0 oy
508 göst.
Diğer kategorisinde (3,009 puan) tarafından
Özellikle de erkek tarafi bunu isteyebiliyor ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

37 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ablam oğluna babamın ismini koydu babam sağ şükür yanında çocuğun  adını diyemiyorum şahsen ben uygun bulmuyorum 
-Reklam-
0 oy
(2,593 puan) tarafından
eşimin tarafında çocuklara dedelerinin isimleride verilmiş mesela kayınpederimin iki ismi var küçük kaynımında öyle ben şahsen çok sevmiyorum bizim eşimle ikimizin ismi birbirine yakın ama oğluma farklı bir isim koyduk benim kızlık soyadım da ismimize yakın ikinci isim olarak onu koyduk 
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Bizimkilerde asla karışmadi ilk oğlumda kayinbabmn ismi orhan ben siraç dedim kayinbbamda dedi yanına efede koyun siraç efe koyduk smdi ikinciye hamileym cinsiyet belli değil dha kız olursa eşim koyacak buldu ismini erkk olursada eşim dedi buluruz yine eşimde babsinin ismini koyma taraftari değil onlarda öyle ısrar etmzlr
0 oy
(2,649 puan) tarafından
Ben en baştan söyledim aile büyüklerinin ismini koymam diye kendi ailem dahil vefat ettiklerinde üzülürüm diye kayınvalidem başta çok karıştı ama sonradan susturdum
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ben hiç istemem şahsen koymamda 
0 oy
(44,800 puan) tarafından
İstemediler ama ben kendim çok severek isteyerek oğluma kayinbabamin adını verdim kendisi benim için çok kıymetli huy karakter herşeyiyle oğlum dedesine çeksin istiyorum adinida verdim insalllah çeker 
0 oy
tarafından
Ben koydum oğluma 2. İsim olarak eşim istedi kabul ettim çünkü çok hakları var üstümüzde evimizi verdi arabamızı verdi gerçi vermeseydide koyardım yani çok iyi birisi smdiye kadar hiç sorun yaşamadım çok şükür kızım olursada annesinin adını koycam :) 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
İlk ismi kayınvalimin ikinci ismini de eşim buldu iki ismi var eşim istedi kiramadim oyuzden bişey diyemiyorum :)
0 oy
(1,788 puan) tarafından
Bana çok dediler ama takmadım hiç biz karar verdik hiç kimse birşey diyemez dedim ben karsıyım ya ne benim taraf ne eşim tarafından kimsenin koymam
0 oy
tarafından
Kızıma kaynanam ıstedı koymadım koymıycamda. Yıllar once ölmüş olsa ısmı guzel olsa annesını babasını hıc gorememıs olsa esımı sevndırmek ıcn koyarm ama yasayan sag ınsanın ısmıne kesınlıkle karsıyım
0 oy
tarafından
Kayınbabamın adı bayram bayram ney ya sakın koymayın falan dedi eşimin çocukluktan hayaliymis alparslan katacağız kimsede karışmadı eşim de dedi zaten bizim çocuğumuz biz katarız kimse karisamaz diye bende hak verdim bekliyoruz bakalım sağ sağlım adıyla yaşar inşallah 
0 oy
(387 puan) tarafından
Bize demediler illa bizim ismimizi koyun die,zaten soylense de ne ben ne de esim kabul etmez
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Kayinpederim hiç karişmadi ama kayinvalidem annesinin ismini koydu kizima 
0 oy
tarafından

Valla herkes bir değil ben oğlum olursa Kayinbabamin ismini katmak istiyorum çünkü bir babadan bile öte benim için öz babam gibi<3 kaynanam istemiyor bir sürü yeni isim çıkmış onlardan kat diyor

0 oy
(846 puan) tarafından
Bizde de var bu adet beninki erkek olacak çok sacma babanın adının koyulması yıllardır onlarda öyle devam ediyor dedenin çocuğa hep aynı. Bende istemediğimi soyledim ama inşallah ikna edebilirim. 

Çünkü kayinpederin adı Bekir :D eşim diyor yanına ek isim koyarız o zaman ne gerek var buna. 

Bende de zaten babanne adı var koymuşlar şimdi sildircem diye uğraşıyorum 
0 oy
(4,627 puan) tarafından
Kızımın birinde esim anamın adı olsun dedi kırmadım yanına ikinci isim koydum ama kayınbaba ismini koymam çünkü kayinbabamla esimin adi ayni kendi adini zaten ogluna koymus birde torununa fazla gelir;))
0 oy
tarafından

Valla kimse karismadi bizde, iki cocugumun adini da ben koydum icime sindigi gibi <3

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 176 göst.
14 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kelebek0707 (1,363 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 232 göst.
6 Haziran 2024 Aile kategorisinde Mekiye (1,234 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 211 göst.
22 Mayıs 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 157 göst.
21 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Eslemmm (1,717 puan) tarafından soruldu

384,738 soru

11,508,536 cevap

35,165 kullanıcı

...