0 oy
374 göst.
Aile kategorisinde (486 puan) tarafından
Altın takmayı çok sevmiyorum her ay evin kirası geliyor sizce her ay bir çeyrek almak mı mantıklı yoksa biriktirip bir yılın sonunda bir bilezik almak mı hangisi daha karlı olur

16 Cevaplar

+1 oy
(7,972 puan) tarafından

Evin kirasi geliyorla altin takmayi sevmemeni bagdastirmaya calisiyorum:)

Altin al her ay yilin sonuna kadar para birikmez hep gider bence

-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben çeyrek yapıyorum genel de canım daha karlı oluyor
0 oy
(1,947 puan) tarafından
Bence her ay çeyrek cunku hep artıyor altin 1 yıl boyunca çeyrek yapsan daha karlı bence
0 oy
tarafından
Çeyrek daha mantıklı, her geçen gün altının fiyatı artıyor zaten sene sonuna kadar 3 bine alacağın bilezik 5 bin olur. Hem bozdurmak istediğinde de zarar etmezsin 
0 oy
tarafından
Elde para durmaz ya altın yaptır . Para durdukça gidiyor bizim öyle oluyor
0 oy
tarafından
çeyrek yap ondan  sonra bilezik yaparsin 

altın değer kaybetmez ama nakit kaybeder
0 oy
tarafından

Ceyrek falan degil askim 

külçe altin en mantiklisi .
Minik külceler var bankalardan aliniyor .
Onlari al cünkü en karlisi o ya da cumhuriyet .
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Çeyrek al kuzum 
0 oy
tarafından
Para elde durmaz gider çeyrek daha iyi 
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Takmayı sevmiyorsan tatbiki çeyrek 
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Ben çeyrek yapıyorum ama 2ayda yada 3 ayda 1tane anca oluyor bazen paramız geliyor elimdeki altınları ve parayı koyup tam altın,yada cumhuriyet yapiom çok karlı geliyor kaç tane olursa çeyreği bozdurmak isteniyorda büyükler zor ya aman kalsın sıkarım dişimi altın dursun diyorsun.
0 oy
(119,783 puan) tarafından
valla ben para olarak durduruyom suan 3 bin kardayim ☺
(4,497 puan) tarafından
Sen yurt dışındasin muhtemelen euro yada dolardir burda para durdukca değer kaybediyor o yüzden altın almak daha mantıklı
(119,783 puan) tarafından
aynen ama parani altin yerine dovize bagla daha cok kazanirsin
(4,497 puan) tarafından
Yok benim bisey alacagim sadece Türkiye de Türk parasının değeri yok onu söylemek istedim
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Naktin degeri artmaz ama altinin artar paran degerlenmis olur yine bilezige cevirebilirsin.. bence altin al şuan yüksek gerçi..
0 oy
tarafından
Gram al eger sonradan bozdurmak istersen ceyrek bozdururken kuyumcuda baya fark ediyor zarar ediyor 25 30 tl falan ha bankada bozudururm dersen ceyrek yap 4 5 tl fark ediyor 
0 oy
(802 puan) tarafından
Ben çeyrek değilde 24 ayar 1 Gr  külçe altın yapıyordum.Bozdururken hicbir şekilde en ufak kaybın olmuyor.bire bir bozuyorlar.
0 oy
(762 puan) tarafından
Gram almak daha mantıklı biz gram alıyoruz cunku ceyrek bozurdugunda gramdan faha fazla fark ediyor 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 342 göst.
24 Nisan 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Kaavi (2,203 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 244 göst.
3 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ht (2,092 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 329 göst.
21 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nevsin12 (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 120 göst.
5 Şubat 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,986 puan) tarafından soruldu

382,994 soru

11,464,291 cevap

35,059 kullanıcı

...