0 oy
94 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Bir hafta sonra oğlum 5 aylık olacak kilo alımı cok ama çok yavaşladı . İstahsizlasti mama ve anne sütü ile besliyorum doktor 6 ay kuralı yok bebeğin kilosu geride ayına göre dedi ek gıdaya geçebilirsiniz dedi. Bende süt alıp yoğurt yaptım ilk üç gün günde bir çay kaşığı yoğurt verdim ve alerji vb. Şeyler olmadı. Bir hafta daha yoğurt yedirdikten sonra ne ile devam etmeliyim meyvelerin suyunu versem ya da bebe bisküvisi yedirsem olur mu ? 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sebzelerden başla canım çorba yap ver sabahları yumurta sarısı peynir falan ver azar azar artır 
tarafından
Tamam çok teşekkür ederim ☺️ yumurta sarısını nasıl vermem lazim rafadan şeklinde yapıp direk mi vermeliyim
tarafından
Evet canım çok katı yapma ağzını sarmasın
tarafından
Evet damagina yapışabilir
-Reklam-
0 oy
tarafından

image

buyur canım.
tarafından
Teşekkür ederim kuzum kaydettim bunu
tarafından
Liste hiç okunmuyor
0 oy
tarafından
Ben yoğurttan anda sabahları iki güne bir başlarda ..yoğurt ve az bisiy yumurta sarisini karıştırdım ezdim verdim.sonra 3 gün kuralı uygula..daha snra pekmez.ekle..bir çay kaşığı .ekleyerek git o şekilde..sonra sebzeye geçtim..patates havuç hasla.blendirdan geçir..yine ekleyerek git 3 gün krulana göre.kabak ekle . İnterteene bakalbilirsn..aylarına göre de ne her ay verebileceğin şeyler var.tuz koyma zeytinyagi elyebilirsn biras ..ben kefirde veriyorum 7 aylıkken başladım..
tarafından
Evet tuz şeker ve salça eklemeden devam edeceğim teşekkür ederim ☺️
tarafından
Yumurta aleeji yapabilir benimki 5 aylık önce yoğurt verdim onu sevmedi içine reçel ve meyve suyu karıştırdım sebze haşlayıp verdim iki ogun veriyorum ben bir öğün meyve bir öğün sebze mutlaka yedikten sonra su veriyorum
tarafından
Reçel mi bir yaşından önce tatlı onermiyorlar yoğurt veriyorum bugün de yumurta sarışına basladim
tarafından
Ewt cnm reçel sakıncalı önerilmiyor.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 122 göst.
0 oy
18 cevap 187 göst.
10 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Toprak34 (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 79 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Aa464646 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
4 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Merirem (2,460 puan) tarafından soruldu

379,454 soru

11,359,179 cevap

34,835 kullanıcı

...