0 oy
150 göst.
Diğer kategorisinde (296 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 3 aylık olunca işe başladım. Evde annem bakıyor hatta bazı gecelerde bizde kalıp yada bebeğimi alıp bakıyor. Anneme çok minnettarım. Ama bir yandan da keşke çalışmak zorunda olmasaydım da bebeğime kendim bakabilseydim diye düşünüp üzülüyorum. Gündüzleri meme arıyor emmek istiyor sadece gece emmeye alışamadı huysuzlanıyor. İşteyken bebeğimi çok özlüyorum bazen nasıl dayanacağımı bilemiyorum. Çalışan çalışmak zorunda olan anneler sizler neler yaşadınız, alışabildiniz mi ?

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimde annem bakıyor kabul ediyorum çok zor bırakmak ama ne derseniz deyin koca eline bakmaktan iyidir sonuçta çocuklarımız için çalışıyoruz önemli olan onlarla kaliteli zaman geçirmek bence hiç canınızı sıkmayın 
(296 puan) tarafından
işe yeni başladım sayılır alışana kadar zorlanıcam galiba
tarafından
En başlarda öyle oluyor alışırsınız insan neye alışmıyor ki
-Reklam-
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Ahh canimne zor, bende dogum yapacagim 2 haftaya, 3.5 aylikken izin bitecek 

Ucretsiz izne ayrilma durumun yok mu canim en azindan 6 ay daha yaninda kalaydin, 3 ay cok kucuk sut kuzusu oluyolar, allah yardim etsin ne diyeyim
(296 puan) tarafından
Sağol canım maalesef ücretsiz izne ayrılamam
0 oy
(2,593 puan) tarafından
8,5 aylıkken başladım kayınvalidem bakıyor evet çok çok zor bırakıp gitmek özlemek aklının evde kalması napıyor diye düşünmek ama evlatlarımıza daha iyi bir gelecek sağlamak için çalışıyoruz ve akılları erdiği zaman bence çok güçlü bir model olacağız kendi ayakları üzerinde durabilen birer anne olacağız önemli olan kaliteli vakit geçirmek evdeykende her an oyun oynayamıyoruz çünkü ev işleri temizlik yemek gibi sorumluluklarda oluyor mesela akşam gelince birlikte duş alıyoruz oğlumla oynuyoruz kitaplarını okuyoruz haftasonu da sürekli ilgileniyorum maalesef bu devirde tek maaş ile geçim gerçekten zor ben çalışmasam geçinirmiyiz evet geçiniriz ama benimde desteğimle daha rahat güzel yaşıyoruz oğlumun geleceği için birikim yapıyoruz
(296 puan) tarafından
zaten herşey evlatlarımız için
(2,593 puan) tarafından
kesinlikle öyle zaman geçtikçe biraz daha alışıyorsun ilk zaman gibi olmuyor
(296 puan) tarafından
Umarım alışırım bende
0 oy
(94 puan) tarafından

Ne güzel çoğu kişinin annesi yada eşinin annesi bakıyor biz gurbetteyiz tanıdığım hiç kimse yok burda 40 çıkana kadar annem kalacak eşimin annesinin başında diğer torunu var annesi babası ayrı benimde işe dönmem gerek napıcm bebeğimi kime bırakacam inanın hiç bilmiyorum bakıcılara zerre güvenim yok kreşe da aynı henüz doğurmadım ama kafam bunlarla dolu :(

(296 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım işin çok zor gerçekten
(94 puan) tarafından
Amin canım bakalım Allah büyük
0 oy
(44 puan) tarafından
Benimde annem aynı durumla büyültmüştü beni. Onunla hep gurur duyuyorum bu yüzden bu açıdanda düşünebilirsiniz
(296 puan) tarafından
umarım bebişim büyüyünce oda benimle duyar
0 oy
(4,289 puan) tarafından
19 aylikken bıraktım kizimi anneme emmiyordu sukur büyük olmasına rağmen bende zorlandım suan Allaha şükür daha iyi 3 yaşına girecek ayrı kalıyoruz ozluyoruz evet ama hersey onların geleceği icin
(296 puan) tarafından
Tabiki herşey onlar için alışman ne kadar sürdü
(4,289 puan) tarafından
3 ayimi aldi
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Ben 6 buçuk aylıkken işe başladım ağlıyordum sürekli kendimi işe veremiyordum annem bakıyordu 5 ay baktı.. sonra bakmak istemedi bakıcı bulamadım çocukla işe gitmek zorunda kaldım çok zor günlerdi.. sonra komşum ben bakarım dedi 9 ay baktı sağolsun gayet güzeldi işe alıştım kızım düzene alıştı hiç aglamazdi arkamızdan.. 2 yaşına geldi şimdi kardeşine gebeyim çalışmıyorum 3 aydır 
(296 puan) tarafından
işverenin bir sorun çıkardı mı ? Neyse ki benim annem bakıyor. Eminim çok zor olmuştur senin için canım.
(2,838 puan) tarafından
İşveren devlet :D sağlık ocağında çalışıyorum evrak işlerine bakıyorum çocukla tabiki zor oldu ama yapacak bişey yoktu covid dönemi yoğun zamanlarında götürdüm bir de.. anneme her zaman buruk içim.. ama imtihan ne deyim yine geldim evine yine de sağolsun 5 ay baktı
(296 puan) tarafından
Tabi ki bunda da vardır bir hayır. İnşallah bir daha böyle zorluklar yaşamazsın canım
0 oy
tarafından
Keşke bende çalışsam da annem kayınvalidem baksa. İnanın evde oturmak daha zor işinizin kıymetini bilin 
(296 puan) tarafından
işi olan işinden evdeki halinden şikayetçi. her durumun kendine göre zorluğu var canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 411 göst.
30 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 122 göst.
13 Şubat 2022 Aile kategorisinde e2000 (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Havin06 (2,068 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 187 göst.