0 oy
472 göst.
Diğer kategorisinde (2,443 puan) tarafından
Kızlar biz her kış oturma odasında yatıyoruz malesef yatak odam hiç ısınmıyor. Afedersiniz g.t kadar petek koymuşlar o da yetmiyor ısıtmaya. Biz de bu sene yatak odası kızımın odası ve oturma odasının peteklerini açıp kapıları da açık bıraktık. Şuan bütün odalar aynı ısıda. Mutfak ve banyo tuvaletin kapılarını kapalı tutuyoruz. Bu şekilde fatura çok mu gelir acaba yoksa bu şekilde kullanan var mı?

20 Cevaplar

0 oy
(119,346 puan) tarafından
bizim evde heryer acik kullanmadim bos odalar bile yaniyo hic dikkat etmedim oyle fatura olayina
(2,443 puan) tarafından
Bizim şimdi bebiş de gelcek diye beşiğini oturma odasına koydurdum zaten eve misafir gelip gitmiyor. Ama bu şekilde güzel olursa yatak odasına taşırım
(4,169 puan) tarafından
Kadın zengin ya :)) ah sevda ❤️
(119,346 puan) tarafından
alakasi yok baci burda yaz kis ayni para cekiliyo hesaptan faturalar icin snr yil sonu toplaniyo fazla odemissek geri veriyo azsa bizden aliyo
(2,443 puan) tarafından
Ne güzel sistem ya
(4,169 puan) tarafından
Şaka yapıyorum sevda ya söyleyiş tarzına güldüm ondan öyle dedim ne güzel sistem öyle bizim anca cebimizden hortumlasınlar
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Cok gelir gelmez bisey diyemem ama yuksek derece yakarsanız tek petek 200 felan
(2,443 puan) tarafından
Şuan en düşük derecede yanıyor ama hava söğudukça yükseltiriz illaki
(7,654 puan) tarafından
En güzeli düşük derece her odayi yakmak
(2,443 puan) tarafından
Bi denicez bakalım sağol canım
0 oy
(104 puan) tarafından
öyle çok gele bilir gece gündüz yanarsa ama tek bir yerde yatma yeme içme işini yapın kış bitene kadar  orayı sürekli yak 
(2,443 puan) tarafından
Yani oturma odası :) sağol canım
(104 puan) tarafından
aynen öyle
0 oy
tarafından
Benim evim dubleks bizde kış olunca oturma odasında yatıyoruz yukari kat pek isinmiyor çünkü 50 de falan yakarsam ısınıyor ve yogusmali kombi olduğu için petek kapatmayın dedi takan adam bana geçen sene en yüksek 400 fln gelmişti bu sene bebek var bakalım bu sene ne kadarla cikcaz 
(2,443 puan) tarafından
Valla bizim de 2 yaşında kızım var bi de bebiş geliyor bakalım nasıl olcak ben de çok merak ediyorum. Onun odasını yakcaz o orda yatcak biz de bebişle oturma odasında yatarız heralde
tarafından
Gecen sene çocuk yok diye dusukte yaktık bakalım ay başından beri  yakıyoruz bakalım ne kadar fatura gelcek bi dünyada  zam geldi zaten dogalgaza
(2,443 puan) tarafından
Sorma her şeye zam geliyor :(
tarafından
Aynen öyle kuzum Rabbım sonumuzu hayır etsin
(2,443 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Bir ay açık bırakıp bakacaksınız canım bilmiyorum ne kadar gelir biz yatak odasını salonu arayı yakacaz sadece çocuk odası mutfak yanmayacak
(2,443 puan) tarafından
Deneyip görcez canım sağol :)
0 oy
(2,894 puan) tarafından
Biz de hep bu şekilde ısınıyoruz, kapıları kapatıyorum hiç,yüz iki yüz farkı olur belki tam bilemiyorum ama 
(2,443 puan) tarafından
Sağol canım. Yüz iki yüzse hiç gocunmam
0 oy
tarafından
Merhaba 

Evdeki tüm petekler acik . Kisin 400 500 ₺arasi geliyor 

Hasta olup hastaneye verene kadar. 

Çocuk olunca sıcaklığa dahada dikkat ediyor insan 
(2,443 puan) tarafından
Aynen ben de o düşüncedeyim. Yenidoğan yerli yerinde durur da kızım oda oda geziyor bakalım nasıl olcak bu kış
tarafından
Benimde 4 yadinda kizim var 1 odada kesinlikle durmaz.gece üzerini açar ev sıcak olunca hiç düşünmüyorum.  
Zaten çocuklar hep evde 1 odaya onlari kapatmakda bir zamsn sonra onları bunaltiyor
Rabbim yardımcımiz olsun
(2,443 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Merkezi sistem heryer yanıyor 120mkare filan evimiz en yuksek 400tl ödedik ama salonum asla ısınmaz en yüksekte yaksamda bu fiyat en düşük derece  olmasına rağmen birde ben eski evimde ccouk odasını yakıyordum oturma odasında yatıyorduk ona ragmen 500 600 odedigimzi biliyorum tasarruf için biraz sabredecek el mahkum cocuk küçük ve tekse oturma odasını yakın yeter ne olacak bide zam geldi yani 
(2,443 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında canım yenidoğan olcak bide. Birbirlerinin sesine uyanmasınlar diye kızımın odasını yakcam. Zaten kendi odasında yatıyor. Bizde oturma odasında yatarız
tarafından
Analadim Allah kolaylık versin
(2,443 puan) tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Heryer açık her kapı açık hep böyle kullanıyorum tam anlamadım ne demek istediğini
(2,443 puan) tarafından
Yani canım mesela geçen kış sadece oturma odasını yaktık kapısını hep kapalı tuttuk girip çıktıkça :) oda soğumasın diye yani. Bu sefer eşim 3 odayı yaktı kapılarını açık bıraktı ki birbirlerini de ısıtsın diye
(1,862 puan) tarafından
O şekilde v ısınmaz ki soba mantığı olmuş o tek oda ısınır, ben hep heryeri yakarım Bn ev aynı ısıda oluyor
(2,443 puan) tarafından
Bizde öyle denicez bakalım canım sağol :)
0 oy
(185 puan) tarafından
3+1 Evde yaşıyorum kışın salonumun peteklerini kapatıp küçük odaya geçiyorum ama mutfak yatak odası ve oğlumun odasının petekleri açık olur.. yani toplamda 4 petek birde banyodaki havlupan yanar  aylık ortalama 200 tl gelir.. ama bunda konbinin etkisi evin izolasyonu vs de etkili ve arakattta oturmakta.. genelde 45 derece ekonomik ayarda yakarız gündüz dereceyi biraz aşağıya çekerim 
(2,443 puan) tarafından
Ne güzel canım malesef bizim evin yanı boş arazi. Yalıtım yok ve çatı katı. Malesef ısınamıyoruz
(185 puan) tarafından
Anladım canım evet en üst kalkar ve 1. Katlar daha zor ısınıyor yalıtım çok önemli.. bizim sitenin etrafında acıktır ama izalasyon iyi işte.. şuan yakmaya başlamadık   düşün tişörtle duruyorum evde camlar açık..
(2,443 puan) tarafından
Ne güzel valla yok bizim evde kış havası başladı 1 haftadır yakıyoruz :)
(185 puan) tarafından
Valla kışın allah kolaylık versin herkese çok zor geçinmesi.. rabbim en çokta sokakta yaşayan tüm canlılara, insanlara yardım eylesin başlarını sokacak bir çatı nasip etsin..
(2,443 puan) tarafından
Aminnn inşallah canım
0 oy
tarafından
Zaten öyle olması gerekmiyo mu 
(2,443 puan) tarafından
Her sene tek oda yakıp o odada yaptık her şeyimizi canım. Yatma yeme içme falan. Bu sene de böyle deneyelim dedik
tarafından
Hmm baya fark eder o zaman bi oda ısıtmak başka evi ısıtmak başka
(2,443 puan) tarafından
Evet canım deneyip görcez artık
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Üç petek yakıyorum bende soğuk olunca sadece açarım  150 civarı gelir genelde 
(2,443 puan) tarafından
Ne güzel ya :)
0 oy
tarafından
Aç kapa yada bir yeri aç bir yeri kapat olunca daha çok geliyo. Belli bir ayarda aç kombiyi her yerinde aç normal gelir. Şimdi salonu açsan yatak odasını kapatsan kapıyı açıp kapattikca soğuk hava gelecek isinmayacaksin bile. 
(2,443 puan) tarafından
Bana da öyle geliyor. 2 senedir o şekil yapıyoduk fatura kabarık geliyodu. Isınmayınca kombiyi de açtık haliyle. Bu sene de böyle deneyelim dedik
0 oy
(2,593 puan) tarafından
hep bütün odaları yakıyorum hiç tek oda yakmayı denemedim ama mesela 10-13 günlük falan 160 lira geldi bana bu ay 2 de yakmıştım ısınmıyor diye kombide sorun vardı mesela geçen sene 4 de yaktığım zaman 520 falan gelmişti 5 petek 1 havlupan var evimde 
(2,443 puan) tarafından
Bizim 4 petek yancak bu sene ya da 3. Fatura durumuna göre karar vercez artık :)
(2,593 puan) tarafından
Benim bildiğim peteğin kapalı olması faturayı etkilemiyor çünkü o peteğe kadar sıcak su iletiliyor zaten geçen gelen kombici de öyle söyledi canım birde eğer banyoda havlupan gibi bişey yoksa oranında kapısını aç derim soğuk olur çok hasta olursunuz
(2,443 puan) tarafından
Havlupan var ama hiç kullanmadım canım
0 oy
tarafından
Ben hep o sekil yaparim kapilarim kapanmaz asla 
(2,443 puan) tarafından
Bu sene biz de öyle yapcaz sanırım
0 oy
(350 puan) tarafından
Kapıların açık olması daha iyi oluyo diye biliyorum. 
(2,443 puan) tarafından
Inşallah canım
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Eee hep boyle kullaniyoruz, evin heryeri açik banyolarda dahil. Kapi kapatmayi zaten hic sevmem, gir cik yaptikca da odanin isisi stabil kalmaz ki. Mutfagiminki bile açik yemek yerken sicak yerden soguk yeremi geccez, 
(2,443 puan) tarafından
Mutfağımın peteği o kadar minikki kendini zor ısıtır :) orayı yakmak mantık işi değil o yüzden canım. Bi de camda kapak var ordan buz gibi hava geliyor. Ama diğer odaları bu sene o şekil yapcaz bakalım
(1,363 puan) tarafından
Cam bizimde kesik, o hep olur zaten, kombiden petek suyunun sicakligini arttirirsan oda isitir, denersin
(2,443 puan) tarafından
O nasil ayarlaniyor canım?
(1,363 puan) tarafından
Kombi ne marka? Digital ekranlimi, normal mi? Markasini modelini biliyorsan nettende bakabikirsin  buradan da bilen cikar. Benimki e.c.a, ayniysa anlatayim
(2,443 puan) tarafından
Yok canım ayni degil dur bi bakayim internetten cok sagol
0 oy
tarafından
Zaten tek petek yakmamak lazım bak annem akşam 6 da acıyor sabah 6 da kapatıyor ona en fazla gelen fatura 300 olmuştur 4 tane petek yakıyordu mesela zamdan önce tabi zam geldi kaç gelir bilemem yine de kapıları kapalıydı annemin
(2,443 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Bizim de bütün odalar banyo falan hep açık. Doğalgazcı tanıdık kapalı petek olursa soğuk odalardan hep soğuk hava gelir daha çok fatura gelir demişti. İlk başlarda sadece kullandığımız odayı açıyordum. Hepsini açmaya başlayınca gördüm ki fatura da pek bi fark yok ama kapalı petek olunca ev yeterince ısınmıyordu. Hepsi açık olduğunda hem fatura aynı hem de ısınma kalitesi çok çok daha iyi. 
(2,443 puan) tarafından
Ay inşallah canım mecbur öyle olcak bu sene
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Biz her zaman öyle yakarız geçen yıl 1000₺ geldi en fazla ama ama benim evim korumasız ve 135 mt idi etrafı altı üstü boş. Beni baz alma yani rakamda çünkü benim kadar evi ısıtıp 500 de ödeyen çok var
(2,443 puan) tarafından
Oyyy çokmuş gerçekten ya :))
(13,202 puan) tarafından
Ama annem de aynı şekilde yakıyor 380 geldi en fazla
(2,443 puan) tarafından
Dediğin gibi evle de alakalı biraz. Bakalım ne gelcek bize bu ay

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 119 göst.
3 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 250 göst.