0 oy
536 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar birlik oturuyorum ne rahatım var ne bisey diken üstündeyim resmen okdr imreniyorum ki evinde kahve anligi paylaşanlara bna nzmn nasip olacak acaba 4 yıldır bu hasretle ölüyorum resmen ama bni anlayan bir çaba gösteren kimse yok hala yük gibi kayın pederimle yaşıyorum of :'(

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Basta kabul etmemeliydin kuzum .

Allah hepimizi akil vermis .

Ayni evde yasamak akil isi degil .Hic bir mantikli tarafi yok .

İnsallah Allah nasip eder de cikarsin ❤️
tarafından
20 yaşındaydım küçük mü bilemedim ama yinede nasıl Kabul ettim dediğin gibi akıl işi değil şimdide kendimi yırtıyorum
tarafından
Evet kuzum kucuk .Ben 25 ime kadar bekledim evlilik icin .Olgunlastigimi hissettigim yaşti .
İnan bana istemedigim hic bir seyi kabul etmedim .
Ben de asiktim , sevdim ama hayatimi curutemem bi erkek icin .Hatta hic kimse icin.
Bu hayata bir kez geliyoruz. Meslegimi aldim elime .Hayatimi ve duzenimi kurdum ve oyle evlendim. Cocuk yapmak icin bile 2 bucuk yil bekledim .Cunku evliligin oturmasi icin 2 yil gerekli.
tarafından
Doğru diyorsun canım en mantiklisi şuan senin yaptığın Allah bnada doğru yolu göstersin huzurlu bir yuva nasip etsin inşallah
tarafından
Dua et bol bol ❤️ evde kimse yokken bakara ac .İnsirah ac dinle kuzum
tarafından
Öyle yaparım canım çok saol Allah çocuğunu sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️
-Reklam-
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Hıh sende bendensin canm o kadar hevesle eşya aldım ki hepsi boş geliyor artk insan istiyor ya valla çok zor beraber oturmak ben bugün 2yilimi verdim
(2,126 puan) tarafından
Sen nasıl kandirildin eşim başta çok iyidi yani evlenmeden ben dedim bu adam beni korur sahip çıkar ay daha üstüne kendisi laf ederdi ailem kabul etmedi ilk bunlar dedi bir kaç aya yaparız bizim orda beraber oturuyorlar düğünden gelenle yaparız dediler ne kadar geldi ne gitti haberim bile yok hala sadece kabasi yapıldı zorla oda neymiş tek erkek ne sorunlar yaşadık bir bilsen insAllah sende bende bizim gibi çeken herkes kurtulur ins
tarafından
Amin inşallah eşim arkamda olsa ne yazar Bi faydası yokki
(2,126 puan) tarafından
Kız öyle deme keşke benim eşim bir kere yanımda olsa daha onlarla beraber laf söyler yapar eder.
tarafından
Kız tam laf ettirmiyor Allah razı olsun ama yuvamizi ayıralım dediğimde hep oyaliyip kandırıyor
(2,126 puan) tarafından
Anladım canm bana otur oturduğun yerde der bırakır hergun kavga gürültü ev için keşke beni haklı gördüğü halde bişey demez
0 oy
tarafından

Yaaa en başından nasıl kabul ettin :(

tarafından
Tabiki olmazdı canım Bn baştan ordan kaybettim zaten
tarafından
Allah yardımcın olsun canm dimdik dur.  Sen de yigilirsan kaybedersin
tarafından
Amin canım Allah razı olsun dik durmaya çalışıyoruz işte bakalım ❤️
tarafından
Allah sana hayırlı bir kapı açsın
tarafından
Amin canım ❤️ çok saol
0 oy
(410 puan) tarafından
Biz de şuan aynı evdeyiz ben kızım olana kadar ayrı ev  düşünmüyordum ama kızım doğduktan sonra ben de istiyorum sonra neyse kızım biraz daha büyüsün öyle çıkarız ayrı eve diyorum.:) bakmakta yardımcı oluyorlar çünkü tek olsam biyerden sonra sıkıntı stres yaparım çocuğuma duygusal olarak kötü olur.inaşallah siz de bir gün çıkarsınız gönlünüzce olur herşey.
tarafından
Amin insalah canım Bn çıkayım kızıma da bakarım da çünkü bu ev cekilecek gibi değil
(410 puan) tarafından
Çekilmezse ayrı tabi Allah sabır versin dediğim gibi  inşallah gönlünce olur herşey bebeğini de sağlıkla istediğin gibi büyütürsün umarım
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Canım ya ne desem bilemedim Allah yardımcın olsun
tarafından
Amin vallah psikoloji olarak cokusteyim allahim yol göstersin bna ev nasip etsin amin
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Rabb'im gönlüne göre versin canım İnsaAallah ama çok zor gerçekten birlik yaşamak keşke baştan konuşup kabul etseydin 
(3,681 puan) tarafından
En kötüsü de o işte durumunuz müsait değil mi eşinle konuşup ayrılsaniz
tarafından
Durum müsait ama bni çıkarmamak için zorluyorlar arsa da var evde ama bni hır gür çıkarmaya zorluyorlar
(3,681 puan) tarafından
Ya ne güzel valla elinin altında herşey varken hala o zorluğu çekmen insana koyar valla kim zorluyorsa seni otur konuş kendini düşün biraz  ben ilk bastan söyledim ben birlik istemiyorum diye yaslandiklarinda da bakilcaksa başımın üstünde yerleri var ama yine aynı evin içinde istemem dedim herkesin kapısı ayrı olsun ya dubleks ev tutarsınız altlı üstlü yaşarız yada altlı üstlü daire alırsınız gerçekten insanın kendi evi gibisi yok
tarafından
Öyle vallah Allah bnada nasip etsin sizede içinde mutluluk nasip etsin inşallah
(3,681 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Huzur vermiyorlarmi canım 
tarafından
Huzur verseler niye çıkayım ki vallah vermiyorlar özellikle kayinpdr olacak adam adı batasica
tarafından
Abdestini al bir güzel hacet namazı kıl internetten bak bulursun  Allah'a yalvar kocaya bakarsan işin çok zor canım dua et dua müminin silahıdır
tarafından
Tm canım çok teşekkür ederim
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Kabul etmeyecektin bunların olacağını bile bile başkalarıyla yaşamayı seçtin şuan birşey diyemezsin ayı ev istesen yapmaz lar baştan kabul ettin seni böyle aldık diyecekler takma keyfine bak şimdilik ileride Allah bı kapı açar sana 
tarafından
İnsan kabul ediyor diye bir ömür yaşamak zorunda mı bırakılacak Bn onlara bir ömür sizinle yaşayacam sözü vermedimki mecbur çıkmak için çare arayacam taki bulana kdr
(1,897 puan) tarafından
Bir ömür kalacam demediysen belirli yıl mi verdin
Yok onu da demedin
Evlilik malesef bazı yerlerde ilk günden herşey anlaşılır konuşulur anlaşılır sen deseydin ki ben ev içinde mesela üç yıl kalacam sonra seni çıkarmak zorundalar di ama sen bişey dememissin şimdi de anca kavga gürültü oda sadece zarar verir evliliğine
tarafından
Bn onlara en fazla 2 yıl kalırım dedim zaten sözlerinde duran yok ondan bu mücadelem
0 oy
tarafından
Sen dört yıldır ben 8 yıldır ev içindeyim  ne yapalım  başa gelen çekilir benim eşim kafasız yapmıyor  şimdi 3 çocuğum olucak bir çöp kıyafet yok giydirdim ona bide ayrı ev olsa ne olucak diyorum  anca karnımızı doyuruyoruz 
tarafından
Allah akıl fikir versin birde böyle bir boka yaramayan insanlara çocuk veriyoruz Allah  yardımcımız olsun inan bana bir ay yaşamak bile zor bnim kayinpederim in terörü 1 haftalık gelinken başladı işkence gibi geçiyor her günüm
tarafından
Allah yardım etsin ne diyelim allah elbet bizede  bu imtihanın karşılığını verecektir
tarafından
Amin insalah canim
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Evvelâ Rabbim iyilerle karşılaştırsın insAllah çıkarsın ayrı eve.

tarafından
Amin inşallah canım ❤️
0 oy
(48,498 puan) tarafından
ilkten es ailesi iyi gibi gozuksede ayni evin icinde yasayinca cikiyo hersey ese olan askta yetmiyo bazi seylere. insan kendi ailesiyle bile evlendikten sonra catisma yasiyo. insallah ayri eve cikarsiniz
tarafından
Amin insallh canım bunun için hır gür çıkarıyorum kötü birsey ama istediğimi sana kadar böyle
(48,498 puan) tarafından
insallah ters tepmez
tarafından
İnşallah canım :-(
0 oy
(265 puan) tarafından
Cok zor bilirim biz bile oturmaya gidiyoz rahat edemiyorum hic
tarafından
Öyle vlh hele bendeki kayinpdr düşman başına pislik herif
0 oy
(119,144 puan) tarafından
hadi benim evim insaatti insaat bitene kasar diye kabul edip hayatimin hatasinj ettiydim senin derdin neydi baci 4 yil ne yaa cekilirmj
tarafından
Çekilmiyor sevdos salaklık işte benimki aşktan herseyi kabul ettim şimdi işin içinden çıkamıyorum
0 oy
(1,145 puan) tarafından
İnşallah bir gün ayrılırsınız çok zor bir hayat 
tarafından
Evet çok zor vallah Amin saol canım
0 oy
tarafından
2 hafta kaldım da kaynanam da dayanamadım ALLAH sana sabır versin Rabbim yar ve yardımcınız olsun 
tarafından
Amin Allah razı olsun canım
0 oy
tarafından
Vala beraber oturup mutlu olanda çok beraber oturmanın avantajlarıda var tabı aıleden aileye değişir ama bizim ev sahıbı gil 

Gelin kaynana görümce beraber oturuyorlar kayın peder yok rahmetli görümce bekar abisiyle beraber çalışıp ev geçindiriyorlar gelinn kaynana da borç ödüyor rahat geçinip gidiyorlar bizdede kira alıyorlar temizlik zaten hep beraber yapyorlar çocukları kaynana gelin beraber büyütmüşler ohh miss Vala

Tabı dedıgım gbı aileden aileye değişebilir baştan ayrı evde otursaydın olurdu ama sonradan sıfırdan ev düzmek tek maaşa inmek eşin için çok zor olur 
tarafından
Kavgada oldu söz yaza olacak diyor yaz geliyor geçiyor olmuyor :-(
tarafından
Nasıl olsa evdesin idare ediyorsun diyip senı oyalıyorlar demekki Vala işin zor canım sende kayınpedere huzur verme yanı eşini de sürekli sıkıştır ayrı eve çıkalım diye bu bile kavga sebebi
tarafından
Kız adam bna huzur vermiyor hani sıra banami gelsin :-)
tarafından
O zman iş eşinde bitiyor canım eşinde babasına düşkün galiba ayrılmıyor
tarafından
Aynen öyle canim
0 oy
tarafından
Bu gelenek kökten bitmeli birine insan teklif dahi edememli 

Maddiyata dolayı bile olsa mantıklı değil kimse kimsenin sırtından gecinmemeli

Kendi yaşantısını kuramaywcak durumda olan insan mumkubfse evlenmesin ya olan kadına oluyo paşa bey in bide vefa borcu oluyo ki hep o tarafın lafına gidiyo ortada evlilik falan kalmıyor
tarafından
Vallah oyle bnde diyorum dilim kopaydida evet demeseydim baştan kendi evime çıksaydım
tarafından
Artık ever demişsin diret cabim olmadı annenlere git ya ev açarsın yada ömür boyu orda bebe gibi yasarsin de
tarafından
Az kaldı canım kıyametin kopmasına
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun inş cnm ❤️ inş biran önce nasip olur ❤️
tarafından
İnşallah canım saol
tarafından
Rica ederim cnm
0 oy
(578 puan) tarafından
Aynı duyguları yaşıyoruz canım 7kisiyiz evde kayinpederim engelli bizde o yüzden beraber oturuyoruz 2 kızım var 5 yıldır evliyiz bende 22 yaşındayım 
tarafından
Allah yardımcın olsun seninde keşke benimkide engelli olsaydı baksaydım turp gibi dilide kazık kadar

İlgili sorular

+3 oy
24 cevap 887 göst.
8 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,322 göst.
3 Nisan 2020 Diğer kategorisinde ✨Gafsa✨ (2,891 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 809 göst.
2 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Nagiii (170 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.