0 oy
749 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Benim kaynanam çok saf ve laf anlamayan bir kadın fazla iyi niyetli hayatta hiç zorluk görmemiş banada karışmıyor ama Ben doğum yaptım bebeği emzireyim dedikçe kucağımdan aldı yok miy dedi kafası yamuldu öyle oldu böyle oldu ben aldıkça başımda gardiyan gibi dikildi çocuk 6 gün aç kaldı yoğun bakimlik oldu sarılık oldu ..mama ver dedi hemşireler onuda verdirmemisti eşimle bile kavga ettim anasının yüzünden abisine söyledim eşimin o söylendi birde hasta olunca bende bırakmadım çocuğumu oda alayım demedi hem ebeylede paylaştım kaynanamın huyunu 20 gün yanımda kaldı sonra gitti bende rahat nefes aldım Allah'a şükür bebek 1,5 aylık gayette güzel kilo aldı ama benim kocam her gün annesini aradığında Ayşe onu yedirdi bunu yedirdi diyor annesi yapmayın oğlanım yedirmeyin oğlanım deyip duruyor bende bu kaynanamdan soğudum birde eşim hep annesini aradığında selam söyle geç desemde konuş annemle deyip telefonu kucağıma atıyor .. bende bazen susuyorum bebeğimle ilgileniyor gibi bebekle konuşuyorum .. benimkide soğuk davranma anneme diyor siz olsanız nasıl tepki verirsiniz

36 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben musade etmiyorum haddini çok aşıyor çünkü 
tarafından
Napiyor ki seninki eşte çok önemli bu konuda müsaade etmiyorum derken bende müsaade etmek istemiyorum sen napiyorsun mesela bana mama verme diyor mesela karnı tok diyor olur mu aç çocuk diyorum veriyorum mamayı biberonu tutmama bile karışacak onun yüzünden çocuk beni benimseyip emmedi zaten mama vermemede karisiyor boğazına kaçırırsin diyor deliricem
tarafından
Benim çocuk yok suanlik bana karışıyor yemek yemiyorsun der bende hiç saydın mı lokmami da karışıyorsun derim evimin eşyasına buraya yakışmamış der bende o zaman sen evinde koymazsın derim onu alma der sanane ederim ben beğendim derim oraya gitme der bende aklım başımda sanane derim suanlik aklıma bunlar geldi eşimde beni destekler ve annesine benim karıma karışma o istediğini yapar der der der en sonunda artık bıktı ara ara laf söylemeye çalışır bende daha ağzını açmadan lafı ağzına tıkıyorum
tarafından
Bende öyle olayım en iyisi eltimle birlikte yaşıyorlar eltimin kızı anneme surat asar der kaynanam sürekli tebessüm eder çok konuşmaz ama alıngan herşey onun isteğine göre olsun istiyor herhalde ..
tarafından
Izin verme karışmasına suratını as inadına yap
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiç karışamaz müsaade etmem 
tarafından
Napiyorsun mesela laf mı carpiyorsun yada soğuk mu davraniyorsun
tarafından
Laf söylerim benım çocugum benım ailem kımseyi ilgilendirmez karışamazsın derim karışamazlar
0 oy
(191 puan) tarafından
Hiçbir şekilde karışamaz bana
tarafından
Ne güzel nasıl önlem aldiniz
(191 puan) tarafından
Karışmaya çalıştığı zaman ağzının payını verdim sustu canım
0 oy
(4,158 puan) tarafından
Çok şükür hic bir şeyime karışmaz sen de sana çok karışılmasına müsade etme telefonu eşin verdiği zaman Allah rızası için saygı çerçevesinde konuş geç bence yaptıkları yanlıs sen tavrını koyacaksın gerekirse 
tarafından
Kısa kesiyorum nasılsınız tamam bana hiç karışmaz ama çocuğuma karışması psikolojimi bozdu lohusalıkta soğudum kadından yüzüne bile gülmek istemiyorum
(4,158 puan) tarafından
Belki lohusalık psikolojisinin de etkisi olabilir kuzum o ya ben de daha yaşamadım ama yaşayanlar çok kötü Bi psikoloji oldugunu her şeyin battığını her lafın ters geldiğini falan söylüyorlar belki de sen o psikolojide çok kaldıramadın normalde olsa takmayacağın şeylerdir belki
tarafından
Çocuğum emmedigi için yoğun bakimlik oldu ben nasıl sogumayayim anne bırak dediğim halde çekti çekti aldi elimden ac kaldı yavrum şimdi ne eşimi istiyorum ne kaynanami lohusalık mi bilmem soğudum hala karışıyor yedirme icirme diye onaneyse benimkide annecil git annenle yasa diyorum tabi beyfendi canı köyde yaşamak istemiyor
(4,158 puan) tarafından
Ha o zaman haklısın canım bir şey diyemem Rabbim yardımcın olsun elinden geldiği kadarıyla mesafeni koru bebeğine çok müdahale ettirmemeye çalış
0 oy
(285 puan) tarafından
Hiç karışmaz canım elhamdülillah tatlı bı kaynanam war
tarafından
Ne güzel bizimki de iyi iş yaptirmaz daha evine gittiğimizde otur der durur ama bu lohusalıkta kadından soğudum yüzüne bile güler yüzle bakamıyorum
0 oy
(193 puan) tarafından
Karışmaz asla allah razi olsun bu zamana kdr bseyini gormedim annem gibi
tarafından
Ne güzel valla banada karışmıyor da çocuğuma çok karışıyor inşallah sonrada bakayım deyip istemez kocamla kavgayı koparirim
(193 puan) tarafından
Cocguma da karamaz allah var gerci koydelerde ama brda olsalrda karamaz yani cnm yok cnm istemez sende verme yani ole olur Sevr eder ama ole alamz yani
0 oy
tarafından
Benim kayınvalidem doğumda yoktu annemin yanında doğum yaptım karismadi hiç evime dönünce gezmeye geldiler o zamanda birşey demedi sadece çok kıyafet alıyorum diye bir kere yediği helal giydiği haram kızım çabuk büyüyor yazık almasan bu kadar dedi eşimde anne bir evladım var karışma gözümüzde kalmasın dedi ondan sonra hiç bişey duymadım agzindan hep der simdikilerin Dr telefonunda kayıtlı o olmasa internet var diye 

Evime ocagima karışmaz eşim bastan benim evim benim düzenim dedi kesti attı çünkü 

Senin eşin neden bu kadar usteliyor onu anlamadım 
tarafından
Benim eşimde annecil adamı bosayayim dedim sümük gibi adam atamıyorum bosayamiyorum .. git annenle kal diyorum gitmiyor bir kaç gün annene git doy diyorum gitmiyor bana buguzu adamın bak çok muhabbetliler gelin bize karşıda öyle dedirtmek için
0 oy
(256 puan) tarafından
Karışır ama karistirtmam.
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Henüz hamileyim ama kendimle ilgili bile ota ***.a karışır.. Çocuk olunca nelere karışacak kim bilir.. Allah'tan küstü de biraz rahat ettim ama çocuk doğunca barışır kesin
tarafından
Benim yaptığım hatayı yapma sıkı sıkı yapış çocuğa ben göbeğine bile yağ sürdürmek istemedim kadın sürdü enfeksiyon kaptırdı çocuğumu ya bir çocuğun dilinden en iyi annesi anlar diyeyim bari kendisi iki çocuk büyütmüş ama nasıl büyüttü ben bilmiyorum çocuk bakımından haberi yok sende tepkini koy yüzüne bakma kocan birşey demiyorsa çocuğunla ilgilen annen gelsin başına
(1,552 puan) tarafından
Allah'tan hayvanları var da gelemiyor fazla.. Sürekli bizi çağırıyordu, küsünce ona da gitmez oldum.. Bakalım bebek doğunca ne olacak.. Telefonla bile yeter o huzur bozmaya ya, hadi hayırlısı
0 oy
tarafından
Benim kaynanam karismaz çocuk değiliz karistirmam da zaten. Cocuk benim çocuğum ona annesinden başka kimse iyi bakamaz. Seni haklı buldum ama esindehata bence herşeyi yetistirmek zorunda değil ona kız bu konuda kimseyiye bebeğinize karıştırmayın hasta olunca başında sadece sen oluyorsun onlar olmuyor başkasına göre ne var
tarafından
Aynen öyle oldu bir tek ben oldum basinda çocuğumun eşimi bile bosamaya kalktım adam sümük gibi git bir süre annenle yasa diyorum anneside dünden raziydi son olaylardan sonra oğluna gel bile demedi önceden gelsin diye yollarını gozluyordu ne tuhaf aile al git oğlunu deyince hadi oğlum gel bile diyemiyor artık benim başıma bela gibiler keşke bosansada kurtulsam
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Hiç bir derecede karışamıyor çocuğun sağlıklıysa be diye eşin her yedirdiğini söylüyor bazı eşler tuhaf yani 
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Benim ilk çocugumda yemek suyu ver diye tutturmustu kızdım saflık ocagına giderken yanımda geldi hemşireye anlattım hemşire bi güzel kızdı ondan sonra daha bişey diyemedi bi kerede ona bıraktım markete gittim agladı diye sen cocuga göğsünü ver sussun diye ortalığı kıyamet alanına cevirdim resmen eşim geldi anlattım olanları eşim ona kızarken kaynım geldi noluyo dedi eşimde anlattı kaynımda kızdı o günden sonra bırakmadım daha ona 4 yaşında oğlum şimdi mecbur kaldım bi kere bıraktım hastaneye gittim yemek yedirmemiş niye yedirmedin diyorum yemedi diyo görümcemi aradım sagolsun gitti o yedirdi niye beni cagırmıyon yada bana getirmiyor demiş zaten soğumuştum tamamen buz kestim yüzüne bakasım gelmiyo eşimin hatrına konuşuyom işte
tarafından
Bunlar nasıl çocuk baktilarki zamanında hadi benim kaynananin kaynanası bakivermis kendi el bebek gül bebek mis gittiği yerde suya sabuna dokunmamis bizide dokundurmuyor herhalde kaynanası buyutuverdi çocuklarını bizede müdahale etmek istiyor .. bu ne cahillik ya bende kaynana olacağım ilerde inan korkuyorum nasıl geciniriz gelinle diye bir alıngan kaynana var birde alıngan gelin gelirse yanarım .. bende soğudum iyi havalar soğudu çocuk küçükte köye gidelim demiyor .. anneside artık çok nadir geliyor biri getiriverecekte öyle
(1,101 puan) tarafından
Kız benim eşim normalde 9 kardeşmiş 3 ü ölmüş 3 tane aldırmışlar eşim ve kardeşleride Allah'a emanet büyümüş eski komsuları yengeleri falan hep öyle anlatıyo İstanbul'a gelmeselermiş eşim ve kardeşleride ölürmüş hatta en küçük kardesleri İstanbul'da doğumdan sonra olmuş bebek buyukmuş ve agzından kopuk gelmiş evde doğmus doktorada göturmemişler cocugun agzından kopuk geliyoken kaynatan umursamaz adamın teki zaten şerronun önde gideni hiç bakmamış ne eve ne cocuklara nasıl hesap vercekler öbür tarafta bilmiyorum
0 oy
(5,557 puan) tarafından

Herşeye karışır desem :angel: ama tabi dineleyen kim ? Yine kendi bildiğimi yapıyorum. 

0 oy
(1,043 puan) tarafından
Ayy Allah korusun böyle kaynanaya hiç gelemem valla 
0 oy
(407 puan) tarafından

Üstüne vazife olan olmayan ota boka herşeye karışıyor canım:angry:

0 oy
tarafından
Elinden gelse ne zaman nefes alicam onada karışır ama ben tırnaklarimi çıkarıyorum mecbur  :)
tarafından
Eşte bitiyor herşey eş annem annem denediği sürece hakkini savunacaksin
0 oy
tarafından
Karışamıyor diyelim, bebek olunca bi kaç karışmaya kalktı izin vermedim artık bir şey demiyor o yüzden 
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Benimkinin karışma huyu yok bide ikinci olunca gerçi ilk çocukta ilk 3 ay beraberdik ama çocuğun banyosu dışında bişeye karışmadı şimdikinin alerjisi var 8 aylık çay falan içerken bisküvilerden verelim eline yesin dedi bende yok anne alerjisi var hep sütlü onlar deyince bidaha da demedi
tarafından
O kadarciktan birşey olmaz bizde kaynana olsak nasıl oluruz acaba benimki nasıl çocuk büyütmüş anlamadım hem cahil olup hem karışması beni sinir ediyor anneme bile karışıyor çocuğa birşey verse verme dünür diyor anneme sen neden sinir olmuyorsun diyorum ben dinlemiyorum diyor onunda kucağından çekip alıyor iyiki köyde yaşıyor kadında biri getirmedikten sonra gelemiyor hava soğuk diye bizde gitmiyoruz iyi oluyor
0 oy
(129 puan) tarafından
Kötülük olmasın aman iyilik olsun diye hiç karşı gelmedim lohusayken daha 1 gün önce doğum yapmışım kızı çiçek göndermiş bebeğim için çiçekçiler sıkmış parfümü doldurmuş salonda bıraktım yatak odama geçtim peşimden çiçeği getirdi "anne çok ağır kokuyor salona bırakırmısın bebeğe de zarar" dedim çiçeği aldı seni insan yerine koyup çiçek göndermiş sende beğenmiyorsun demezmi ya sabır dedim sustum bunun gibi kaç şeyde sustum aman tatsızlık olmasın diye dün annem ben kaynana oturuyoruz konuşurken anneme göz göre göre iftira attı bende dellendim (eşim bana asla anlatma kötü şeyleri sen hakkını savun derdi hep) bu sefer kalktı bana benim üstüme yürüyorsun (ki Allah şahit öyle bişey olmadı) sen sinirlenince gözün dönüyor sinir hastasımısın demezmi ki bu zamana kadar tek ters sözüm bakışım olmadı ona insanlardan korkulur demem o ki ne kadar olursa olsun "kaynana" mesafeli olmak şart yine Allah rızasını unutmadan tabi
tarafından
Haklısın seninkide tam oyuncuymus Allah korusun .. gider eşinle aranıda bozar.. seninki kurnazlardan benimki safligindan karışıyor insan ister istemez sinir oluyor Allah yardımcın olsun eşin sana guveniyorsa sorun yok görüşmek istemiyorum annenle de görüşme bile böyle kadından zarar gelir bir tanede benim arkadaşta var böyle bilmiş kaynana şimdi oğlunu bosatiyor doldura doldura açtırdı davayı kendi çocuğunun yuvasını bile düşünmüyorlar Allahindan bulsunlar
(129 puan) tarafından
Ben şok oldum insan bu kadar kolay iftira nasıl atabiliyor Allah tan korkarım en başta
İşin kötü yanı eşim yanımda felan olmaz sen susma hakkını savun der ama bana o büyük sen niye ağzından çıkana dikkat etmedin der beni kötüler zaten onunla da aramız iyi değil anası danası üstüme geliyor yeter tepkisiydi bendeki ya Allah aile huzuru versin hepimize kötülerden kötülükten korusun
0 oy
(2,468 puan) tarafından
Hiç karışmaz benim ki

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 359 göst.
25 Eylül 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 574 göst.
11 Eylül 2021 Aile kategorisinde Cicek19 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 207 göst.