0 oy
248 göst.
Diğer kategorisinde (545 puan) tarafından
İlk doğumum normaldi şimdi ikinciye hamileyim 33 haftalık çatı muayenesini tekrar yapmaz doktor dimi :) 

10 Cevaplar

0 oy
(120,115 puan) tarafından
uapar tabiki        
(545 puan) tarafından
Ama ilkini normal yaptım zaten ikincide neden bakılıyor ki tekrar
(120,115 puan) tarafından
mecbur bakcak bakmadan acilma varmi yokmj anlamaz
(545 puan) tarafından
Yok canım ya açılma için demiyorum hani çatıyı kontrol etmek için çatı muayenesi olarak bakar mı diyorum gerçi ikisi de aynı kapıya çıkıyor ama :) hani ilk gebelikde normal doğuma musait mi çatı diye bakılır ya ikinciler de gerek duyulmaz heralde sonuçta çatı dar olsa ilki de normal olamaz dimi :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
normal olacaksa yapar 
(545 puan) tarafından
İlk doğumum normaldi zaten bidaha neden yapılıyor ki anlamadım
0 oy
(7,631 puan) tarafından
kacıncı haftada oluyo ılk dogumum olcek catı muanesınde canın yanıyomu kusura bakma sordum boyle ılk dogumum olunca ınsan bıraz korkuyo
(545 puan) tarafından
İlk gebeliğim de 37. Haftada yapmıştı bana doktorum hiç canım yanmadi sadece ufak bir yanma hissi oluyor sonra hemen geçiyor kendini kasmazsan daha az acı olur hiç korkma canım
(7,631 puan) tarafından
tesekur ederım tm
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Benim sezeryan olmasına rağmen yaptı Dr
(545 puan) tarafından
İkinci gebelikmiydi sezeryan da neden yapma gereği duydu ki doktorun
(1,601 puan) tarafından
Kızımda Dr um 39 haftalıkken çatı muayenesi yaptı dedi normal doğum yapamazsın oğlum da 34 haftalıkken erken doğum oldu Dr um yoktu başka dr muane etti kızdım dedim sezeryan doğum olucak niye alttan bakıyorsunuz dedi bilmiyordum özür diledi bakmadı
(1,601 puan) tarafından
Baktı sonra kusura bakmayın özür dilerim dedi Dr normal de bakılmaz sezeryan doğumlarda
0 oy
tarafından
3 kere doğum yaptım hiç çatı muayenesi olmadım canım 
(545 puan) tarafından
Devlette mi yaptin canım devlet bakmıyor zaten çatı muayenesine
0 oy
tarafından
Çatı için bakmaz. Sadece son haftalarda sürekli açılma var mı diye bakar. 
(545 puan) tarafından
Aynen bende öyle yapar diye düşündüm sonuçta çatım müsait ilkini yapabildigime göre açılmayı kontrol eder heralde
0 oy
(712 puan) tarafından
valla kuzum ben 2 doğum yaptım ikiside sezaryen olmasına rağmen kontrol ettiler ilkini 32 haftalıkken yaptım erken doğum açılmam vardı yoğun kanamam oldu diye ikinci de 36+6da yatış yapıldı mat de sancı olunca sezeryanim dedim sancı çıkınca doktor da sancın normal doğum sancıları bunlar 120 kere çıkmış sende tık yok mecbur yapicam dedi sonra doğuma alındım zaten
(545 puan) tarafından
Sezeryan da gerek yok aslında bakmaya neden bakiyolar acaba
(712 puan) tarafından
benim ilki erken doğumdu kuzum dediğim gibi ikinci de net de sancı çıkınca mecbur bakıyor
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Bana özellikle çatı muanesi değilde şancı çıktıkça baktı ilk 36 da baktı canım 
(545 puan) tarafından
Açılma varmiydi peki canım
(1,621 puan) tarafından
İlkten kalma 1 parmak dedi doğuma kadar olmadı doğum başlayınca başladı açılma
0 oy
(3,099 puan) tarafından
1 defa yapildi bana ilk kizimda defalarca yapmislardi
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Bnmde ilki norml ikinci norml olacak inşllah doktorum norml zaten bakmaya gerek yok dedi
(545 puan) tarafından
Yani bende öyle düşündüm sadece sancı çıkarsa açılmaya bakar heralde

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 168 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Azranın❤️annesi (406 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 319 göst.
0 oy
16 cevap 315 göst.
26 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anne-bebek (779 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 147 göst.
11 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oykulku (1,063 puan) tarafından soruldu

385,249 soru

11,520,831 cevap

35,184 kullanıcı

...