0 oy
476 göst.
Diğer kategorisinde (104 puan) tarafından
iki akşamlar arkadaşlar okul beslenmesi bu şekilde  çokmu basit olur  mesela

kek meyve suyu elma

diğer gün poğaça meyve suyu muz

ertesi gün sigara böreği meyve suyu elmabu tarz şeyler işte 

yani diyorum acaba millet çok şey koyuyormudur çocuğun canı çeker mi liste yok serbest beslenme hazır  ürün yasak sadece yani herkes dolu dolu çeşit çeşit mi koyuyor zaten yemiyor okul çıkışı yolda yiyor o yüzden çok koymuyorum ve çok seçici her meyve her yiyeceği yemez  benim gibi olan var mı

16 Cevaplar

0 oy
(1,862 puan) tarafından
Yoo ben meyve koymuyorum fazlan var 
(104 puan) tarafından
siz nasıl yapıyorsunuz şimdi elma koyuyorum yemiyor olduğu gibi getirip evde yiyor onu çıkarsam mı artık hep öyle yapıyor beslenme kabı 4 bölmeli boş kalınca kötü hissediyorum iki bölmeli mi alsam beslenme kabı
(1,862 puan) tarafından
Meyveyi akşam yediriyorum hem yediğini görüyorum aynen meyve geri geliyor o yüzden kek süt yada poca meyvesuyu yada börek meyve suyu yada çikolata ekmek süt ballı ekmek süt gibi
(104 puan) tarafından
aynen artık bende öyle yapacağım dediğiniz gibi meyve geri geliyor
-Reklam-
0 oy
(3,342 puan) tarafından
Bizim liste canim ama çok sıkıldı kizim artik hep aynı şeyler olunca 
(104 puan) tarafından
nasıl yani
(3,342 puan) tarafından
Kuzum herkesin durumu bir degil benim koyduğumu öteki alamaz ötekinin koyduğunu ben alamam belki cocuk bu anlık cani çekebilir mesela tost günümüz var ben hic sucuklu yapmam kokmasın diye başka arkadaşı yerken canim çakıyor diyor hani misal yani ben elma koyarim beriki daha degisik meyve koyar
(104 puan) tarafından
haklısınız helal olsun size düşünceniz için
(3,342 puan) tarafından
Hani liste olması mantıklı ama her hafta değiştirerek yapılsa daha iyi olur hem sıkılmazlar hemde daha güzel yaparlar beslemeyi
(104 puan) tarafından
aynen haklısınız sanırım
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Bence yeterli ablam da o sekilde koyuyor 
(104 puan) tarafından
dimi ya vicdan yapıyorum bende
(7,654 puan) tarafından
Bi liste olsa daha iyi de
0 oy
(3,794 puan) tarafından
ben soruyom kızıma neler getiriyorlar diye.  Ekmek arası tost sandivic simit filan öyle çeşit koyan nadir bence pandemide bide. Bende pankek gözleme  poğaça sandviç ekmek arası koyuyom meyve sadece muz koyarım elma armut elini sürüp yemesin diye  . 
(104 puan) tarafından
bende elma koyunca yemiyor muz yer yani vicdan yaptım çok mu basit çocuğumun beslenmesi
(3,794 puan) tarafından
Bende öyleyim ama okul da temas etmeden kolay yiyeceği şeyler koymaya çalışıyom.  Fazla koyarım ben  bi kek bi simit bi poğaça günlük bi süt koyarım küçük sade. Meyve suyu meyveli süt koymam ben zararlı diye. Pankek 7 8 adet koyarım ikili streş filme sararim aralarına çikolata sürüp süt burger gibi oluyo öyle.  Bide muz böyle yani. Bizim komşunun çocukları var kızımla aynı servise biniyor.  Sabahları çocuklar bakkalın önünde toplanıyor . Komşunun çocukları hep bakkaldan birer simitle gidiyo
(104 puan) tarafından
kaçıncı sınıf bitire biliyorsa helal olsun benimki bir poğaça yemeden dönüyor meyve suyunu tek içiyor  o kadar
(3,794 puan) tarafından
3 sinif yiyo valla maşallah 8 den 3 de kadar baya uzun süre yetmez bile diye düşünüyorum arada aslında.  Meyve hergun koymam pankek koyduğum gün sadece o da muz oluyo hep.  Başka meyve koysam da yemez biliyorum titiz elini sürüp de yemez.  Muzu kabuklu diye kabul ediyo .
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Az gibi geldi bana ya bizim beslenme listemiz var anaokula giden kizimin ama 1. Siniftqki kizimada  ayni seyleri koyuyorum 1.gun tavuk pilav ayran meyve 2.gun sebze yemegi makqrna yogurt meyve boyle dolu dolu oluyor enerji harcadiklari icin bitiyor yemekleri 2 cocugumada ayni menü
(104 puan) tarafından
bitmiyor ki öylece getiriyor eve sabah sekiz 12 30 eve geliyor
0 oy
(2,000 puan) tarafından
Ben sevmiyorum farkli farkli koyulmasindsn öğretmenden rica edin bence liste olustursunlar her evde olacak seylerden
(104 puan) tarafından
olmadı öyle yapacağım
0 oy
tarafından
Patates kızart yumurta haşla ama içerde yiyorsa kokusu ağır olabilr simit al hamur işin sanki az
(104 puan) tarafından
ama yemiyor geri getirip evde yiyor
0 oy
tarafından

Yaa kız duygulandırdın benii <3

Millet çok şey koyuyormudur ? Çocuğun canı çeker mi ? Diye düşünmen etkiledi benii .. kıyamam ne kadar iyi bir annesin canım <3

Konu hakkında bir fikrim yok canım kızım daha 7.5 aylık :happy:

(104 puan) tarafından
yani insan anne olunca herşeyi düşünür teşekkürler
0 oy
(4,192 puan) tarafından
Az degil de canım, peynir,zeytin,domates,salatalik gibi yan urunlerde koysan yemiyo mu acaba, pogacayla borekle falan da iyi gider, meyveyi kesip mi koyuyosun, butun halde mi, soyup dilimlersen yemesi daha kolay olur, kendimden biliyorum annemin butun koydugu gunler yemezdim elime bulasacak diye :D hala da elime alip meyve yemisligim yok illa tabakta olacak, bazı cocuklarin huyları oluyo iste
(104 puan) tarafından
ever zeytin peynir yemiyor çok seçici meyveyi doğrayınca kararıyor Malesef
(4,192 puan) tarafından
Anladim canim, bosver kararsin, catalla yesin mumkunse ellemesin, okullar pek hijyenik degil ve heryerede elliyolar maalesef bi de hastalik zamani, bi ogretmen olarak soyluyorum mumkun oldugunca catal-kasik kullansinlar
0 oy
tarafından
Gorumcem meyve meyve suyu keki hep koyuyor yaninada poğaça olsun börek olsun kızartma tarzı olsun koyuyor
(104 puan) tarafından
ne güzel benimki hiç yemiyor
0 oy
(924 puan) tarafından
Ben sigara böreği karışık çerez havuç  çikolatali süt koydum haftada bir abur cubur götürüyor çünkü okuldaki cocukalr görüyormuş kıskanıyor ham ham yedi diyor bende koyuyorum.haftada bir beslenmesine özeniyorum hergun çünkü başkasının beslenmesine bakıp kisyasliyorlar çocuk işte 
(104 puan) tarafından
işte çocuklar canları çekiyor
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Evet az kelle meyva suyu olmaz yumurta köy makarna hasla vs
(104 puan) tarafından
sabah 10 yiyorlar makarna olmaz ki
(1,897 puan) tarafından
Niye olmasın olur tabiki
Hamburger yumurta haşlama patates kızartma börek çeşitleri vs koyuyorum ben
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Bence listen çok güzel canım çocuğum okula gitse bende böyle koyarım zaten ne kadarını yiyebilir ki 
(104 puan) tarafından
yemiyor ki geri getiriyor çoğunu
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Bizimkinde liste var ona uyuyoruz tek cuma günü serbest
(104 puan) tarafından
ne güzel
0 oy
tarafından

image

bizim listemiz var porsiyonları yiyebiliceği kadar koyuyorum 
(104 puan) tarafından