0 oy
234 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Merhabalar kizlar oğlum 23 aylık kaşık kullanmayı bilmiyor catalda sikinti yok hep öğretmeye çalıştığım zaman istemiyor yemekten de vazgeçiyor öyle olduğu zaman ben yediriyorum. 

Canıniz çekmesin sütlaç çok sever haftada iki üç kere yapıyorum yesin diye demin masaya oturtup eline kaşık verdim bende yardımcı oldum tabaktan alıp ağzına götürdük birlikte sonra aferiinn alkış falan yaptık sevindi etti ama üç beş kaşıktan sonra ret etti bana sen yedir diye işaret etti. Sizinkiler ne zaman nasıl ogrendi kaşık konusunda geç kaldığımızi düşünüyorum.  Benimki tembel bide ya armut pis ağzıma düş :D 

6 Cevaplar

0 oy
(1,862 puan) tarafından
3 yaşında verdim eline
tarafından
Evett ya üç beş kaşık yedirdik birlikte bıraktı kaşığı zorlayinca hadi gene yiyelim dedik tutusturdum kaşığı eline yiyeceği şeyi de yemeden kalktı :D
(1,862 puan) tarafından
Bu çocukların yaşı daha uçak geliyor ac ağzını yaşi bence uçağın ne olduğunu öğrendigi yaslar
(1,862 puan) tarafından
Cis içinde dikkat ettim erken öğrenenler tuvalete gitmeye artık üşenip başa dönüyorlar
tarafından
Hiç uçak mucak yapmadıkta bizim de çiş yaza kaldı artık canım ☺️
(1,862 puan) tarafından
Aynen yazın çok rahat öğreniyorlar:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
17 aylıkken öğrettim haniffff. Geç kalmışsın valla. Ver eline döke saça yesin daha çok zevk alır :)
tarafından
Yavrum dokmesinde sorun yok döksün de yemiyor benimki işte kaşığı ters tutuyor hadi Onu da geçtim ben yedireyim istiyor
tarafından
Ona uygun farklı kaşık alsan ilgisini çekmez mi ?
tarafından
Aldım canım ya set halinde çatalı kaşığı tabağı tepsisi ayrı şekilli sukullu ama yok anam tembel
tarafından
Alışmış tembelliğinden yapmıyor maalesef. Çok geç kaldığından seni kullanıyor artık :)
tarafından
Ya bir yıldır uğraşıyorum aslında ama evet tembel ya hazıra konuyor hep bende hadi yesin aman aç kalmasın deyip ben yediriyorum belki aç kalsa yiyecek alışacak ama o fırsatı da ben vermiyorum
0 oy
(2,593 puan) tarafından

16 aylık oğlum yani kullanmak denir mi bilmiyorum ama kaşığı çorbasına yoğurduna batırıp ağzına götürür de kaşıkta pek bişey olmaz döküldüğü için hatta bizede yedirmeye çalışıyor :)

tarafından
Yavrum seninki küçük daha da benimki kocaman oldu iki hafta sonra 2 yaşına girecek kaşık tutmayı bile bilmiyor hep ben yedireyim istiyor
(2,593 puan) tarafından
olur kuzum her bebek farklıdır bende ben yediriyim istiyorum zaten iki yudum yiyor sende ver eline kaşığı zorlama ama bırakıp yedirmeni isterse 2-3 kaşık ver sonra tekrar eline ver kaşığı oyun gibi yapın
tarafından
Öyle deneyeyim bide canım benimki biraz tuhaf bir çocukta :D
0 oy
(8,965 puan) tarafından
14 aylık kullanıyor ama o şekil yani daha tutamio bazen kasiga aliyo ama ağzına yan sokuyor falan :)) 
tarafından
Küçükmüş daha seninki canım ya eseek kadar olduk yok ben yedireyim illa
0 oy
(1,897 puan) tarafından
12 aylıkken tabağını koyuyordum kendi yiyyordu kaşığıyla tabi döke saça 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Eline verince bir guzek aliyo valla makarna Pilav yada corba vs alınca sulu yemek tarzı şeyleri  dokuyo haliyle sinirim tavan yaptığı icin Pilav makarna köfte et tarzı şeyler dışında tüm sulu yemek corba türü şeyleri kendim yediririm he bide yumurtasını falan kendi yer . Açıkçası cocuklar elini sokuyo  ya mesela nefret ederim o tür şeylerden tahammül edemem o yüzden müdahale ediyorum ama eline verince döke döke de olsa yiyo . Zaten maksat kaşığı çatalı tutsun 3 öğün olmasa da bi öğünde ver sende eline eline alışır o yerken sende bi yandan başka çatal kaşıkla yedir hem yemiş olur hem kullanmış ben öyle yapıyorum şahsen 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 61 göst.
28 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Aybukee (1,227 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 65 göst.
16 Şubat 2024 Aile kategorisinde alparslaninannesii (1,009 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 94 göst.
29 Şubat 2024 Aile kategorisinde Alectemovik (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 125 göst.
21 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...