0 oy
154 göst.
Diğer kategorisinde (699 puan) tarafından
Kızlar kızım grip oldu. Dün akşamdan beri balgam li öksürüğü var. Nane çayı yapıyorm içmiyor şurup içmiyor zorla içiyorum. Yemek yemiyor abur cubur yiyor karışmak istemiyorum cnku onu da yemezse başka bisey yemiyor. Hiç yoktan onlar midesini tutar şurup veririm diyorum. Sabah 6 da ateşi vardı zorla şurup verdik babasıyla. Ateşi düştü nane çayı yaptım yok içmiyor

Amoklavin

Apireks

Aferin

Calpol

Bunları saati saatine veriyorm zorla da olsa. 

Ama öksürük yoktu bunun için de bisey vermedi. 

Evde kreval şurup var kızım 2 yaşında ona olur mu. 

Bide iğne var mı çocuklar için ya onu yapsınlar diye düşünüyorum cnku 4 gündür ilaç içmiyor yaptığım doğal şeyleri içmiyor. Ne yapacağımı şaşırdım 

6 Cevaplar

0 oy
(636 puan) tarafından
Prospan varsa onu ver canım. Bitkisel bir şurup be bize sadece o iyi gelmişti. Ama ilk doktora sor tabi. 
-Reklam-
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Kızım da öyleydi ama iştahı kesilmemişti. Başlarda ateş olur ilk 3 gün yükseliş inen ateş yaşar. Sonra ateş sorunu kalmıyor balgamı öksürüğü ve kısık sesi vardı kızımda. Her sabah sırtına ılıtılmış karabiberli zeytinyağı sürdüm her gece uyumadan göğsüne nane yağı sürdüm açılsın balgam atsın diye. Şırımgayla  ilaç gibi eritilmiş tereyağı pekmez içirdim ılık bir şekilde. Ve orjinal bal getirdim günde 1 2 kaşık. İlaçsız atlattı bu durumu.  1 haftada iyileşti çok şükür 
(699 puan) tarafından
Şu zeytinyağı ve karabiberi deniycm. Balgam atsın diyoruz ya yengeme sordum o kusarak atar diyor ama benim kızim kusmuyo bu balgam nasıl bitecek
(1,369 puan) tarafından
Midedeki balgam kusma ile gider ciğerdeki öksürerek. Zamanla göreceksin öksürüğü onu böğürtecek.  Kusuyor sanacaksın.kızım hiç kusan bi çocuk olmadı ama böğürerek çıkıyordu biraz biraz
(1,369 puan) tarafından
Göğsüne bişey sürersen sırtına sürme.  Yada sırtına sürersen göğsüne sürme. Tek bir taraf olmalı hep
(699 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Biz bile hastalanınca hic birsey yiyemiyoruz cocuk basil yesin sabırlı ol düzelir insallah cnm
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Cok geçmiş olsun canım ilaç konusuna bisey diyemiyorum calpol dışı bisey kullanmadım şimdiye dek ama balgam için bitkisel suruplar var çok iyi geliyo birkaç kez kullanmışligim  var kızımda.  Belki isye biseyker yemiş olsa toparlar çünkü biliyorsun hani hasta olunca bol vitamin alması gerekiyor bol bol su ver meyve suyu ver mandalina sık mesela biraz limon karıştır içine öyle icirmeye bak ekşi gelirse azcık  bal koy ben hep yaparım.  Benim oglanda  iki gündür burnu akiyo sadece ama normalde de kahvaltıyi  zorla yaptırırım zorlanıyorum inanki ama corba yaptım kahvaltıda onu veriyorum çok fayda ediyo eğer istemiyorsa meyve suyu falan gibi elma rendele bi tane mandalina sık içine öyle kaşıkla ver hani maksat yesin ara bir kasiga limon sıkıp veriyorum bide alıştı artık tepki vermiyor kendi istiyo :) benim cocuklarfa ıhlamur nane limon çok zor yani icmiyolar  içince öksürme krizlerine giriyolar  bende limonu o şekilde veriyorum en azından tavsiye ederim  sanada
(699 puan) tarafından
Ahh be gülüm be :D bu dediklerini beraber yapıyoruz ama benim kızim zaten normalde yemiyor. 2 yaşında 9 kilo düşün :) normalde çok seçer ben onu çorbayla büyüttüm ama smdi mümkün değil içmez
(1,207 puan) tarafından
Allah yardim etsin o zaman canım ne diyim ;)
0 oy
(612 puan) tarafından
Bı grip için bu kadar ilaç çok değil mi ? Biraz doğal yollardan desteklemeye çalışın yani grip dışında başka bir rahatsızlığı yoksa yazık bu kadar ilaca midesi çok zorlanır. Bir de yemiyor diye üzülme vücut şuan hastalıkla mücadele ediyor, bizim bildigimiz gibi yemek yemek hastalık zamanı kuvvet vermez. Aksine vücuda sindirim için extra enerji harcatir. Bir de illa bişey yesin diye abur cubur vermek de bana doğru gelmiyor. Asıl şuan daha sağlıklı ve dikkatli beslenmeye ihtiyacı var. Yemiyorsa da onun vücudunun yememeye ihtiyacı var demek ki. Enziriyosan daha çok emzir, iyileşene kadar hergun küçük bir dış sarımsağı güzelce ezip yoğurtla çorbayla herhangi birşeyle yedirmeye çalış. Sarımsaklı yağ yap ayağının altına sür.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kreval yetişkin için ben kendime kullanmıştım. Ayrıca zaten yıgınla ilaç içiyo ekstra neden iğne ilaç yaptırcaksın. Doğal şeyler yap, udi hindi yağı al aktardan hergün 1 tatlı kaşıgı ver anında öksürük kesilir. Keçiboynuzu kaynat içsin gül hatmi çiçeği al aktardan mutlaka 1 çay bardagı içse anında kesiyo öksürüğü ve balgamı bebim oğlumda hasta hergün bunları veriyorum şükür geçiriyo. İçmiyo diye bişey yok bence yatır sok ağzına 1 kaşık yagı benimki de içmiyo elini tutup sokuyorum ağzına ben ağlıcağıma 2 dk o ağlasın ama içsin emin ol 1 dk sonra ağlaması bitiyo
(699 puan) tarafından
Bende dediğin gibi yatırıp iciyrm ama millete anlatmıyorm sanırım nane limon ıhlamur içen kızım şuan içmiyor sut içerdi onu bile içmiyor
(25,224 puan) tarafından
Canım dediğim yağı al mutlaka inan çok fayda göreceksin. 1 vermeye oğlumun bütün hırıltısı kesildi çok şükür hergün düzenli veriyorum artık onu yedirmekte kolay 1 kaşık sokuver agzına bişey olmaz

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 84 göst.
29 Eylül 2022 Aile kategorisinde Fatma3400 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 164 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Bsra77 (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
0 oy
7 cevap 146 göst.
2 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Humrayy (760 puan) tarafından soruldu