0 oy
206 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Bizimki anne baba dede mama. Uykusu geldiği zaman ee ee ee der.  Ama herseyi anlar istediği şeyi gösterir eliyle götürür falan.

5 Cevaplar

0 oy
(1,667 puan) tarafından
Aynen bizimkide boyle ama cumle kurmaliymis oyle ddi doktor bizde bekliyoruz bakalim 
tarafından
Ne zaman göturdunuz canim baska ne dedi doktor
(1,667 puan) tarafından
Gecen hafta kontrolu vardi cumle kurabiliyormu ddi .hayir kelime soyluyir herseyi anliyor ddiklerimizu yapiyor falan ddim hmm cumle kurmali ddi bende insallah ddim boyu kilosu olculdu cok zayif ddi bende cocuk doktruna goturdum kan tahlili yaotilar vitamin ve kan ilacina basladik bugun bakalim
tarafından
Anladım canim hic kafana takma kilosunu sağlıklı olsun yeter
-Reklam-
0 oy
(913 puan) tarafından
18.aydayız hiç bişey söylemiyo. 1 haftadır bu konuyla uğraşıyoruz. Her şey anlıyo, sesler çıkarıyo kelime söylemiyo. Çocuk psikiatrisine götürücektim dün 18.ay aşımızda takip hemşiremiz dediki sıkı egzersiz yapın tüm gün konuş çocukla biraz bekle dedi. Bakalım nolacak sonumuz hayır ola. Ama bu ay sonuna kadar ilerleme olmazsa doktora götürücem.
tarafından
Kelimedemi söylemiyor canim
0 oy
(307 puan) tarafından
40-45 kelimesi var kızım 18 aylık. Dediğiniz gibi her şeyi anlıyor. Söylediklerimi yerine getiriyor. İstediğini gösterir veya ismini biliyorsa söyler. Bir kaç tane ikili cümlesi var. Baba yok, mama bitti, mama aç, anne gel gibi. Söylediğim kelimeleri taklit etmeye çalışıyor. Konuşurken hep ağzıma bakıyor :)) 
tarafından
Maslalah :) Benim kızımda verilen komutları tamamen yerine getirir. Vücudunun her yerini gösterir. Ama kelimesi az gibi.  Mesela en güldüğüm olay her aksam çöpü gördüğü anda kapıya koşar bana kapiyi acar bilir yani çöpün atılacağını. Gidiyoruz derim ayakkabilarini alır. Her dışardan geldiğimizde kollarını sıyırır banyoya gider el yikanacagini bilir daha bunun gibi bi ton ornek
tarafından
Yani söylemese de suyu vereceğimi biliyor su istediği zaman biberonu gosterir.  Iiiii der ver yani.  Istediği herşeye iiii diyor.
(307 puan) tarafından
Maşallah. Kelimeleri az olsa da kelimesi var sonuçta. Geçen bir doktorun sayfasında görmüştüm. 19 aylık bebeğin en az 15 kelimesinin olmasını bekleriz yazmıştı. Bol bol resimleri bol yazıları az kitaplar okuyun. Resimler üzerinden farklı hikayeler uydurun. Tv telefon uzak tutun. Yaptığınız her şeyi anlatın. Göz hizasında tane tane konuşun. İii diyerek istediği şeyin ismini söyleyin mesela su mu istiyorsun al bakalım bu su deyin. İşaret ederek anlaşıldığını anlayan çocuklar konuşmak için kendilerini yormaz nasıl olsa anlıyorlar diye düşünür.
tarafından
Bende oyle düşünüyorum istediği herseyi verdiğim icin kolayına kaçıyor.  Kızım bu su diyorum soyle diyorum sinirleniyor çünkü söylemeden vermeyecegimi biliyor. Sonrada inat ediyor söylemiyor.  Ara ara yaptıım herseyi söylüyorum.
(307 puan) tarafından
Evet kolaya kaçıyor. Ah bu inadı ne yapacağız. Kızım da bazı konularda çok inatçı. Bacak kadarlar ama maşallah inatları dağ kadar :))
0 oy
(1,320 puan) tarafından
16 aylık kızım anne gitti baba gitti dede gitti attı gel git mama meme dada yani dayı şarkı sözü olarak yaya ya Sasa sa diyor kardeşi var 23 günlük bebek cici diyor seviyor  köpekne dedi diye sorulduğunda  hav hav kedi demesede gedi şeklinde söylüyor sayıları sırası ile olmasa da bir üç iki beş ve dört olmak üzere beşe kadar söylersem söylüyor Verilen komutlari anlıyor ve yapıyor basit nesneleri getirebiliyor yanak kulak saç birun ve gözünün yerini biliyor 
(1,320 puan) tarafından
Konuşun kitap okuyun telefon TV vermeyin telefon saati günde en fazla bir saat benim izlemesine onay verdiklerimi izleyebilir gezegen şarkısı kukuli sarkilari vs birde fisher Prince eğitici köpek var bizde onun çok yararı oluyor baya kelime ogrrniyor oradan
tarafından
Tamam canim bakarım.  Yok öyle telefon elinde ama ne izler ne şey yapar sadece elinde durur. Her zaman konuşuyorum sabah aksam ne yapsam soylerim onada anlatırım. Hadi çamaşırlarını atalım makineye.  Hadi bebeğinle oynayalım. Parka çıkalım falan mecbur konuşuluyor çocukla yani.
(1,320 puan) tarafından
Valla her çocuğun sorunu var bizimde en büyük sorunumuz yemek yemez püre yada çorba ister asla eline bir şey verip yediğini bilmem katı gıda asla yemez hemen kusar bende bunlardan muzdaribim ama laflara gelince herşeyi anlar cevap verir ben kızınca nerden gördüyse bu ara oda bana parmak sallıyor bağırıyor eee eee diye
tarafından
Gercekten oyle Anne olunca herseyi düşünür oluyoruz.  Herşeyden tedirgin oluyor.  Rabbim hic bir anayı evladıyla sınamasın. Belli küçükken cok püre tarzı yediyse ondan olabilir canim. Bazı çocuklar oyle katı yiyecekleri kabul etmezler
(1,320 puan) tarafından
Amin canım İleri düzey reflusu var günde 7 bazen 8 defa kisuyordu şimdi ilaç kullanıyor azaldı kusmalari ama tabi bu süreçte yeme reddi oluşmuş oldu bizimde savaşımız yemekle maalesef :(
0 oy
(487 puan) tarafından
10 gün sonra 19 aylık olacak.anne baba abi dede anneanne babaanne isimlerimiz üzüm muz evet tatlım bebekcim amca yenge vs bir çok kelime soyliyor.hwrseyi anlıyor şükür telefonu getir derim şarjdan çekip çıkarır getirir.ama bende cümle ne zaman kuracak merak ediyorum.
tarafından
Benim kızımda oyle canim.herseyi ama.herseyi anlar kelime dağarcığını geliştirmem lazim benimde. Agzinda yuvarliyor bazi kelimeleri ondan anlamiyorum sanirim.bide

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 265 göst.
7 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
10 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 76 göst.
26 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Papatya43 (524 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 271 göst.