+1 oy
154 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (350 puan) tarafından
2 günden beri kuri öksürük başladı yine daha çok geceleri tutuyor sabahları keyfi yerinde ama öksürükten gece uykusu bölünüyor şimdi bağrına vikis sürdüm bez koydum uyuyor napmam lazım başka 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Geniz  akıntısı mı var acaba doktora gotur canim oglumda geceleri  öksürüyordu ama geniz akintisindan
-Reklam-
+1 oy
(1,847 puan) tarafından
Sarımsağı ez zeytinyağının içinde beklet buzdolabına koyup. Yatmadan önce yağından ayaklarının altına şurup çorap giydir
(350 puan) tarafından
Yarın yapayım hmn
(1,847 puan) tarafından
Bence bugünden yap koy dolaba. Yarına sarımsak iyice yağa geçmiş olur daha iyi olur
(12,993 puan) tarafından
Bak bu çok faydalı
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Nr kadarlik canim bebegn
(350 puan) tarafından
28 aylık cnm
(6,053 puan) tarafından
Canim tereyagiyi isit icine pekmez kat bi fokur kaynasin ilik ilik bi corba kasigi icir rahatlatir
(204 puan) tarafından
Elma ve karanfil çayı yap o zaman içebilir bak gögsü acayip yumuşatıyo canım
(350 puan) tarafından
Yarın denicem canım şimdi uykusandan kalkıyor
(204 puan) tarafından
Elmayla karanfili kaynat canım ılıt eger uykuda biberon alıyorsa öyle ver yazık yavruma
Bu arada çok geçmiş olsun
0 oy
(204 puan) tarafından
Ne kadarlık canım bebiş
(350 puan) tarafından
28 aylık cnm
0 oy
(12,489 puan) tarafından
Ay bizde de başladı bugün nerdeyse 10 gündür burnu akıyor hala akıyor uykuda resmen öksürük krizine girdi tereyağı pekmez karıştırıp verdim şuan iyi gibi inşallah gece başlamaz 
(350 puan) tarafından
Bizimde aynı cnm burnu akmaya başladı tıkalı değil şimdilik
tarafından
Canım mutlaka doktora götür benimki de aynı öyleydi meğerse bronşit olma yoluna girmiş gece özellikle takır takır öksürük vardı şimdi biraz daha iyi bende oldum gırip çocuklarla bittim artık
(12,489 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım korktum bak şimdi mutlaka götürücem
0 oy
tarafından

Doktora götürmediysen hemen götür çünkü benim oğlum da aşırı hızlı nefes alıp vermeye başladı gece sabaha kadar uyumadım başında bekledim özellikle gece yarısı başlayan bir öksürük oluyo bronşit başlangıcı olmuş ciğerlerine inmeye yeni başlamış dedi doktor hava verdiler antibiyotik iğne yaptılar ateş düşürücü fitil koydular bugün de 2 ci iğnesini oldu birazdaha iyi ama çok huzursuz halen doktor 3 gün sürer dedi öksürük ben macrol veriyorum şu anda daha iyi 3 üde hasta benimkilerin yaşı kaç eğer 1 yaş falansa macrol verilebilir ancak sen her ihtimale karşı doktora götür

0 oy
(11 puan) tarafından
Küçük bir kavanozun içine zeytinyağı koyup içine iki diş sarımsağı doğra Biraz dinlensin çocuğun ayak altına göğüs kısmında sırt kısmına sür iyice masaj yap sonra buz  dolaba koy hergun 2 3 kez yap ozellikle ayak topuklarina hemen balgam yapar ve atar kizim 2 gunde iglesti
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Saf nane yağını ayak altına masaj yaparak sür çorap giydir yatarken bikaç saat öyle çoraplı uyusun . 

Yine saf nane yağı ve saf kekik yağını kaynar suda bir kabın içine koy yattıgı odaya koyok rahat uyur. 

Gül hatmi çiçeğini kaynat süz içir

Bal zencefil zerdeçal karışımı yedir

Hergün 1 kaşık udi hindi yağı içir öksürüğe bire bir ilk kaşıkla geçmese beni bul :)

Tabi hepsinden önce mutlaka doktora götürmediysen götür 

0 oy
tarafından
Ceviz kabuğu kaynat suyundan içir sabaha geçer öksürüğü
0 oy
tarafından

image

bunu deneyin benimde oğlum bugün öksürmeye başladı bende yarın eksik malzemeleri alıp yapıcam

İlgili bir soru bulunamadı

379,400 soru

11,356,663 cevap

34,833 kullanıcı

...