+1 oy
722 göst.
Aile kategorisinde (5,492 puan) tarafından
Bıktım kendimden artık, iğrenç bir anne olmaya başladım. Kızım bu aralar uymak istemiyo, bende salladıkça bacaklarım kopacak artık. Çok sinirleniyorum uyumuyo diye, kızıyorum bağrıyorum. Neden bu yönteme başvuruyorum bilmiyorum. Şiddet olmadan çocuk eğitimi yapmak istiyorum siz nasıl başarıyorsunuz

24 Cevaplar

0 oy
(2,704 puan) tarafından

Kaç aylık bebe?

(5,492 puan) tarafından
9 aylık dişleri çıktı 4tane
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cnm her şeyden önce sabırlı olmalısın 
(5,492 puan) tarafından
Hiç sabırlı biri değilim maalesef
tarafından
Rabbım sabır versin inşallah cnm inanki zor ama bağırsakta kizsakta anlamazlar sonra üzülen biz oluruz yine
(5,492 puan) tarafından
Evet maalesef
0 oy
tarafından
Uyumayınca uyutmak icin diretme cnm yine kaldır biraz daha oyala sende sakinles cocukta sakinlessin ondan sonra tekrar dene 
(5,492 puan) tarafından
Uyumayı istiyo ama uyuyamıyo sonra bana sarılıyo
tarafından
Korkuyormu acaba sarılarak uyutmayı dene belki kokunla uyuycak yavru
(5,492 puan) tarafından
Ayakta gezdirsin öyle uyuyum istiyo, o da uzın süre gezdirmem lazım
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Bende başaramıyorum maalesef 
(5,492 puan) tarafından
Nasıl olacak bilmiyorum
0 oy
tarafından
Agrısı sancısı vardır. Bır haftadır benm kızımda  gece uyumuyodu atesı felan cıkıyodu dun baktım diş cıkarmıs. Belkı agrısı sancısı vardır. Snırlenme. Uyumadıgı zaman kalk oyun oyna mecalin yoksa oyuncaklarnı dök  ortaya kendı oyalansın. Sabret. Gececek bu gunler. Hepımız zorlu yollardan gecıyoruz ama buyuycekler ve bu anlar tekrr gerı gelmıycek. Kıymetını bılelm canm
(5,492 puan) tarafından
Kız oynamak de istemiyo, istese tamam da, kaldırınca bana sarılıyo, sırtıma çıkıyo, kucakta gezdir istiyo. Ağrısı olsa huysuzluk yapar benimki sadece uyumak istemiyo
tarafından
Diş dönemindedir belkı canm  gercekden bak benm kızımda sadece uyumama vardı bır haftadır normalde 9 da yatıp uyuyan bebe 9 da yatırıyorum 10 da 11 de kalkıp gece 3 4 e kadr oyun oynadık uyumak ıstemedı. Sadece ıkı gun atesı oldu dun sabah baktk dıs var cıt cıt ses geliyo . 10 aylk benmkıde . Gelip gecıcı bu gunler annesı sabır
(5,492 puan) tarafından
Tabiki haklısın çok teşekkür ederim
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kaç aylık kızın cnm 
(5,492 puan) tarafından
9 aylık canım
(5,311 puan) tarafından
Diş döneminde dir kuzum salama kendisini bırak uykusu geldiğinde kendi uyuma alışkanlığı edinsin sen sinirlendiğin zamanda bulunduğun odadan çık balkona veya farklı bir odaya  nefes al farklı bişryle uğraş sakinleştiğini anlafığın an  tekrar  yanına git  dyaka komusuna gelince o çocuga vurduğun zaman herşey düzeliyormu mesala dayak yediğinde uyuyormu hayır yada kırılan birşey yerine geliyor mu hayır sen vurduğunun vicdanı ile kalıyorsun buda sana tekrar öfke patlaması olarak geri yansıyor baş edemiyorsan öfke kontrolu için destek al
(5,492 puan) tarafından
Kesinlikle destek almam gerekecek
(5,311 puan) tarafından
Kendiniz  halledemiyor iseniz mutlaka  almalısınız
0 oy
tarafından
Hiç kan degerlerine baktirdinmi canım b 12 ve diğer vitanimler  bunlarin eksikliğinde insanı agresif yapıyor bizzat ben kendim yaşadım 
(5,492 puan) tarafından
Geçen hafta baktırdım b 12 sınır dedi doktor
tarafından
Hah işte ondan dolayı senin elinde olamadan oluyor canım b 12 ilaçlarını düzenli bir şekilde kullan bak farkı göreceksin çok sakinleseceksin
0 oy
tarafından

Yani uyumuyosa zorlama cnm oynat ilgilen yorulsun uyur:ermm: ne kadarlık bu arada bilmiyorum:ermm: 

Benim oğlum 6 aylık hala uyumuyo susmuyo bazen sinir krizi geçiriyorum ama oğluma bagirmiyorum biraz sakinleş onlar daha hiçbir şeyi bile istiye yapmiyo masumlar melekler daha ☹️

(5,492 puan) tarafından
Öyle canım daha hiçbir şey anlamıyolar, 9 aylık
tarafından
Tam mız mız olma zamanları cnm diş dönemi emekleme yürüme dönemi o yüzden baya hırçın oluyorlar
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Büyüğü 9 yasin da 9 senedir valla anam ağladı.  Bazen bende sinirleniyorum.  Kızım ufakken annemlere gelmiştim.  Yemek yemiyordu kızdım iyice artık bütün gün aç bağırdım bi an elimi kaldırdım niye yemiyon niye dedim sinirli bi halde annem de bana kızdı.  Ben hanginizi dovdum de sen bi çocuk ta böylesin diye.  O zaman hakliydi anladım kendisi 7 çocuk buyutmus ben bi çocuk da sabırsızdim.  Çocuk büyütmek her açıdan zor ya ama canları sağolsun deyip yutmak herşeyi galiba sabır 
(5,492 puan) tarafından
Gerçekten öyle ama bencil büyüdük sanırım kendi canımızı öne koyuyoruz hep. 2 gündür bacaklarım felaket ağrıyor çocuk sallamakatan dayanamıyorum artık.
0 oy
(4,853 puan) tarafından
9 10 11 vs... bu aylarda cok zorlanirsin dis dis dis geceleri surekli uyanır bende cok cektim çünkü o aylarda biraz daha sabır 
(5,492 puan) tarafından
İnşallah canım üst alt 4 dişi çıktı ama bilmiyorum köpek dişlerine daha var sanki
0 oy
tarafından
Valla bende bağırmak istemiyorum ama kardeşinin benim saçlarımıZa dalıyor canımız yanıyor. Mutfakta is yaparken gelip esofmanimi aşağı çekmeye uğraşıyor. Olur olmaz ne varsa ağzına koyuyor. Baca kapaklarını bantladığımız ne varsa söküyor yani çoğu zaman bağırmıyorum ama bazen deliriyorum özellikle kardeşinin saçına daldığında çok bağırıyorum bazen eline vuruyorum yapmasın diye ama yok. 22 aylık oldu anlıyor anladıkları işine gelmiyor öyle bi halimiz var. Ha birde her gece saat 3 de kalkıyor bazen süt veriyorum uyuyor ama bazen de uyumuyor uyusà bile zaten 5 de kalkıyor. Eşim de yardımcı oluyor ama uyku yetmiyor. 
(5,492 puan) tarafından
Benim de 5 de kalkıyo, bu gün 8 de kalktı şükrettim
tarafından
Hakkaten mi ya bizimki de bu sabah 6 buçuk da kalktı 4 buçukda kalktım süt verdim yattım sadece çok şaşırdım bu kadar uyumasına. Acaba nedir sebebi :)
(5,492 puan) tarafından
Ayın hareketlerinden de kaynaklanıyo bazen uykuları
tarafından
Ay böyle kalsa noooolur :D
0 oy
(30 puan) tarafından
yani 9 aylikmis o kadar tecrubeli degilim biz 3 ayligiz ama sallama sallamak cok zararliymis yani uyumuyosa oynasin masaj falan yap imkanin varsa ilik bi dusa sok bebeisi bekki rahatlayinca uyur bide bagirma bence anlamiyorki bebekler  ama ilerde cok etkiler cocugu 
(5,492 puan) tarafından
Tabiki öyle ama başka türlü de uyumuyo, bende istedim 3 ay direndim sallamadım ama kayınvalidem yanımda kaldığı zaman alıştı. Her şeyimize laf ediyordu, kuvağa alıştırma, omzunda uyutma kambur olur v.s diye
(30 puan) tarafından
ah ah kaynanalar benimki hep kucagim da bana kiziyor bende karnimdan yeni cikti nerde olsun diyorum bi kac kere sallarken gordum anne sallama hakkimi helal etmem dedim 1 yasindan sonra sallarim uyumazsa suan cok kucuk falan dedim diye diye karismiyot isime Allah yardimcin olsun cok zor canim insallah bi yolunu bulursun . ben huzursuz oldugunda rukiye insirh vs sureler aciyorum youtubeden bol dua rabbim rahatlatiyor dene istersen canim
(5,492 puan) tarafından
Çok haklısın inşallah sallamayı bırakabilirim
0 oy
(659 puan) tarafından
O ankı sinirle öfkeyle hateket ediyosun uyumuyorsa sallama kucaga al konuş gezdir dolaştır dışarı çıkart balkona çıkart temiz hava alsın. Bende çok yoruluyorum sabaha kadar salladıgım zamanlar oluyor ama sinirlenmemek için kendi kendime konuşup kendimi sakınleştiriyorum tlfe bakıyorum kucagıma alıyorum sarılıyorum konuşuyorum 11aylık daha ama saklambaç bile oynuyoruz aglarken birden ilgisini çekmek için güldürebiliyorum. Evin işi var şunu yapıcam bunu yapıcam çabuk uyusun derdim şimdi ise evmiş işmiş temizlikmiş hiç takmıyorum onunla geçirecegim zamandan önemli değil
(5,492 puan) tarafından
O kadar haklısın ki bi daha bu zamana gelmeyecek
(659 puan) tarafından
Küçükler ama herşeyin bilincindeler anlamıyorlar zannetme herşeyi anlıyorlar beni sadece yemek yerken zorluyor kızıyor gibi yapıyorum hemen aglama moduna geçiyor. Ayagımda sallarken kalkıyor bende kucagıma alıyorum o an serbest bırakıyorum ne yapmak istiyorsa onu yapıyor. Koltuga saklanıp annecim nerdesin diyorum o sese emekleyip kahkahayla geliyor zaten onun gülmesi senin bütün derdini yorgunlugunu alıyor. Her sabırsız insan anne oldugu zaman illaki sabrı ögreniyor
(5,492 puan) tarafından
Aynen öyle a da olsa öğreniyoruz
0 oy
tarafından
Bu aralar butun cocuklar oyle sanirim benimki de sabah erken kalkti bu saate kadar coktan uyumasi lazimdi ayagimda salladim durmadi yanima alip yatirdim saclarimi yoldu hep son care besigine yatirdim bakalim insallah uyur uyumazsa kaldiririm sabret canm bagirma uyumazsa uyumasin
(5,492 puan) tarafından
Mevsim geçişi v.s derken yavrular da yazık ne olduğunu bilemedi
tarafından
Oyle oyle Allah yardimcimiz olsun sabredelim
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Benim bebiş de öyle canım çok zorluyor sinirlerimi gerçekten 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Uykusu yoktur tam olarak, düzen kurup uykusu geldiğinden emin olarak uyut. 
0 oy
(454 puan) tarafından
Zorlama hiç canım uykusu gelince zaten biryerde bayılacak :) benimki 4 aylık ellemiyrm çünkü zorla uyuyunca hemende kalkıyorlar 
0 oy
tarafından
Ayy inanır mısın 2 3 gündür kızım öyle uykusu var biliyorum çünkü hem uyumuyor hemde çok huysuzluk yapıyor bagirmamak için dişlerimi sıkıyorum başım çatlıyor ağrıdan ama bugün uyutmayacagim seni dedim iyice yordum oyuncakları önüne döktüm yoruldu emdi hiç uğraşmadan uyudu hemen biraz sabır gerekli gerçekten bizde çok yıpratıyoruz kendimizi ama onlarda biz bağırınca anlamıyor sonra da vicdan azabı çekiyoruz niye bağırdık diye 
0 oy
tarafından
bi şunu dinleyerek sallamayı dener misin belki işr yarar bende bi kaç kez yaradı denemektem zarar gelmez
(5,492 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim deneyeceğim
0 oy
(5,353 puan) tarafından
18.aya kadar berbat geçti diş dönemi çok zor ne uyur ne yer ne uyur herseyiyle çok zor. Şimdi iki yaşına girecek bu seferde iki yaş sendromu

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 707 göst.
26 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 533 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Canancakmak (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 410 göst.
26 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 815 göst.