0 oy
1,196 göst.
Diğer kategorisinde (6,825 puan) tarafından
Bebegime karsi pek bisey hissetmiyorum neden boyle oluyor anlamiyorum cok uzuluyorum bazen besiginde uyanik oluyo ıh ihh ses geliyor ama ben uykudañ gozumu acip bakamiyorum bisey olmaz bebektir diyorum surekli emziriyim altini degistirim uyutuyum istiyorum bi kac defa konustum sevdim falan tepki vermedigi icin birdaha yapmadim cok uzuluyorum ben niye boyle oldum oysa ki cok istedim karnimdayken cok fazla hayalim vardi belki annelige alisamadim ondn mi anlamiyorum neden boyle oluyo 

21 Cevaplar

0 oy
(346 puan) tarafından
Suan lohusamisin ?
(6,825 puan) tarafından
Evet canim 39 gunluk
-Reklam-
0 oy
tarafından
lohusa sendromuna grmissin sanrsam
(6,825 puan) tarafından
Hmm  cok uzuluyorum
tarafından
gecer kendini suçlama destek al eşinden felan
0 oy
(2,410 puan) tarafından
bebek doğalı ne kadar oldu lohusalık dönemi diye birşey var oluyor böyle şeyler senden daha cok kims e sevemez onu 
0 oy
tarafından
Sen bi pisikoloğa git mutlaka bu durum geçici olmamayada bilirsin ilerlemeden önlem al bunu eşinle konuşdun mu hiç 
(6,825 puan) tarafından
Esimle bu durumu konusmadim
tarafından
Bence konuş sana destek olsun mutlaka
(6,825 puan) tarafından
Canm galiba onun yokliguda etkiledi bebegimi tek basima buyutcem esim oglum 8 aylik olana kadar gelmicek 1 ay benimle beraber bakti banyosunu yaptirdik falan simdi tekim cok zorlaniyorum uzuluyorum
tarafından
Evet ondan eşinin yanlizliğıda olduğu zaman zorlanırsın ama ona anlatmalısın telefonda bile olsa anlat seni rahatlatcak emin ol tabi anlayışlı bir eşin varsa
0 oy
tarafından
Lohusalık döneminde oluyor bu tarz seyler

Şuan sana tepki veremez ama seni tanıyor biliyor sadece seni görüyor hissediyor 

Yorgun düşüyorsun falan onyuzden insan kalkamıyor yerinden 

Büyüdükçe hem uykusu duzenene gircek hemde senle oyun oynayacak falan o zaman kendini daha iyi hissedersin
(6,825 puan) tarafından
Baslarda esimle birlikte baktim 1 ay boyunca esim surekli geceli gunduzlu yanimdaydi herseyime destek oldu elim kolum oldu resmen ama simdi gorevi isi geregi gitti onun verdigi huzun bbegimin durmamasi gun icinde hic uyumamasi bi isimi yapamam falan bunlar hep sinirimi bozuyor
0 oy
(446 puan) tarafından
Sen konuştukça o seni hissedicek zamanla sana tepkide wericek canm böle dusunmu o senden bı parca
0 oy
(324 puan) tarafından
Büyük ihtimalle.alle lohusasin hala .bol bol dua et ıyi bisey değil mülkünde yanlızca kalmamaya özen göster iyice ele avuca gelene kadar
0 oy
(2,028 puan) tarafından

Çok normal canm 39 günlük müşsünüz.bnde o dönemde istem dışı  yorgunluktan bağırmıştım  sonra çok pişman oldum bunu sana soylememdeki amac sen kötü bir anne değilsin merak etme :) şimdi uyurken bile özlüyorum kokluyorum izliyorum  doyamıyorum<3

(6,825 puan) tarafından
Bende gecen gun besiginde cok hizli bisekilde salladim o kadar pisman oldum ki cok uzuluyorum cok
(2,028 puan) tarafından
Aynen bak minicik o annesi kendisi sağına soluna bile dönemiyor meleğin o senin iyi bak yigenimize:))
0 oy
tarafından
Bende ayniyim bazen seviyorum bazen sinirleniyorum kalkmak istemiyorum yataktan dua ediyorum hep uyusun diye çok zor bı durum Allah yardım etsin 
tarafından
Eylem naber napyisn kızın sen nasılsın eşinle ne oldu ?
tarafından
Kızım iyi canım debelenip gidiyoruz eşim suanlik iyi davraniyo normal yani tabi yarın ne olacağı belli olmaz artık kendi halimde takılıyorum fazla karıştırtmiyorum kendime nasıl mutluysam öyle davranıyorum onada dedim sende nasıl mutluysan öyle hareket et beni bunaltma
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Şuan bence çok yanlış konusuyosun. Annelik zaten kolay birşey değil. O senin karnına düştüğü an annelik başlıyor sen ne kadar hissetmesende o senin canından bir parça oluyo. Bence sen cok iyi bir anne olacaksın bu dönemde boşluğa düşmek cok normal. Ama şöyle düşün senin ve eşinin bir parçası var karşında ve o kadar aciz sana muhtaç ki anne olmasan bile icin de insan sevgisi olan herkes bir bebeğe şefkat gösterebilir. O yüzden kalk bi silkelen bence ve anneliğin tadını çıkar. Ilerleyen zamanlarda büyümeye başladığında o kadar keyifli anlara şahit olacaksın ki :)) Ben şuan 11+4 haftalık hamileyim ve annelik onun kalbini ilk duyduğum an zaten ben çaba sarf etmeden içime işledi. Kalbini ferah tut 
0 oy
(3,532 puan) tarafından
39 günde bi kaç defa mi sevip konuştun..... canım bayada olmuş alışman lazımdı  o senin canin yani sev ki sevgiyle büyüsün şarıl  konuş  saçını oksa.  Emin ol bebek hissedyooo
(6,825 puan) tarafından
Canim yapiyorum oglum canim benim bitanem seni cok seviyorum falan diyorrum ama ne bilim yada ben boyle dusunuyorum
(3,532 puan) tarafından
O sen sevdikçe büyüyecek emin ol sen sevince daha da uzun uyuyack. Severek yor şarıl sende dinlenen . O yüzden huzursuz olup uyumaz bebek herşeyi hisseder.... Allahım yardmcin olsn  lohusalık  dan kurtarsın inşaallah canım allahım bedenine dinçlik versin ki güçlü olup bebwginle daha  çok wakit ayirabilesin
(6,825 puan) tarafından
Amin canim allah razi olsun guzel dusunceklerin icin
0 oy
tarafından
Bende aynı şeyleri hissettim birazcık zaman bence ona bagirmistim bile sonra pişman oldum geçer bence..
0 oy
tarafından
Bende hamileligimle ilgili boyle hissediyorum 
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Tepki verememesi çok normal bende başta bişey hissetmiyodum taki gülmeye başlayınca şimdi dünya bi yana kızım bi yana
(6,825 puan) tarafından
Insallh bende senin gbi olurum insallhh bi gulse dunyalar benim olur biliyorum ama simdi neden boyle oluyo ki
(2,127 puan) tarafından
Lohusasın canım normaldir elini tut başını okşa göz teması kur zamanla olur
0 oy
(162 puan) tarafından
Bende oyleydim aglayinca sinirleniyordum hatta.tepki vermemesi çok normal çünkü daha küçük 2 ay olunca basliyorlar. Zamanla geçiyor canım üzülme 
(6,825 puan) tarafından
Insallah gecer canim insallhh dua edin lutfen cok uzuluyorum bazen kokusunu icime cekiyorum evlat sen ne guzel seysin siyorum opuyorum 1 saat sonra yeter artik uyu oglum uyu ki bende dinleniyim diye bagiriyorum
(162 puan) tarafından
Canım inan bende oyleydim lohusalik geçince gitti gerçekten. Dua edicem
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Gun gectikce icine isliyecek ben ilk zamanlar bunalıma girdim anneligi bebek bakmayı cok kolay saniyodum rahatim bozuldu ne guzel yiyip icip yatiyodum geziyodum dedim ya kendime ya bebege zarar vercektim o kafayla Allah korusun ama simdi varya ölürüm onun bi kılına nasıl guzel bisey anne oldum onun sayesinde bana herseyin ne kadar bos oldugunu gosterdi onceligim sadece bebegim daha cook uyurum gezerim yemek yerim bir iki sene onun dısında hic biseyin onemi yok kucakta mi gezmek istiyo uyumak istemiyo mu diye kizmiyorum cani sagolsun iyi olsun huzurlu mutlu olsunda ben yorulurum uykusuz ac kalirim 
(6,825 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum allah affetsin ama bazen nerden yaptim ki diyorum cok kolay saniyodum ben
(2,172 puan) tarafından
Zamanla alıscaksın kuzum cok zor gercekten benim gibi eline ilk aldıgın bebekse bide nazlı bi bebekse aglamaktan bi hal oluyon ama bu seni kotu bi anne yapmaz. Bebeklerimizle buyuyoruz onlarla sorumluluk sahibi oluyoruz bi cicek ektin hergun buyumesini izle benimki 81gun oldu kipır kıpir yanlislikla elime yuzume degince gulunce bi mutlu oluyorum ki bu seferde guldu diye agliyorum yakinda anne derse tutmayın beni yerim bu sıpayı :)
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Canım daha küçük tepki veremediği için sen yorulup uykusuz kaldığın için öyle blraz daha zaman geçsin sana gülümsesin senle oynasın ne kadar çok bağlanır seversin görürsün tatlım 
(6,825 puan) tarafından
Belkide o yuzden hani boyle biseyler soyleyince tepki vermiyor ya ondan skliyorum sanirim hic  uyanik kalsin istemiyorum surekli uyusun istiyorum
(4,759 puan) tarafından
Canım blr on beş güne gülümser tepki verir günden güne tatlı olur kuzum
0 oy
(184 puan) tarafından
Bilmiyorum nazara inanır mısın ama kardeşim sende ki durum bendede vardı kendime sürekli felak nas surelerini okuyorum rahatlıyorum herşeyin ilacı tek ilacı dua canım onları okuyamazsan La ilahe illallah demek bile yetiyo sürekli dilinde olsun La ilâhe illallah bi süre sonra dilin alisiyo sürekli diyosun zaten: )
(6,825 puan) tarafından
Tamm canim benim insallah ferahlik veriri rabbim
(184 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum bebisini op benim için: )
0 oy
(849 puan) tarafından
Lohusa psikolojisi büyük ihtimal canım bende alışamadım en başta hatta varlığını bile unuttuğum oluyordu zamanla alıştım şuan 4 aylik ve o benim dünyam nefesim yaşama sevincim geri kalan herşey herkes boş onun bir gülüşü ne dert ne tasa hiç birşey bırakmıyor bende ki şuan eşimle bende ayriyim babamın evindeyim eşim hiç bir şekilde arayıp sormuyor zorlanıyorum bazen yüreğim daralıyor ama oglumun bir gülüşü kalbime genişlik veriyor resmen yani sende zamanla düzeleceksin inşallah baktın olmuyor bir destek al
(6,825 puan) tarafından
Bende babamin evine geldim canim esim askeri personel izne gelmisti 1 ay onunla baktik hersey iyiydi nezmn o gitti artik geceleri kalkmak istemiyorum emzirmek istemiyorum uyanmak istemiyorum nasil olacak boyle bilmiyorum
(849 puan) tarafından
Geçer canım Allahın izniyle ben kus geldim babamın evine ve psikolojikmen daha kötüyüm ama oğlum en büyük desteğim ki çok fazla ağlayan bir bebek olmasına rağmen kendini sevemiyorum alışamadım diye sartlama canım bebeğine odaklanmaya çalış herseyiyle sana muhtaç bunu düşün bu günlerde geçecek Allah ömür verirse büyüdüğü zamanları felan hayal et düzelir inşallah baktın hiç bir türlü olmuyor tedavi olursun ama bence normal
0 oy
(292 puan) tarafından
Canim bir kitapta okumustum bebeginize hemen alisamazsaniz yada kuvvetli bi bag kuramazsaniz  kendinizi suclamayin bu gayet normal bir duygu birbirinize alisip sevmeniz icin zamana ihtiyac olabilir nasil olsa 1 ömür seviceksiniz birbirinizi gibi seyler yaziyordu.

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 816 göst.
18 Nisan 2023 Aile kategorisinde Birgundoguracam (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 842 göst.
15 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
8 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap