0 oy
478 göst.
Diğer kategorisinde (380 puan) tarafından
Bekarken bıcır bicirdim konuşurdum ve hakkımıda kim olursa olsun alırdım ezdirmezdim kendimi calisiyordumda ve net kararları olan biriydim evetse evet hayırda hayır üstüne daha bişey olmazdı eşimde bunu bilirdi sevgili ve nişanlılık döneminden evlendim hemen hamile olduğumu öğrendim tabi dahada tavwn yaptı bunlar ama ne olduysa doğumuna 1 kala bana bişey oldu o hırçın dediğim dedik kız gitti yerine sessiz ve söylemek istediği şeyi bile söylemeye çekinen biri geldi biri bişey dese diyemiyorum en cok da kaynanam o gittimden sonradiyoeum keşke şöyle deseydim yadabir başkasi için neden böyle oldum bilmiyorum ve bu duurm canımı sıkıyor eskisi gibi olmak istiyorum hakkımı aramak istiyorum rahatsız olduğum şeyleri net bir şekilde söylemek istiyorum ama yok olmuyor benim gibi olan varmı 

31 Cevaplar

+2 oy
(185 puan) tarafından
Ezile ezile değiştim susa susa....
(380 puan) tarafından
Galiba bnde eşimin ailesinden dolayı böyle oldum annesi çok yıprattı beni ve pes ettim artık
(185 puan) tarafından
Bende inan 3 Senem bana 30 sene gibi geldi hala devam ediyor keşke zaman geriye gelse.
-Reklam-
+1 oy
(358 puan) tarafından
Degistim degismez olur muyum onceden insandim suan sabir tasi oldum=)))
0 oy
(913 puan) tarafından
Bir çok kadın evlilikte sabrı, susmayı, göz yummayı öyreniyo. 
(247 puan) tarafından
Çok doğru canım
(380 puan) tarafından
Aynen katılıyorum canım
0 oy
tarafından

Evet bekarken pısırıktım evlendim tam bir cin oldum :D

0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bende tersine sesim çıkmazdı beni hep saf sanarlardi yeri gelince patalrdim oda damarıma basılınca ama şimdi sülalesi gelsin susmam yani ezdirmem kendimi çok kuralsız biriydim umursmazdim şimdi kuralsız isim yok falan çok şey değişti bende 
(380 puan) tarafından
Ayyy ne güzel ya benim çevremde de öyle olan oldu bndede tersi oldu
(4,061 puan) tarafından
Bizde pek sesiz yoktur ben sesizdim bende açıldım tam oldu:)
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Çok değiştim çook.  Ama iyi yönde. Kendimi hiç ezidrmedim hâlâ ezdirmem o ayrı 
(380 puan) tarafından
Ayyy bnn neden oldum böyle ya :+
(1,369 puan) tarafından
Belki eşin seni çok baskıladı kaynana konusunda. Benim eşimin ailesiyle hiç sorunum olmadı ama küçük şeyler bile olsa cevap verdim hiç susmadım. Kötü niyetle de yaklaşmadım ama hep kendimi ifade ettim. Bence bundan ötürü eşim dahil herkes anladı.
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Ben benlikten geçtim;)) kızken herşeye güler güldürür espiriliydim yine öyleyim ama dışarıda değil sadece kendi ailemin ve arkadaşlarımın yanında yoksa görünüş olarak ciddi görünüyorum aslında içim neselidir
(380 puan) tarafından
Bnde oyledim eski hallerimi özlüyorum vallahi
(2,330 puan) tarafından
Aynen seneler insanı olgunlastiriyor  artık gorundugun gibi olmaya basliyorsun
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Evlenmeden once herkesin agizinin payini vererdim deli biriydm sinirimi bozanlari tekme tokak dovdugumu hatirliyorm tabi yasitlarm arasinda ama evlendikten sonra daha bi sakinlestim malasef bazi konulwrda susmayi ogrendim
(380 puan) tarafından
Kız ben o kadarını yapamadım dövme gibi :) ypasayfim heralde şuan elti ve görünceye yapardım
0 oy
tarafından
Ay kız ben de çılgındım ya. Herkes bilirdi çılgınlığımı. Artık evde iş yapacak gücüm kalmıyor 2 çocuktan, çılgınlığı geçtim   :)))
(380 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ya ben tek çocukla zor yetisiyorim
tarafından
Ben de yetişemiyorum zaten. :D
0 oy
(119,483 puan) tarafından
degismek istemezdim ama beni ben olmaktan cikardilar icimdeki cazgiri uyandirdilar ama boyle daha iyi oldu
(380 puan) tarafından
Yaa  böyle okuyunca bana gaz geldi eski halime hemen döneyim
0 oy
tarafından
Maalesef bende senin gibiyim canım 16 yıllık evliyim  senin eşini bilmiyorum ama benim eşim beni hiç savunmadi kalbimi kırmadı kaynamami da desteklemedi ama hep sessiz kaldı kaynanam göz göre göre onun yanında bana haksızlık yapıyordu  hep sessiz kaldı eğer eşim beni arkalasaydi bende ondan cesaret alırdım kendimi ezdirmezdim şimdi eşim eskisi gibi değil ama benden de giden gitti şimdi her şeyi kafaya takan eskiler aklına geldikçe kendi kendine ağlayan biri oldum  geceleri uykularım kaçıyor kafamda ha bire kuruyorum 
(380 puan) tarafından
Üzüldüm canım keşke eşin yanında olsaydı ama sende kendini bu kadar yıpratma olan bizlere oluyor. Benim eşim hep arkamda durdu annedine çok kizdi ama oğlu yokken yapicagini yaptı bana bu stres beni bitirdi saldım bnde
0 oy
tarafından
Biraz daha düzenli ve titiz oldum birde çok alinganlastim ogle
(380 puan) tarafından
O hep vardı da ben cazgirligimi geri istiyorum :)ve eski neşeli hallerimi inşallah hemen gekir
tarafından
Bende çok gülerdim şimdi gülmeyi unuttum benim eşim çok sakin ruhu çekilmiş gibi o beni durgumlastirdi
0 oy
(328 puan) tarafından
Aynı beni anlatmissin bende senin gibiydim nisanliyken de bekarkende bicir bicirdim ama şimdi hamileyim hamile kaldığımdan beri o kız gitti yerine durgun sessiz bir kız geldi sanki  babamda diyor kızım sana ne oldu sen bekarken evde hiç sesin durmuodu diyor . Evlilik birazda olsa insanı olgunlaştirio sanırım 
(380 puan) tarafından
Evet canım ve hamilelikte çok duygusal yönlerin oldu kendimi taniyamadim ama insan bı sure sinra skiliyor ve eskisi gibi olmak istiyor insallah sen bebim gibi olmazsın cnku bazen çok zor oluyor
0 oy
(479 puan) tarafından
Kuzubvalla sen bende evlendim hep sustum hep haksızlığa ugrdaim ama artık susmuyrium kim ne dese cevabı yapıştırıyorum çünkü sen susunca daha çok eziliyorsun
(380 puan) tarafından
Evet bu durumda beni rahatsız ediyor ben bu aileye gelin geldiigmde aileden diyorlardı bu gelin çok konuskan kendini ezdirmez şöyle böyle ama smdi gören diyorki sana ne oldu  bnde rahatsız oluyorum susmak istemiyorum ama konusamiyorumda
0 oy
tarafından
Ben de eskiden etrafa neşe saçan güler yüzlü tatlı dilli biriydim şimdi sinir küpüyüm
(380 puan) tarafından
O birazcık bndede var :) bizi evlilik mi çocuk mu yoksa eşlerin ailesini yaptı böyle
tarafından
Beni eşim böyle yaptı
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Evlenmeden önce esprili tatlı komik neşeli birisiydim şimdi de tatlıyım da tabi :) sinirli agrasif kimseye eyvallahı olmayan herşeyi herkesin yüzüne çatır çatır söyleyen biri oldum. Kimsenin yüzüne soylemedigimi arkasından söylemem. Birde artık herkese karşı çizgisi olan biri oldum
(380 puan) tarafından
Darısı inslalah bana canım ya  eskisi gibi olurum inşallah
0 oy
tarafından
Bendede senin durumun tam tersi vardı bekarken herkes benden korkardı kimse bişey diyemezdi cevabını verirdim çünkü nisanlandiktan sonra eşime karşı asla sesim çıkmadı tamam sen ne dersen o dedim her dediğini yaptım görücü usulü evlendik etrafındakiler zaten Merve bizimle gecinemiyodu nişanı atar demişler ağzımı açamadım o kadar taciz vermişim ki eşim o zaman balkona çıktım diye telefonum meşgul çaldı diye dünyayı başıma yikiyodu bazen 12 de yatardı bazen 8 buçuk 9ds uyurdu sende benimle uyu derdi bende uyuyamadım mecbur uyudum diye yalan soyluyodum bi gün saat 12 buçukta fotoğraf çekmişim onuda silmisim benim telefonumu zaten hep kurcalardi o gün benim herseyime bakmış bişey bulamamış WhatsApp a aramaya smse herşeye galeriye bakmış yine bişey bulamamış silinen fotoğraflar diye biyer varmış benim çöp kutusundan bile sildigim fotoğrafi bulmuş sen bana bu saate uyuyorum dedim uyumamissin yakan varsa ben yokum dedi onların evindeydim fırlattı sigara paketini gitti annesi sakinleştirmeye çalıştı ikimizi de oğlum ne var onda dedi gitti peşinden annemi aradım napiyim dedim anlattım at yüzüğü çok gel dedi çıkardım koydum çıktım giycektim babası geldi bi kızdı oyunmu oynuyoruz biz burda dedi ne sorun ne dedi anlattım ***** mısın oğlum sen dedi kafan mı bozuk dedi hesap mı vercek sana dedi kızdı akşam annem çağırdı gelin konuşalım diye ağzından geleni saydı annem çöp kutusundaki fotoğrafı bulmak ne demek dedi napti bu kız sana gel zorla al bizim kizimizj mi dedik sana dedi benimde kocama yalan söylediğim zaman oluyo dünür sen hiç mi soylemiyon dedi ufak tefek tabi olur bunun için yüzük mu atılır dedi evlenince kapıyı üstünden mi kilicen sen bu kızın dediler babası ağzından geleni saydı eşime eve gidene kadar da saymıs o zamanlar herşeye sustum ne dediyse yuttum o gün patlama noktam oldu bende susmadim artık hiç birşeyi içimde bırakmıyorum bi derdim varsa söylüyorum valla bacım sende kurtul o halinden erkeğe taviz verilmez ne verirsen fazlasını istiyorlar 
(380 puan) tarafından
Yaaa yaşadıkların çok zor şeyler ve ömür gecilmez öyle biriyle insan yıpranır ya ama annen ne güzel söylemiş Allah'tan benim eşim hep yanımda ve destek oldu benim hamilelik sürecinde annesi çok yıprattı ve bu duruma ondan dolayi girdim smdi biraz düzeldi ama ben de giden gitti
tarafından
Bu sadece nisanliligimizdan bi kavga sebebimiz eşim o kadar simarmisti ki sabah uyanirdim neden günaydın yazdın günaydın aşkım yazmadım diye kavgaya bi baslardik bi hafta kavga ederdik uykuluydum yeni uyandım derdim bunun için kavga ederdik biseyi açıklarken başka biseyden huylanirdi sürekli kavgayla geçti yukarda anlattığım bi tuzuk atmamizdi daha kaç kez ayrılığın esigi sen döndük eski aklım olsa 5 dk sabretmezdim ilk kavgada gel topla pilini pirtini derdim sırf ailem laf duymasın benim adım gecimsize çıkmış diye atamadım nişanı bu de eşim dışardan öyle mükemmeldi ki aşırı efendi aklı başında davraniyodu herkes beni suçlu çıkarır kimse inanmazdi en son artık benim annem arkamda durdu baktı onun ailesi de benim arkamda özellikle kaynanam Allah ondan razı olsun benimde sabrım kalmadı aklı başına geldi şimdi çok şükür hiç biseyi kalmadi hepsi bitti geçmişte yaptıklarından da pişman
(380 puan) tarafından
Ohhh en azından düzelmiş canım ya inşallah bundan sonra hep mutlu olursunuz
tarafından
İnşallah bacım Allah razı olsun
0 oy
(2,525 puan) tarafından
İçine kapanmissin demekki canim belkide gerçek sen buydu bunca zaman bastırdın bir süre sonra ortaya da çıkmış olabilir
(380 puan) tarafından
Sanmıyorum canım ben hep neseliydim ama smdi yok konusmayannbiri oldum  evlendim. Hemen hamile olduğumu ofrendim hamileliğim zor geçti alışma surecim oldu bir yandan kaynana sorunu derken en çok da kaynanadan dolayı birşey oldu dahada eskisi gibi neşem gelmiyor ona karşı bişey diyemiyorum bile
0 oy
tarafından
Bende tam tersi oldum sessiz sakin asosyal bir insandım öyle olmayı seviyordum ama evlenince bu tuhaf karşılanacağını bildiğim için açtım kendimi kimseden lafımı esirgemiyorum yoksa insanlar susani saf sanıyor 
(380 puan) tarafından
En iyisi vallahi darısı bana inşallah eskisi gibi olursam buraya yazıcam :)
tarafından
Olursun insallah öbür türlü çabuk yipranirsin
0 oy
tarafından
Bende özgüvenim arttı kendimi kimseye ezdirmiyorum lafa laf yapıyorum 
(380 puan) tarafından
Darısı bana inşallah ♥️

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 211 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy