0 oy
1,291 göst.
Aile kategorisinde (700 puan) tarafından
Kizlar askerden geldi 20 21 yaşında bu yasina kadar hic çalışmamış koyde yasiyolar köy isleri falan yapmis kayinpederim yok kayinvalidemle koydeler bizde baska sehirdeyiz ve orda is.imkanlari cok az ama kaynim kendiside bi ise girip çalışmak istemiyor bu yasima kadar calismamisim biri bana emir verir zoruma gider diyo esimde zorla buraya getirmek istiyo bende ne yalan soylim gelsin istemiyorum çünkü çalışmaz sorun olur bizim içinde ama esime gelmesin demiyorum gelcekse gelsin diyorum kaynanamda gelsin istemiyor çünkü cok pismis bilmiyorum o oyle diyo ebru onunla mi ugrascak demis eşime esime konu acilinca sen niye zorla getirmek istiyosun küçük degil calismak isterse gelir kendisi yada orda is bulur diyorum napim kim yol göstercek diyo hakli aslinda ama kucuk degil ki hadi zorla geldi zorla da calistoramazsin ki icinde yoksa esim bu yuzden bana kırgın davraniyo sanki ben kardeşini istemiyormusum gibu

31 Cevaplar

+2 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Calismaya niyeti olmayani kocan bela olarak basina niye cagiriyo ne sacma bi durum bu yahu
(700 puan) tarafından
Hehhh iste bende bunu demek istiyorum ama acik scik diyede diyemiyorum esim kirilir diye
tarafından
Valla kirilmassa esin kardesi tarafindan yenilip yutulur genc adam gezcek tozcak para istiycek hangi birunize yeticek
(700 puan) tarafından
Askerde 6 ay bile maf etti bizi 2gune bir para istedi sevgilisi var bizden alip ona gonderdi diye supheleniyorim.ben çünkü bi insan o kadar parayi birak askerde normal hayatta yiyemez ve kiradayiz bebegim var bizde cok zor geçiniyoruz bunu düşünmeden sureklu para istedi sozde askerden once calisti ki askerde harcarim diye onu ne zaman yedi anlamadim kaynanam vermis zaten giderken 3 4 milyar para kartina yatirmis anlicagin askerde bile bu kadar yiyen normalde nler yapar
tarafından
Bence agirligini koy bacim olan huzurunuzda kacacak muhtemelen
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Evet istemiyorsun. Ve haklısın da. Gencecik oğlan. Ne işi var senin evinde? Kayın ölümdür derler bilmez misiniz? Abilik edecek de evdeki karısıyla huzurunu bozmadan yapacak bunu. 
tarafından
Kesinlikle katılıyorum tam gençlik çağları nikah düşüyor banyosu var eşi evde olmaz en tehlikeli erkek kayındır eşim bana ben evde yokken abim yada babam gelirse eve alma diyor ben gelince gelmelerini söyle kapını kapat dedi onları da tembihlemiş zaten baştan gelmesinler hiç olması gereken bu devirde babanızın oğluna güvenmiyoruz
(700 puan) tarafından
Aynen oyle bebegim var bide tesetturluyum evde alismisim pijama acik sac gelirs asiri zorlancam
+1 oy
(603 puan) tarafından
Ya bi gitsin ben onun yarı yaşındayken yazları çalışır kışları okurdum o parayla. Bu yaşa kadar çalışmamış mış duysan 45 yaşında. İllet oluyorum  çalışmayan insana. Hem onu geçtim kaynının ne işi var canım hanende bana göre ayıptır bu. Hakkınızda hayırlısı. 
(700 puan) tarafından
Aynen oyle ama esim boyle dusunmuyo
0 oy
tarafından

Eee istemiyorsun zaten kız gibisi fazla :D

Bence sen kaynananla konuş eşine söylediklerini sana söylerse evet anne haklısın dersin 
(700 puan) tarafından
Hahaha evet istemiyorum ama hakli sebeplerim var ve esime istemediğimi soylemiyorum :D
tarafından
Sen kaynananla çöz bu işi bence :)
(700 puan) tarafından
Onada gelmesin diyemem ki cok ayıp olur zaten adamın gelmeye niyeti yokda insallah esim cok israr etmez
0 oy
tarafından
Kardeşim 18 yaşında ehliyet aldı i't gibi çalışıyor şuan bi yandan okul ve çalıştığı para ile şuan ev aldı babam ona tapuyu üstüne yaptı 20 21 küçük yaş mı ekmek elden su gölden kabul etme zorunda değilsin ve bekar biri eşin hep evde olmayacak dinen günah diye duydum ağaç yaşken eğilir serseri bnce bana emir verince zoruma gidiyor dediğine göre 
(700 puan) tarafından
Evet alismis kaynanamin maasini alip yemeye
0 oy
(530 puan) tarafından
Arkadaşım böyle sessiz kaldı gelecekse gelsin diye kayni geldi. Diyor kız yaptığım yemeği beğenmiyor çalışmıyor bir de eşimden para isteyip kızlarla geziyo. Valla ağrısız başını ağrıtma derim. Sonradan göndermek isterseniz düşman olur size baştan onaylamayın 
(700 puan) tarafından
Aynen buda oyle askerde 6 ayda iligimizi kemigimizi sömürdü helali hos olsun ama bizde kiradayiz ve bebegimiz var zar zor geçiniyoruz 3 gunde bir kontor 2 gunde bir 100 150 para istiyordu sevgilisi vardi bence ona gomderiyodu bizden alıp
0 oy
(612 puan) tarafından
Gerçekten empati güzel bişey , eşin yapmayi denemeli bence. Yani koskoca adamın sorumluluğunu sen niye alasın ki. 
(700 puan) tarafından
Babalari olmadığı icin sozd babalık yapmak istiyo
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben evime ystili kimseyi istemem kız olsa neyse ama genç erkek de. 

İlla getireceksen apat tuttsin orda kslsin de
(700 puan) tarafından
Kardeside oyle demis galiba gelirsem kiraya cikmak zorundayim falan esimde oyle kabul etmiyo ki o kiraya çıkıp ev gecindirecek kapasitede biri degil
(7,791 puan) tarafından
Oyke yada degil esime fikrini acikca soyle 2 gün sonra olan sana olur.
Yada bastan anlas 15 gun 1 ay için vs diye fazlasi olursa ben olmam de zaten bi ayda belli eder kendini.
0 oy
(5,811 puan) tarafından
En son yazmış sın kocam bana kırgın sanki ben kardeşini istemiyor muşum gibi e bacım istemiyor sun zaten adam haklı değil mi kırılmak ta :-):-)

Sende istemekte haklısın bende istemem şahsen ki çocuk çalışmak istemiyormuş gelsede çalışmaz bela olur başınıza 
(5,811 puan) tarafından
Doğru dur haklısın maalesef konu ne olursa olsun ben tutamıyorum kendimi
(700 puan) tarafından
Ay keske bende oyle olsam icime dert olcana soylesem kurtulsam da insallah gelmez
(5,811 puan) tarafından
Ahahaha valla Bi yandan çok ama Bi yandan da karşı taraf üzülebiliyor o kötü
(700 puan) tarafından
Aynen oyle hakkimizda hayirlusi artik ne diyim gelirse yine post acarim :D
(5,811 puan) tarafından
Gelmez inşallah
0 oy
tarafından
Biz usaktaydik Ankara'dan teyzemler bize geldi enişte bey babama iş teklifi sunmuş sanayide dükkanı vardı işi iyiydi sizde gelin bi meslegin olsun demiş babam tartti düşündü 1 sene gitmeye karar verdi ben bi gidiyim 2 3 ay çalıştım olursa sizi götürürüm dedi yaşı büyük diye bi kaç yer almamış babamı babam bi kaç gün evde kalmış teyzem eee Haydar ben oturuyo sen oturuyon iş gidipde çarşıya iş arasana demiş adam yol bilmez iz bilmez babam o sinirle 1 ay durmadan çıktı geldi topladı bizi taşındık Ankaraya sende öyle zoruna gitcek bişey şöyle kaynina durmaz 
(700 puan) tarafından
Valla.ne bilim insallah gelmez esimin israrina bile
0 oy
(762 puan) tarafından
Dinen her ne kadar sizden kucuk dahi olsa uzun sure sizde kalması uygun değil 
(762 puan) tarafından
Bunu duzgun bırsekılde kayınvalıden soyleme gerek
(700 puan) tarafından
Kayinvalidem farkında aslinda ama onada diyemem ki gelmesin diye bence zaten kendisi göndermez de bilmiyorum iste esim cok israr ediyo
(762 puan) tarafından
Eşinizle duzgun tartısma olmayacak şekilde konusma izi onerırım
(700 puan) tarafından
Denicem canim tesekkur ederim
(762 puan) tarafından
Rıca ederim tatlım eger baktın konusma tartısma ya gıdıyor cok fazla uzatma ama tepkınıde alttan alttan goster
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Hadi  hepsini3 geçtim  eşin  seni  kardeşiyle  bir evde  yaşamana  nasıl  izin  veriyor çocuk  değil  koca adam  sonuçta  insan  unatır ya  ayni  evde  durmaya  insan kendi evinde  rahat olmak  ister  allah yardım etsin 
(700 puan) tarafından
Evet gercekten oyle ben sıkıntıya gelemem bu sefer esimle tartışırım eşimde ailemi Istemiyosun diye tribw girer hep ortalık karisir valla
0 oy
tarafından
Bnde sözde ayrı eve çıktım eşim le kaynim da bizim le geldi yemin edrm burnumdan getirdi herseyi abisi git ekmek al derdi hayatta gitmezdi kocam giderdi ekmek almaya bnle kaynim tek kalıyorduk okdr korkuyordum ki Allah var bir yanlisini görmedim ama gerçekten günah bence şeytan bir anlık durtuyo insanı 
(700 puan) tarafından
Ben kendim de cok rahatsiz olurum istemiyorum insallah gelmez
tarafından
Aynen izin verme bencede
0 oy
(3,067 puan) tarafından
Çalışmak istemeyeni zorla çalıştıramaz ki. Hadi kaynının niyeti olsa işe girer kendine göre ev tutup düzen kurar da adamın öyle bir niyeti yokki. Ayrıca bu yaşıma kadar çalışmadim emir verirler zoruma gider diyecek kadar büyük değil yaşı hadi 40-50 yaşında olur anlarım da şimdi calsimayacak da ne zaman çalışacak. Kaynanan aklı basinda bir insan belli ki. El işi patron lafi zoruna gidecekse en ufak şeyde eşinle de tartışır. Bence eşine kocaman adam çocuk muamelesi yapma aranız bozulur sonra bak diyebilirsin. 
(700 puan) tarafından
Diyorum canim babalari olmadığı icin esim buyukluk yapmak istiyo napim yol gostermiyim mi falan diyo
0 oy
tarafından
Kırılırsa kırılsın eşşek kadar adamın pisliğini sen mi toplayacaksın ve evine kabul etmek zorunda değilsin dertsiz başına dert alma 
(700 puan) tarafından
Gercekten bend istemiyorum ama esim babalari olmadigi icin buyukluk yapmak istiyo
0 oy
tarafından
21 yaşta küçük bir yaş değil millet o yaşta evlenip ev bark sahibi oluyor bizim koydeki gençlerin hepsi iş güç sahibi. Çalışmaya yüzü yok yan gelip yatacak gezecek. Kocan getirsin iş bulsun bakalım ne kadar çalışacak. Sıkıntısı size olur canım
(700 puan) tarafından
Evet alismis kaynanamin maasi var onu alıp yemeye emir verirlerse zoruna gidermis kavga edermis eşimde diyo tamam gel burda birbirimize destk olalim is kuralim onuda kabul etmiyo bej yapamam batariz zarar ederiz diyo
tarafından
Çalışmaya yüzü yok emir alipta sanki kendisi prensmiymis kralmiymis o dediğin gibi annesinin maaş kartına güveniyor eşinde iş kuralim diyor. Batırır boylesi siz mağdur olursunuz . Sen söyle açıkça bak canım gelsin ama senin kardeşin çalışmak istemiyor de sen teklif et kabul etmezse ısrar etme de. Kardesinde olsa çalışmaya yüzü yoksa çok zor
0 oy
tarafından
Eşin abi olarak  babasının eksikliğini hissetmesin diye şımartmış sanırm. Ama eğer açık açık söylemezsen aranız fena açılır.
0 oy
tarafından

Son cumlen ile sorudaki ilk cumleni art arda okuyunca cevap cikiyor:D

(700 puan) tarafından
Hahahahah kiz ama esime istemediğimi soylemiyorum :D
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Çalışacaksa gelir çalışmazsa geri gider kabul etmeyip kötü olma 
0 oy
(120,009 puan) tarafından
kardesim yasindaymis kaynin kardesimde 7,8 yasinda pazarda su satardi snr 13  14 yaslarinda yaz tatillerinde insaatlarda amelelik yapti okudu suan hukuk kazandi avukat olcak yani o yasa kadar calismadi ve calismayi totosu yemiyosa ondan bi halt olmaz yarin oburgun gider bi kizin gunahina girer basini yakar yazik 
(700 puan) tarafından
Evet bi kiz arkadasi var ve taroh ogretmenligi okuyor ama kizda okulu birakir evlenir dışardan okurum diyo kaynanam da uyariyor bende uyariyorum okulunu bitir kacmiyo ya evlenirsin sonra evlenince okuyamazsin diyoruz ama kiz tutturmus evlencem diye yakacak kendini isin tuhaf yani anneside kızı evlenince okurum diyo anneside kabul  ediyo

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 357 göst.
18 Mart 2023 Aile kategorisinde Deniz acar (335 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 234 göst.
8 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 931 göst.
5 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Pekiyasimdi (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 725 göst.