0 oy
101 göst.
Diğer kategorisinde (3,796 puan) tarafından
TEVEKKÜL - Tevekkülle ilgili etkileyici bir hikâyeyi Sadi Şirazi anlatıyor: Bir derviş kırlarda gezerken ayağı olmayan bir tilki görmüş. ‘Bu sakat ****** ormanda nasıl yaşar?’ diye merak edip tilkiyi takip etmeye başlamış. Biraz sonra güçlü kuvvetli bir aslan gelmiş, avladığı bir hayvanı dişleriyle parçalayıp güzelce yemiş. Yemeğin artığını bırakmış ve sakat tilki de arta kalanlarla karnını doyurmuş.##Derviş bu olaydan çok etkilenmiş ve şöyle düşünmüş; “Rabbim ne kadar büyük! Bu sakat tilkinin yemeğini ayağına kadar yolluyor, benim de rızkımı gönderir elbet. Öyleyse ben de çalışmayayım, Allah’a sığınıp rızkımı bekleyeyim…”##Aradan günler geçmiş, derviş aç biilaç bekliyormuş. Ne ona bir lokma ekmek veren varmış, ne de bir tas su getiren. Bir arkadaşı, dervişi kuytu bir köşede, gözlerinin feri gitmiş, yüzünün rengi solmuş hâlde görünce ne olduğunu sormuş. Derviş, şahit olduğu sakat tilki hadisesini anlatmış. Arkadaşı: “Ah be dostum, sen neden böyle yanlış bir düşünceye kapılıp çalışmadın? Niçin kendini ayağı olmayan bir tilkiye benzettin de böyle tembel tembel yatmayı seçtin? Ayağa kalk ve var gücünle çalış. Sakat tilkiye değil güçlü aslana benze!”

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Allah senden razı olsun ne güzel şeyler paylaşıyorsun mesajımı atayım öyle okuyacam keşke herkes yorum yazsa da hep yukarda kalsa böyle yorumlar 

Hayırlı kandiller belki bu yorumumu gören olur da benim. Içın dua eder çocuğum olsun istiyorum sağlıklı bir evlât istiyorum 
(3,796 puan) tarafından
Rabbim senin güzel duan için benden bu aciz günahkar kulundan razı olur inşallah cancağızim Allah razı olsun sendende ❤️❤️❤️

İçtenlikle dua ettim sana Rabbim kabul etsin inşallah ❤️❤️ dualarmizi
tarafından
Allah razı olsun inşallah inşallah ♥️
-Reklam-
0 oy
tarafından
ne kadar da güzel bir kıssa♥️ Allah rızası için duanızda beni de unutmayın sağlıklı bir evladım olsun kucağıma alayim istiyorum nolur dua edin♥️♥️
(3,796 puan) tarafından
Ederim tabiki cancağızim ❤️

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 85 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 241224 (5,174 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 424 göst.
22 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+7 oy
14 cevap 223 göst.

396,410 soru