0 oy
109 göst.
Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından
Kızlar ben suanda calisiyorum dogumdan sonra dogum iznimide de yaptiktan sonra isten ayrilmak istiyorum.. is yerimle konustum benm cıkısımı onlar kendileri vericekler yani .. issizlik maasi icin son 2 yilda yada son 3 yilda yanlis hatirlamiyosam 600 gün prim günü sarti var bende 600 günü geciyorum calisma olarak.. issizlik maasi icin son isten ayrilmadan önce 120 gün mü ne calisiyo olmamiz gerekiyomus galiba ben issizlik maasi alabilir miyim bilgisi olan paylasirsa sevinirim

6 Cevaplar

0 oy
(135 puan) tarafından
Alabılırsın hatta toplu bır mıktar parada verebılırler hamıle kalmadan önce 90 gün SSK lı olman kesınse aynı iş yerınde 8 bıne yakın para alırsın
(17 puan) tarafından
Typ den okul güvenligi olarak calisiyodum hamile kaldigimda.. sözlesme bitti 30 haziranda cıkısımız verildi..  agustos gibi bi tanidigimizin is yerinde ise basladim doguma kadar calisirim diye suan dogum iznine ayrilana kadar 3 ay ayni is yerinde calismis oluyorum.. dogum parasi arti isten cıkısım verilince sonrasinda issizlik maasi alir miyim yani
-Reklam-
0 oy
(323 puan) tarafından
Evet alabilirsiniz çıkar ama ayrılmadan önce işyerine söyleyin ona göre çıkış kodu düzenlerler 
(17 puan) tarafından
Tesekkür ederim bildiricem insallah
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Alabilirsiniz. İş yeriniz çok anlayışlıymış benim çalıştığım yer yapmadı. 
(17 puan) tarafından
Bi tanidigin is yeri kayin babam vesile oldu o yüzden canim yoksa yapmayan yapmaz haklisin
0 oy
(622 puan) tarafından
Doğum yaptım raporum bitti çıkış verdim kendim verdim bu arada onlar çıkarmadı tazminat aldım çünkü evlendikten sonra 1 sene içinde çıkarsan evlilik tazminatı alabiliyorsun ya 1 sene dolmasina 20 gün kala çıkış yaxinca aldım ve kendim çıkmama rağmen iskurdan başvurdum işsizlik maaşı çıktı bana 
(17 puan) tarafından
Bende evlenmeden önce calistigim fabrikadan nikah parasi almistim evlendigim zaman canim
(622 puan) tarafından
Onun dışında işsizlik maaşı da alıyorum devletten 9 ay da devam edicem
0 oy
tarafından
Canm ben aralık ayında doğum iznine ayrıldm nisanda iznim bitti 1 twmmuza kadar ücretsiz izin kullandm , iş yeri beni çıkardı işssizlik maaşıda aldm
(17 puan) tarafından
Insallah bende alirim cok saolun ihtoyacimiz olmasa zaten hamile hamile calismayiz insallah olur
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim işyeri kendi cikaricaksa tazminatini neden almiyosun
(17 puan) tarafından
3 ay olucak dogum iznine kadar o is yerinde calismisligim daha önce typ den okulda calisiyodum sözlememiz bitince buraya basladim o yüzden canim
(9,626 puan) tarafından
Anladim canim nasipte yokmuş ama işsizliğini alırsın merak etme
(9,626 puan) tarafından
Bende almıştım çünkü

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 48 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Prenseskizinannesi (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 233 göst.
27 Nisan 2021 Aile kategorisinde Ftmkyra (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,004 göst.
7 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Aminenin annesi ❤❤ (2,110 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
8 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,180 soru

11,411,186 cevap

34,953 kullanıcı

...