+1 oy
455 göst.
Diğer kategorisinde (118 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Öylesine 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eşimle giderdim. Peynir di başka işti elimi sürmem eskiden ben yoktum yapıyordu. Şimdi de yapsın 
(118 puan) tarafından
Aynen canım bende öyle düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kocanla sen de düğüne git.
(118 puan) tarafından
Kızım 4 aylık ağlıyor sürekli yola dayanamaz
0 oy
(391 puan) tarafından
Kocanı yalnız bırakma, bebeğin varsa sar sarmala götür. Birlikte gidin, kaynanan da başının çaresine baksın, onları yaparken sana mı güvendi de yapıyor, üstelik sana da vermiyor. 
(118 puan) tarafından
Bebeğim yolda durmaz ki
0 oy
tarafından
Benden önce nasıl yapıyordun şimdi de öyle yap peyniri sütü derim bu 1

Ha birde eğer bebeğinin yola dayanmayacagini biliyorsan eşin gidecek yada çocukla çekeceksin o yolu 2

Ama yok çocuk durmaz diyorsan eşin de gitmek zorunda bu işler karşılıklı sonuçta onlarda herşeyi bırakıp senin düğününe gelmişler sonuçta 
(118 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen
(118 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
tarafından
Kıymet bilmeyene niye yapacaksan ki sende git eşinle düğüne çocukta bir ağlar iki ağlar sonunda alışır birlikte gidin gelin 
(118 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ben maraştayım Ankara uzak
tarafından
Valla gözünü karart git havalarda çok soğuk değil okula giden çocuğun yoksa git valla sanada değişiklik olmuş olur
(118 puan) tarafından
Bakıyım bir canım
0 oy
(3,027 puan) tarafından
Peynir yapmaya sana güvenip mi başlamış. Peyniri yapan sensin ondan gelen parayı yiyen sensin benden önce nasıl yapıyorduysan yine öyle yaparsın derdim. Yani benim yüzümden elini kolunu bağlayan bişey yok zor geliyorsa bırak yapma ben senden peynir istemiyorum parasına ortak olmuyorm benlik bişey yok derdim. Düğün mevsuzunda ya bebeğini alıp gideceksin eşinle yada eşin gidecek mecbur canım. Ama peynir işlerine hiç karışma yoksa en ufak bişey de başına kalır. Eltisi çıkarcı derken yaptığı zamanlar peynirden pay alıyorsa hakkıdır çıkarcılık değildir. Çünkü peynir yapmak gerçekten zahmetli iş. kadın o kadar emeği babasının hayrına yapacak değil. Kaynananın da eltisinin aldığında gözü kalıyorsa kıracak dizini oturup kendisi yapacak. 
(118 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen
0 oy
tarafından
Sütü peyniri bilmsm de ben olsam yollamam
0 oy
tarafından
Şu kaynana postalarıni okuyunca gerçekten şaşıyorum nasıl insanlar var ya eşinle sende git kızım eşini yalnız birakma diyeceği yerde nasıl davranıyorlar hayır sonuçta zamanında onlarda gelin olmuş bu yoldan geçmiş şaşıyorum vallahi. Benim kaynanam bir kere olsun kalk kızım şunu yap demedi aksine ben yerde oturur olsam kalkar bana şu verir her işime yardım eder yani Allah gerçekten iyi insanlar la karşılaştırsın herkesi sana da sabır versin canım
(118 puan) tarafından
Valla ben kendimi ezdirmiyorum zaten her zaman kendimi savunurum ne olursa olsun kocam da her zaman benden yana şükür ama böyle diyince sinir oluyorum işte
0 oy
(3,753 puan) tarafından
İsil yap demiyo biliyorsa niye peynir dediğin gibi vermiyo 
(118 puan) tarafından
Vermesin ya napıyım istersem süt veriyo evde kendim yoğurt yapıyorum onu da istersem veriyo :{
(3,753 puan) tarafından
Aynen öyle ne yüzgöz olacaksin
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Eşin tek gitse ne olur kuzu onu anlayamadım
(118 puan) tarafından
Valla kaynanam istiyor diye tek göndermem düğünde ne işi var ki
(7,768 puan) tarafından
Seninle evlendi diye neden eşine bunu yaşatıyosn ki istediği yere gidebilir güvenmiyor musun
(118 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 336 göst.
22 Nisan 2020 Kültür-Sanat kategorisinde ❣ Gam ❣ Sat ❣ (1,635 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,347 göst.
4 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,569 göst.
1 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Nedime Karalar (1,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 455 göst.
1 Eylül 2023 Aile kategorisinde Janya 6 (64 puan) tarafından soruldu

377,876 soru

11,310,277 cevap

34,744 kullanıcı