0 oy
541 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kiz daha ben halay çekiyordum burun göz akıntısı yalan olmasın azıcık oksurukvardu :) nasıl pozitif çıkar anlamadım valla. Önce kizim hastalandi 3 gün sonra aynı şeyler bende oldu ama kemik ağrısı vs olmadı 1 buçuk gün başım ağrıdı öksürüğüm dun sabah başladı.  Yalnız sesim değişmişti 2 gün önce korkarim ki esime de bulaştı burnu tıkandı onunda o kadar dedim yaklaşma. 10 gün once kayınpederim pozitif çıkmıştı temasli kızından geçti kizima ne geçtiyse kafa kafaya foto çekmişler ardından gelmiş kizimi öpüp kokluyor vs haberim yok bunlardan temas etmedim demişti bize . 1 gün geçti geçmedi kizim ateşledi öksürük başladı boğazı ağrıdı ciğerlerine inmişti çocuk doktoru oyle dedi hirilti vardi . Onun 1 haftası doldu benim taze 4 gün. 

Çok uzattim gebeler ilac kullanıyor mu? ;)

üzgünüm çünkü hamileyim çünkü kan pihtilasmam var çünkü elimde buna dair hiç ilac yok ve pıhtı yüzünden 2 düşüğüm var

16 Cevaplar

+3 oy
(3,794 puan) tarafından

Herşeyi anladim ama niye güldüğünü anlamadım :angel:

Geçmiş olsun.  

tarafından
Ağlamam mi gerekiyor hic o modda degilim valla postun sonunu oku şimdi degistirdim
(3,794 puan) tarafından
Ağlama tabiki ama kolay bi hasta lik değil bende atlattım.  2 ay olucak hâlâ etkilerini yaşıyorum .
tarafından
Ben daha önce atlattım canım zor olan oydu olecegimi sanıyordum simdi göz ve burun akıntısı var sadece dipçik gibiyim maşallah yoksa ağlardım burda :) kan pıhtılaşmam var ilac yok gebe oldugumu yeni öğrendim ben simdi ne yapcam onu düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
(597 puan) tarafından
Hic bise kullanma cnm. Ben ztn turkiyedeko sistemi anlamiom. Burda ablam arkadaslarim corona gecirdi hic ilac verilmio. Turkiyede hemen dayyolar ilaci arti gebeleride acil doguma aliolar ama niye??? Durumu agir olmayan sirf positif diye naisl erken dpgum yaptirilir aklim almio vallahahi. 

Arkadasimda sen gibi daha hamileligin basindaydi oda bise kullanmadi cnm ama dedigim. Gibiburda bastada sondada hic hamile olmasanda ilac yok
tarafından
Ama kanımda pıhtılaşma var  yeni gebeyim bu süreçte tekrar düşük yapmaktan korkuyorum.  Korona ilaci kullanmam zaten de kan sulandirici istersem getirirler mi bana
0 oy
(3,245 puan) tarafından
İlaç kullanamazsınız sanırım ama iyi bi doktor bulun gece gündüz arayabileceğiniz. 

C ve d vitamini alın. Bol bol ve sağlıklı beslenin. 
tarafından
Kiz nerden bulcam telefon üzerinden
(3,245 puan) tarafından
Kadın Doğumcunuz varsa onun numarasını isteyin hastaneden.bi akıl danışırdınız. Vermiyorsa doktoru değiştirin.
tarafından
Vermiyorlar ya. Devlettekiler vermez numara pek nadirdir öylesi.  Birsey sorcam  kan sulandirici ilac reçetesiz veriliyor mu
(3,245 puan) tarafından
Veriyorlar galiba. Yine de nöbetçi eczaneye ya da tanıdık eczacı varsa sorun. Bazı eczaneler eve getiriyor ilaçları. Siz de çıkmamış olursunuz.
tarafından
Oyle yapacaktım zatende bir öğreneyim dedim. Arayayım bugün eczacimi gönderir bana eğer öyleyse
0 oy
(1,850 puan) tarafından

İlk başta yazdığın öksürüğü ossuruk diye anladim :woot:

tarafından
Kiz kan pihtilasmam var ben ne edecem düşük yapmaktan korkuyorum yine 2 düşüğüm var bir 6 haftalık biri 10 haftalık
(1,850 puan) tarafından
Dr iğne falan vermedimi sana oksapar var kanı civiklastiriyo ama hamilelikte kullaniliyomu bilmiyom
tarafından
Dun gittim Vermedi dengesiz karı genetik doktoruna rapor yazsın oyle vereceğim dedi. Ardından test verdim hemen zaten.  Simdi tıkandım kaldim eve
(1,850 puan) tarafından
Uuu şimdi de hiç gidemezsin sağlık bakanlığını ara anlat durumunu
tarafından
Tamam canim
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Ses degişikligidrmi uluyo benimde sesim kisildi boğazın bu gün ağrıyo 2 oğlum hem nezle hem de oksuruyo. Bide ben korona aşilarinida oldum
tarafından
Enge degil ki Aşı korona olmaya . Test yap bizde hem grip hem göz nezlesi hem öksürük hepsi sırasıyla geldi direk siraladagim  gibi oldu . Boğazım 3 gün once çok ağrıdı aynı gün geçti yerine öksürük geldi
(10,411 puan) tarafından
Sesinde kisildi öyle mi bende hiçbiri yok sadece ses kısıklığı var
tarafından
Kisiklikla birlikte ses değişikliği
(10,411 puan) tarafından
Ayy valla biz corona olduk kesin
tarafından
Değildir inşallah ben de kesin degilim diyordum bak pozitif çıktı test verin istersen
0 oy
(27 puan) tarafından
Hiç stres yapma canım daha yeni atlattık biz 31 haftalık grbeyim bol c vitamini ve sıvı ağrın olduğunda da parol icebiliyorsun mandalina ye bol bol birde boğazın gribin ilerlemesi diye naneli olips şeker tüket ben bu şekilde atlattım birde hergün duşa gir çok iyi geliyor onun dışında benim doktorum herşey yasak demişti 
tarafından
Kan pihtilasmam var yavrum ilac yok elimde 2 bebegimi kaybettim bunun yüzünden hersey bir anda gelişiyor sonuçta ya yine aynısı olursa tek korkum  bu :(
(27 puan) tarafından
Onu doktoruna soracaksın canım ben doktora kullanmam gerekiyor mu diye sormuştum hayır demişti ama senin durumun farklı doktoruna danışman lazım biz ne desek yanlış olur
tarafından
Doktorum mal çıktı
0 oy
tarafından
Canım bildiğim kadarıyla ilaç vermiyorlar çok geçmiş olsun Allah şifa versin 
tarafından
Allah razı olsun canım kapıya da gelmezler insallah
tarafından
Gelsinler kız ne olacak
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Biz de kızımdan dolayı temasliyiz 4 gün oldu bugün ama değişik bir haldeyim. Boğaz ağrım var ve boğaz da gıcıklanma hissi var. Azıcık halsizlik ve vücut ağrısı var. Onun haricin de sıkıntı yok. Küçük kızımın da dünden beri ateşi yükseliyor, düşürüyoruz bir süre sonra tekrar yükseliyor. Neyse ki su an iyi şükür. Bana da gün için de test yapmaya gelecekler bakalım. Hayırlısı hakkımız da. Siz de geçmiş olsun canım. 
0 oy
(305 puan) tarafından
Canim herhangi bir özel hastaneyi ara sor ben gelcektim fakat koronayim gelemiyorum de boyle böyle durumum var de ilac kullanmam gerek de kadin dogumcuya sorsunlar bakalim ya da 112 yi ara sor canim doktora bagliyolar 
(305 puan) tarafından
Alalh şifa versin kötü düşünmeyin iyi düşünün iyi olsun :)
tarafından
2 düşüğüm var canım ister istemez korkuyorum umurumda olmayan birsey var oda pozitif olmam:)  iyi durumdayım açıkçası
(305 puan) tarafından
Olsun hepsi böyle olcak diye bisey yok canım ya  hem ben böyle olup duzenli ilac kullanip gayet sağlıklı dogum yapanlar taniyorum cevremde gerçekten hem de bitanesinde troid bozukluğu olduğu halde düşün yani bi düşüyo bi yükseliyodu troidleri hemde öyle az seviye degil baya düşüp cikiyodu bi arkadasim da 4 haftalık hamileyken korona gecirsi su an doğurmak üzere gayet iyi masallah hem senin gibi igne kullanıyo :)
tarafından
Sagol canım içim rahatladı
(305 puan) tarafından
Rica ederim canim :)
0 oy
(612 puan) tarafından
Pıhtılaşma için doktoruna danisarak oksapar ya da başka muadillerini kullanabilirsin. İğne şeklinde.ben bütün gebelik boyunca kullanmistim. Sarımsak ezip sarımsaklı yoğurt ye ara ara, hatta kızına da yedir. Sarımsaklı yag yap ates öksürük durumlarında. Ve evet bence de bu şekilde pozitif olmaya calis. Allah büyük elbet bir kolaylık verecek. Negatif düşünceler bağışıklığı daha da düşürür. O görümcene de bı çemkir Allah aşkına benim yerime. Sorumsuz. 
tarafından
Oksapar aldim.canim eczane getirdi bana. Cemkiremem gülüm bas edemiyorum onlarla bu cazgır halimle bile :) çok tesekkur ederim ♡
0 oy
(50 puan) tarafından

Çok geçmiş pozitif enerjinle her daim gülümse :)8-)

tarafından
Allah razi olsun canım darısı herkesin başına:)
0 oy
(2,593 puan) tarafından
geçmiş olsun canım bildiğim kadarıyla normalde de kan pıhtılaşması olmasa da gebelere kan sulandırıcı veriyorlar covid oldukları zaman 
tarafından
Dunden verseydi doktorum güzel olurdu ama bilgisiz biriydi yada fazla sorumsuz.  Özel doktor buldum tel üzerinden görüştük çok yardımcı oldu aldım ilac canım sağol
(2,593 puan) tarafından
sevindim canım tez zamanda sağlıkla atlatırsınız inşallah
tarafından
İnşallah Canim Allah razi olsun
0 oy
(30 puan) tarafından
canim ben gebeyken parol bile kullanmadim yani aci esigin yuksekse ilac kullanma doktorunlu gorus mutlaka icebildigin bitki caylairni tuket malum gebelikte yasakli cok sarimsak ye dogal antibiyotik bogazlarin icin de sirkeli su ile gargata yap cekebilirsen burnunuda yap cok faydasini gorursun . sirke agir gelirse kaya tuzu ile gargara yap ve burnuna cek emin ol rahatlarsin  ben emzirirken corona oldum doktora danisarak redoxon c vitamini ve sana soylediklerimi yaptim cok sukur iyiyiz suan insallah bebegine bisey olmaz Allah kolaylik versin canom gecmis olsun
tarafından
Tamam canim ekran aldim Allah razi olsun geçmiş olsun size de teşekkür ederim ◇
0 oy
(119,126 puan) tarafından
bende bundan korkup asi oldum gecmis olsun umarim cabuk atlatirsin
tarafından
Sagol Sevda gebelikte Aşı yasak değil mi ya
0 oy
tarafından
Mutlaka kan sulandırıcı başlaman lazım canım korona da zaten pıhtılaşma yapıyor üstüne birde sende de varmış pıhtılaşma doktorunla görüş hemen ilaç başla benim elimde iğne var aslında hangi sehirdesin kayseri de isen ulaştırmaya çalışayım sana
tarafından
İstanbul canım Teşekkür ederim ince düşüncen için ♡ oksapar aldırdı bana  yeni bulduğum doktorum eczacı getirdi kapıma sagolsunlar çok minnettar hissediyorum kendimi iyi insanlar hala var ♡
tarafından
Iyi çok şükür canım elimde var bak bir kutu doğumdan sonra kullanmadım kaldı eğer bulamazsan veririm hemen kargoya kapinaca gelir iki günde
tarafından
Valla mı çok iyi olur kuzum çok sevinirim karantinadayim 15 gün  super güzel olur valla . Yeni gördüm yorumu ya
0 oy
(48,494 puan) tarafından
bende neden güldüğünü anlamadim.. geçmiş olsun kizin nasil iyi mi peki 
tarafından
Aglamam gerektiğini bilmiyordum belirttim orda gebe oldugumu öğrendim mutluyum diye. İyi oda sagol.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 461 göst.
19 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gebekadin.34 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 53 göst.
10 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,285 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 166 göst.
21 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 256 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde Zehraaktss (2 puan) tarafından soruldu

378,265 soru

11,321,671 cevap

34,767 kullanıcı