

1 armut atıp demliyorum hicbiseyim kalmıyor dağ çayı olmasa ıhlamur da olur

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 180 göst.
14 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 119 göst.
13 Mart 2021 Aile kategorisinde mr (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 963 göst.
5 Mart 2020 Kültür-Sanat kategorisinde ❤Esra❤Mustafa❤Eren❤ (6,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 41 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (475 puan) tarafından soruldu

379,038 soru

11,345,294 cevap

34,809 kullanıcı

...