0 oy
295 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba arkadaşlar tam iki yaşında bı kızım var herşeyi anlıyor soylenileni yapıyor anliycaginiz her şeyi beceriyor bir buçuk yaşında geç git dört bir anne baba dede nene ... Ve birçok kelimeyi söylüyordu fakat bu üç dört aydır baba dışında ağzından tek bir kelime cikmiyor konuşma öğretici şeyler izliyoruz sürekli konuşuyorum onunla tekrar etmesini söylüyorum ama sadece baba diyor bişey sorduğumda hep ııı gibi seslerle cevap verip bişey istiyor yada eliyle gösteriyor bunun sebebi nedir acaba yaşıtları hep konuşuyor çok üzülüyorum lütfen böyle olan yada bilgisi olan anneler cevaplariniza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler ❤️

5 Cevaplar

0 oy
(48,683 puan) tarafından
isaret dili kolayina gelmistir bide sen ustunde dustukce inat soylemiyodur
tarafından
Ne yapacağımı bilmiyorum resmen bildiği herşeyi unuttu akşama kadar sadece baba diyor
(48,683 puan) tarafından
unutmamistir o hafizada duruyodur ustune dusme cok yinede gidince bir doktora sor
tarafından
Tamam canım sorucam çok sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum çok başlık açmışsın TV çok izletme TV nin yan etkisi olabilir ve bence imkanın varsa bir doktora götür doktor daha iyi anlar 
tarafından
Açtığım başlıkları nasıl görebilirim ben bı tane açtım sanıyorum nasıl silebilirim acaba
tarafından
Teşekkürler çocuk doktoruna randevu aldım bu hafta götürcem ama TV hiç izlemiyo sadece arada telefondan video izliyo
tarafından
Onu hiç bilmiyorum canım 5 6 açmışsın ama başlık
tarafından
Yanlışlık la olmuş
0 oy
tarafından
Boyle bir seye uzulmek icin cok erken degil mi sence de canim benim ❤️

Yani cok normal 2 bucuk yasina dogru yaklasik 50 kelime soyluyor olacak .Hatta 3 u bile bulabilir.Uzme kendini ❤️
tarafından
Sağol canım ben anliyorum kızımın çok şükür bı sağlık problemi yok ama kaynanm falan sürekli neden konuşmuyor sen evde hiç onla konusmuyormusun diyince çok sinirleniyorum kafama takıyorum
tarafından
Amannnnnnn takma kaynanayi .O nerden bilcek .Dil gelisimini biliyorum.Yaklasii olarak 2 yasinda baslar konusmaya ama bu 3 u de bulabilir .Ayrica cocuk tekrar etmesini istesen de etmemesi cok normal .Bir sure sonra bi anda acilir .Simdiye kadar her duydugu seyinhafizaya aldi .Ansizin bi anda baslayacak konusmaya bak gor ❤️☺️
tarafından
Isallah canım içime su serptin çok teşekkür ederim bide hamileyim çok hassasım bu aralar onunda etkisi vardır belki
0 oy
(442 puan) tarafından
Benim kızımda 2 yaşında canım oda konuşmuyor bir kaç kelime söylüyor mesela al ver gel gibi baba söylüyor nadir ama ****** sesleri çıkarmaya başladı bu aralar şimdi onların isimlerini söylemeye çalışıyor kitap bakıyoruz biz orada gördüklerini tekrar ediyor sende kitaptaki resimleri falan söyletmeye çalış sen anlat o hafızasına alıyor mesela elma diyordum ben sürekli buara elma demeye çalışıyor
tarafından
Tamam canım bende öyle yapıcam çok sağol
0 oy
tarafından
Canım benimde kızım 2 yaşında bemde senden pek farklı değilim ama bi yerde okumuştum çocuklar konuşma cağında işaret diliyle anlatır bakar kendini öyle ifade ediyor semde anlıyorsun tembellik eder konuşmazmış mesela ilk atıyorum ekmek bunun ismi diye öğret sonra o ekmeği isteyince iıı der sende ne istediğini anlamıyorum de baktin tekrar yapıyor ekmek dersen veririm de söylerse veririsin ben şuan öyle yapmaya calisiyorum
tarafından
Tamam canım sağol ❤️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 74 göst.
28 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zehra2135 (342 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 134 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
1 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nejlabebek (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
1 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nejlabebek (23 puan) tarafından soruldu

379,964 soru

11,374,364 cevap

34,857 kullanıcı

...