0 oy
323 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (17 puan) tarafından
Şu aralar baya popüler bi konu duydunuz mu bilmiyorum. Prema diye bir kadın anlatıyor youtubede. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

13 Cevaplar

+2 oy
(15,610 puan) tarafından
Şimdikikere kalsa yenidoğan konussun yürüsün derler herşeyin bir zmanai var bı kere 
(1,352 puan) tarafından
Eskilerde de uygulanıyormuş ama siz bilirsiniz
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yenidoğan günde 27362828 kere altına siciyor benlik bişey değil o durum 
(316 puan) tarafından
Ay sesli güldüm  :)) Allah iyiliğini versin emi
Hemde sulu sulu ahahahaha
+1 oy
tarafından

Kadına demedikleri kalmamış ama o iş çok zor bence tek çocuğu olan  yapabilir bizımla değıl

(14,428 puan) tarafından
Canim bebişin nasil oldu
tarafından
İdare ediyo işde yarın iğnesi var yine antibiyotik sanki daha iyi
(316 puan) tarafından
Katılıyorum kaldı ki bazen kendim bile tuvalete gidemiyorum onu nasıl öyle her dakka götürecem
tarafından
Dimi amaa amann zamanı gelince aşılır acelesi yok
(316 puan) tarafından
Ya belki bilimsel bi açıklaması vardır şimdi çokta karşı çıkmak istemiyorum ama benim ilk bebek alışmam ve bazı şeyleri öğrenmem zaten zaman alıyor ,korku kaygı bunlarda eklenince tuvalet eğitimi kalsın şimdilik
+1 oy
tarafından

Babası alıyor ogluşlarim  kirletiyor  herseyin zamani  var bence :Dhiç uğraşamam 

0 oy
(1,352 puan) tarafından
Gayet mantıklı ve 4 aylık bebeğimin sinyallerini takip ediyorum. Gündüzleri bez kullanmıyorum. Tuvalet iletişimi kitabını okursan detaylı öğrenmiş olursun
(17 puan) tarafından
Kitabın yazarı kim
(1,352 puan) tarafından
Evren bay Şengül
0 oy
(878 puan) tarafından
Ay zaten huysuz gazliydi aklı ermez bebek ne anlasın tuvalete tutunca çiş yapmaktan hem nereden bilicez tuvaletinin geldiğini valla ben uğraşamam şahsen 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Valla ilk aylar bırak bebeği tuvalete götürmek kendim tuvalete gitmeye vakit bulamıyordum unutuyordum gitmeyi çok zor eğer evde ev işleri yemek çamaşır bulaşık halledecek bi yardımcin varsa 7 24 bebeğinin başını bekleyebileceksen yapabilirsin bi de ilk zamanlar bebekler hep emerken yapıyorlar memeden çekip götürmek sıkıntı olacaktır 
(6,759 puan) tarafından
Bunu yapana helal olsun :dddd
0 oy
(422 puan) tarafından
Evet ben mümkün olduğunca uygulayacağım. Gaz sancısı diye annelerin kendini bitirdiği şey aslında bebeğin bezine yapmak istememesi. Boşuna bebeklere ilaç, çay veriyorlar. Altını pisletme insnain doğasına aykırı. %100 uyamasam da çoğu zaman gidip tuvalete yaptıracağım. Evde olduğum süre icerisinde en azından 
(422 puan) tarafından
Tamam bu aklımda olsun :)
(3,721 puan) tarafından
Kız bırakın da 2 sene de altlarına yapıversinler bebek bu biraz salın anam :)
(1,352 puan) tarafından
Bucra: bebeklere altına yapmayı biz öğretiyoruz 2 sene sonra da altına yapma tuvalete yap diyoruz. Bu anneye olan güveni sarsıyor
(422 puan) tarafından
Katılıyorum. İnsanlar dahil Canlıların doğasında altına pisletme yok. Bunu bebeklere zorla biz alistiriyoruz. Sonra 2-3 yaşına gelince hadi bezi bırak diyoruz.
(3,721 puan) tarafından
Ne deyim tebrik ederim :D
0 oy
tarafından

Yaparım diyip büyük konuşanlar beceremeyince post açsın da azcik linç edim :D el kadar sabi ne bilsin günde 2568843488 kez altına yapıyo nasıl anlayıp götürecek siniz ki. Aman bir söz var bekara karı boşamak kolay diye:P çocuk bakmayı kolay saniyolar ben 6 aydır eşim evde yokken kendim tuvalete gidemiyorum:ermm: 

0 oy
(3,721 puan) tarafından
Geçen kaynanam kocamdan için 8 aylıkken tuvalete alıştırmaya başladım demişti ben şok anne nasıl olur o kadarcık çocuk ne anlar demiştim ığğhh deyince götürüyodum diyo :D bana onu hatırlattı :D
0 oy
(4,196 puan) tarafından
Tuvalet iletisimini diyosunuz sanirim, bende 40 gunden sonra dusunuyorum aslinda, bizim bi koyde kadin uyguluyodu bunu 40 i cikan bebegini tuvalete tutardi oluyo yani, insan kendini kirletmek istemezmis hem oyle okumustum, bebekte zaten sinyallerini veriyomus, tabi daha dogurmadim bakalim :D
(10,411 puan) tarafından
Bu konuyu  doğumdan sonra konuşalım olur mu
Sağlicakla doğsun yavrun inşaallah
(4,196 puan) tarafından
Bekara kari bosamak kolaymis :D bakalim 2-3 haftaya dogurcam heralde , sagolun amin insallah
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Bu kadar isin içinde bide onunla uğraşilmaz onu geçtim bebek üşür hasta olur yazık valla  

Z kuşağı gümbür gümbür geliyooo galiba isi gücü dünyayı bırakıp klozet başında geceyi gündüz gündüzü gece edecekler diye korkuyorum
(1,352 puan) tarafından
İşimi gücümü bırakıp klozet başında beklemiyorum. Kızım 4 aylık 40ı çıktıktan sonra uyguladım. Mama içerken yapıyordu. Altına leğen koyuyordum. Şuan bacak hareketlerinden anlıyorum ne zaman yapacağını. Bunu takip etmek çok zor değil. Aynı zamanda ev işlerimi de yapıyorum. Ha birde kocamın muhasebesine bakıyorum. Kitabı bir okusanız ne kadar yanlış düşündüğünüzü sizde anlayacaksınız.
(10,411 puan) tarafından
Yok kuzum BEN almiyim benim paşaların büyüdü başka çocuk düşünmüyorum
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Çocukların kasları 18 aydan sonra gelişir ondan önce tutamaz gereksiz bir çaba
tarafından
Çoğu şeyi ezbere bildiğimiz için doğrusunu duymak garip geliyor ama araştıran merak eden bilgiye açık insanlar için bu böyle değil
tarafından
Hahah seni bir kaç yorumda daha görmüştüm düşüncelerini yakın bulmuştum aynı memba dan beslenmek önemli demek ki ❤️
(1,352 puan) tarafından
Çok haklısın. Umarım geleceğe yatırım yapan anneler çoğalır..
(1,352 puan) tarafından
Ah şu ekranlar olmasa da bi sarılıp gelsem. Çok içimden geldi. Hisset lütfen :)
tarafından
Hissettim bir çay içip muhabbet etmis kadar olduk ❤️ :)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 180 göst.
0 oy
3 cevap 70 göst.
8 Mart 2024 Aile kategorisinde Birbalannesi (12,779 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.
24 Şubat 2024 Aile kategorisinde Hediye (4,922 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 122 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Esmaagl (94 puan) tarafından soruldu