0 oy
515 göst.
Aile kategorisinde (296 puan) tarafından
Eşimle dışarı çıktık geldik odaminnisigi caikti ev bize ait değil kiraciyiz ev sahibinde pek güven bir insan değil odamın ışığını açık bırakmadığima eminim ve sabahdi sabah sabah ışığı açamam yani korkuyorum eşimde işe gidecek birazdan

15 Cevaplar

+1 oy
(5,220 puan) tarafından
Bacım eve girerken kilidi değiştirmediniz mi
(5,220 puan) tarafından
Ev sahibine neymiş gerek olup olmaması acilen kilidi değiştirin bende kiradayım 2. Evim her ikisinede ilk iş kilidi değiştirirdim
(163 puan) tarafından
Konuşmana bile gerek yok bence kirada da olsan
(1,020 puan) tarafından
İstediğini desin sen değiş olur mu öyle şey
tarafından
nasıl gerek yok canım öyle şey mi olur önce ki kiracının veya ev sahibinin girmeyeceği ne malum yani bu devirde kimseye güven olmaz
babana bile güvenme diye laf olsun diye dememisler bacım
biz eve girdiğimiz zaman ev sahibi dedi değiştirin siz klidinizi daha biz eve geçmeden değiştirdik hatta. ilk fırsatta değiştirin kilidi bunu ev sahibine demesen de olur bakma onun dediğine
(296 puan) tarafından
Öyle yapcaz  sağol canim
-Reklam-
+1 oy
(191 puan) tarafından
Evden çıktığınızda evinizi aramayami geliyor yuhh kız oralara iyice bak kamera falan yerleştirmesinlermi bu devirde herşey oluyor ilk aklıma o geldi gercekten
(296 puan) tarafından
Korkutma kız eşimde yok bu gece uyuyamam
(191 puan) tarafından
Ne biliyim kız herşey beklenir belkide birşey almak için gelmişti bı nevi hırsızlık için  sen gene kilitleri değiştir cnm
0 oy
tarafından
Eşin ne dedi, ne yapıyor 
(296 puan) tarafından
Açık bırakmışsindir diyor
tarafından
İşe giderken eşin kapımı kitle anahtarı tak arkasına bari odanı kontrol et iyice
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Kilidi degistirin canm cikarken yine eskisini takarsiniz tedirgin olmak yerine kendini garantiye alirsin.
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Valla dikkat et bizim bı ara kirada buz dolabından esyalar kayboluyordu memlekete gidince kavanozlar bilmem neler sriyoz yok bi gün ben kulaklık kulağımda uyumuşum annemlerde anahtarı evde unutmuş girememiş eve ev sahibinin babası bizim kapının anahtarı açar demiş açmış megersem nasıl yaptılarsa onların kapı kilidinin anahtarı bizim kilidi açıyor bizim ki onları kini açmıyor farklı kilitler halbuki sonra bozuldu manasına değiştirdik ondan sonra da her girdiğimiz evde ilk kilidi değiştirdik
0 oy
(7 puan) tarafından
Kilidi değişin diğer kilidi bir yere kaldırın tasinacaginjz zaman o kilidi tekrar takın ev sahibi karışamaz biz öyle yapıyorum
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Bu gecelik kapının arkasına anahtar tak için rahat etsin. O şekilde dışarıdan açılmıyor. Yarına değiştir. Evde ya da dışarıdaykwn huzurlu durmak varken ihmal etme bence canım değiş 
0 oy
(119,345 puan) tarafından
ee baci girdigin eve ilk is kilit degisir korkcak kadar var hemen yarin bi kilit al bu gecede kapiyi surgule
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Eşin ise gidince kapıyı kilitleyip anahtari arkasina tak bide uyuduğun odanin da kapisini kilitle
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Hemen kilidi değiştir senin evinin anahtarı senden başka kimsede olamaz.  Ev sahibine sormaya bile gerek yok. Her kiracı geldiğinde ev kilidi değiştirilir zaten. Ben anahtarımı kaybettim bi ara eşim o gün evin kilidini değiştirmişti ya kapıda unuttuysan biri aldıysa girebilir diyeç bu konularda temkinli olmak lazım.
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kilidi değişin muhakkak eşi gittiğinde de arkadan üst kilidi çevir 
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bence art niyet ile girecek adam yapacağını  yapmıştır hırsızlık falansa niyeti karıştırır ortalığı bak çekmece düzenine falan. Yok ama herşey yerli yerindeyse gündüz vakti girecek adamda açmaz ki lambayı sen veya eşin eli çarpmıştır refleks açık unutmuasunuzdur
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Kapıyı kitle anahtarı çekme arkasına da ağır bişeyler koy ne olur ne olmaz yattığın odayı da kitle hemen kilidi de değiştirin 
0 oy
(193 puan) tarafından
Kilidini niye degstrimiyosunz yani degstrn dikkat et nolur ne olmaz
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne alaka ev sahlbinde anahtar mı var 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 77 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eslemmm (1,230 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 262 göst.