0 oy
1,006 göst.
Aile kategorisinde (316 puan) tarafından
Dün komşum çağırdı çay içmeye konuşurken öyle konusu açıldı ,yengesi göğsüm sarkacak diye bebeğini emzirmemiş  mama ile beslemiş ve ben sancı çekemem vücudum bozulur diye normal değil de sezaryen doğum yapmış 

Hayır yani iş sadece bi çocuk doğurmak mı anlamadım ki , anne sütü kadar faydalı ne olabilir  , nasıl insanlar var  ya  bence herkes anne olmamalı yanlış mı düşünüyorum acaba???

56 Cevaplar

0 oy
(14,052 puan) tarafından
Rabbim ona bu şerefi mutluluğu aşkı layık görmemiş bence bu dünya da bebeğini emzirmekten onu vucudunla doyurmaktan korktuğunda üzüldüğünde canı yandiginda memene yapışıp sakinlesmesinden daha yüce bir olay var mı? Varsa ben bilmiyorum 
-Reklam-
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Keşke dizlerime deyseydi de yavrumu emzire bilseydim. Neden çocuk yapmış peki  
0 oy
tarafından
Evet gercekten de sarkıyo ama sırf dış görüntü için bebeginin rızkını esirgemek bi anneye yakisan hareket degil. Ne diyim bencillikten baska bisey degil yani
0 oy
tarafından
Benim bı tanıdığımin kocası bozulmasin diye sezeryan istemismis karısı öyle dediydiii 
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Keşke emse keşke biraz sütüm gelse diye danışman danışman gezen çayları içen her gördüğünü bir umut diyip deneyen insanlara haksızlık bence . Varsın sarksın ne olacak?yeter ki kızım emsin biraz sütüm azaldı kafayı yiyecektim yetmiyor ememiyo diye .Normal doğum yaptım eski formuna da dönüyorum zaman alıyor belki ama hiçte bozulmadım bozulmadık da madem bu kadar önemli vücudu çocuk yapmasaymış ya en kolay yolu? 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Kötü yapmış ama ne güzel kalmıştır.d
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Anne olmamis o kusura bakmasın. Benim dusunceme gore mesela anneler derler ya sütümü helal etmem diye. Bence boyle bir hakkimiz bile yok p süt bizik degil cunku. O cocuktan önce var olan bir sey degil. Rabbim o bebegin rizkini vermis ben bunu düşünürken hanimefendinin goguslerini dusunmesi çıldırtır yazik cocuga. Sadece karni mi doyuyor cocugun emerken sevgi duygu aliyor
0 oy
(1,207 puan) tarafından
İki çocuğum var emzirdim ikisinide helali hoş olsun sarksin gerekirse  umurumda değil valla böyle düşünenlere hayret ediyorum ya senin yavrun  mamaya karşı kesinlikle değilim ama doğalı varken niye yani insan dis görünüşe sebep arayışa girer . Artı sancı çekmesin diye sezaryen ne demek benim ilki normal ikinci sezaryen ne yani ben acı çekmedim mi ağrım sizim olmadı mı bu nasıl zihniyet 
0 oy
(348 puan) tarafından
Süt geldiği halde ve herhangi bir sağlık sorunu olmadığı halde emzirmediyse öbür tarafta sarkacak birtarafları :D Çocuğun anne üzerinde en büyük haklarından biri en az 2 yıl anne sütü içmek
0 oy
(2,066 puan) tarafından
Benğm komşum da bebeğine sütünü vermedi küçücük çocuğa kendi sütünü bırak dükkandan aldığı inek sütü içiriyor hayret edıyorum garibim nasıl sindirebiliyor   yıllardır evlat hasreti çekên o kadar insan var Allahım bu kadına 9 çocuk verdin zoruna gitmesin ne olur keşke birini onlara verseydin diyorum hep :(
0 oy
(762 puan) tarafından
E sezeryan da daha cok bolzuyor vucut sonu da kesiliyor anlamadım 
0 oy
(1,098 puan) tarafından
Ne kadar bencilce cevaplar verilmiş. Yok anne olmasın yok şöyle yok böyle. 

Neden insanların düşüncesine saygınız yok. Kişinin kendi hür kararı. Bedeniyle o yaşıyor biz değil. Ne alaka bebek bile doğurmaısn lafı..

Herkes emzirmek zorunda mı ya daherkes normal doğum mu yapmalı.

Yapmayın Allah aşkına ya..

Annelik sadece doğurmak veemzirmekten mi ibaret?

Doğurdun emzirdin ee bitti mi işin?

Kişi bedeniyle kendi yaşıyor. Her aynaya baktığında sarkmış göğüs görüp travma yaşayacağına emzirmek istememesi normal.

Alternatif yollar varken seçim yapmasını yargılamak?

"Anne sütü kadar ne faydalı olabilir " emziremeyenler ya da sütü gelmeyenler napsın?

Bence insanların düşüncesine yaşantısına bu şekilde aşağılayıcı konuşanlar anne olmasınlar.

Emzirene niye emziriyosun denilmiyorsa emzirmeyene de denilmemeli.

Normal doğum yapana niye normal yaptın denilmiyorsa sezeryan içinde denilmemeli.

Eğer kötü bişey olsaydı seçenek olur muydu? 
0 oy
(13,332 puan) tarafından
Bana göre annelik önce emzirmekle yeter ki bebeğim tutsun sütüm gelsin dua ediyorsun 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Ayyy bize ne,  istediği gibi yapsın kendi vücudu kendi cocuğu.  Bize duşen sorulursa faydasını anlatmak gerisi bize duşmez, biz kimin ki bu anne olsun bu olmasın hak ediyor hak etmiyor diyeceğiz kimin haddine 

Allah bilir çocuklar bize emanettir, her türlü imtihan elimizden geleni yapmamız lazım
0 oy
(2,216 puan) tarafından
Karnım harita gibi göbeğim kaldı sırff sütüm olsun diye herseyi yiyorum diyet yapmiyorum bebegim doysun diye 4 aylikk şuan fakat  1 yasina kadar o gögüslerim topuklarima da degse emsiririm canimi veririm yeterki iyi olsun. Oyle annelerde olmaz olsun rabbim şöyle yalvaran evlat diye yanip tutusan kullarina versinn insallaahh boylelerine degil amiiiinnnnnnn
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Göğsü sarkar diye emzirmeyen insan ilk defa duydum çok saçma ve üzücü yazık o bebeğe. Benim göğüslerim evet sarktı kızım emerken ama onun emmesi anne sütü alması herşeye değer bence .

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 78 göst.
7 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sukran Serkan (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 373 göst.
8 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 108 göst.
25 Şubat 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Zehra asude (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 135 göst.
19 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Tatlibiranne (673 puan) tarafından soruldu

385,000 soru

11,514,722 cevap

35,174 kullanıcı

...