0 oy
122 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,028 puan) tarafından
Kızlar burada iki 3 defadır görüyorum anne sütünü nasıl arttırabilirim diye soruları o yüzden toplu bi bilgi vermek istedim ben lohusa şerbeti içmiştim kızımda hatta şöyle söyleyeyim sezeryan doğum oldu odaya getirildim bir saat geçti geçmedi hemen odaya koca bir sürahi lohusa şerbeti getirdiler hemşire bol bol iç sütün olsun dedi hamile iken de bir arkadaşım bana gelip yapmıştı evde doğumdan sonra yaparsın sütün olur diye tarifini öğretmişti 

Tarifi şöyle çok basit aslında 

Büyük bir kabın için 15 bardak su ve  lohusa şerbeti şekerini atıyosunuz kare büyük bir şeker sonra bir tülbent in içine bir çubuk tarçın 2 yada 3 kök küçük boy zencefil büyük boy ise bir tane yeterli 11 yada 13 tane karanfil bunları tülbentle bağlayıp suyun içine atıyosunuz kaynamaya başlayınca 15 20 dk kaynadıktan sonra altını kapatın tülbenti çıkarın içinden soğuyunca güzel güzel için 

Bir iki defa da hazır paket almıştım onda hepsi vardı sadece 15 Bardak suyun içine hepsini atıp kaynatıyosunuz bu kadar 

Ama ben ayrı ayrı alıyordum malzemelerini diğerleri hemen bitmiyor sadeece lohusa şekerini alıyodum bitince 

Bende çok işe yaradı baya süt yaptı umarım sizde de yapar canlarım 

1 cevap

0 oy
(2,444 puan) tarafından
Lohusa şekeri nedir nerden alınır?
(1,028 puan) tarafından
Aktarlarda oluyor canım ben netten bulayım linkini atayım sana
(2,444 puan) tarafından
Sağol canım. Benim sütüm zaten çok oluyor ama doğumdan sonra hemen gelmezse diye denemek istiyorum
(1,028 puan) tarafından
Verdiğim tarife bunun bir tanesi yetiyor
(2,444 puan) tarafından
Sağol canım :)
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 191 göst.
15 Eylül 2021 Diğer kategorisinde pikachu.53 (1,745 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.
18 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu