0 oy
234 göst.
Aile kategorisinde (113 puan) tarafından

Kızlar normalde dinimizde babaya verilmis isim koyma hakki ama esim de ben de isim bulamadik bi turlu. Yeni nesil isimleri pek sevmiyoruz ikimizde. Onun disinda onerileriniz varsa alirim :)

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
ALPARSLAN 

BATUHAN

METEHAN
(113 puan) tarafından
Bende milliyetci isimleri seviyorum ama ileride sıkıntı olabilr diye korkuyorum acikcasi
-Reklam-
0 oy
tarafından

Bn oğlumun ismini Miraç koydum :) 

(113 puan) tarafından
Bizim de cok hosumuza gidiyo gercekten :) rabbim adiyla yasatsin
tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(1,866 puan) tarafından
Miraç Mirza Asaf Oğuzhan oğuz emir Emirhan Gökhan benimde bir oğlum olacak emir adını çok seviyordum ama eltim de olduğu için vaz geçtim bizde nasip olursa Salih oğuz yada Salih Asaf düşünüyoruz
0 oy
tarafından
Benim minik oğlumun adı Baturalp ❤️
0 oy
tarafından
Bulut 

Demir 

Deniz 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Umut              
(113 puan) tarafından
Esimin kuzeni bizden once davrandi :)
0 oy
(17 puan) tarafından

Yiğit Ali :)

Inşallah 

0 oy
tarafından

Kız ben bilmeden ne güzel dine uymusum:D iki kızımın adınıza babaları koydu   bunuda

(113 puan) tarafından
:D ya ben kizimin isminde iki isim kullandim biri babasinin biri benim istedigim isimlerdi erkekte uzun olmasin diye tek isim istedik :)
0 oy
(565 puan) tarafından
Benimde oğlum olacak Ömer halis koymayı çok ıstıyorum kaynanama basla istiyor bakalım
(113 puan) tarafından
Kaynanana kadar seninle esinin fikri daha onemli degil mi canim :) ben normalde omer ve hamza ismine bayilirdim kaynanam sirf adini omer veya hamza koyun dedi diye baska isim arayisina girdim valla
0 oy
(391 puan) tarafından

Elhamdülillah, vessalatu vesselamu alâ Resûlillah

Çocuğun ismi kimin sorumluluğundadır? Çocuk doğduğunda anne, baba, aile büyükleri istişare ederler; uygun bir isim üzerinde ittifak eder de çocuğun ismini koyarlarsa ne âlâ, ne güzel olur. Mesele, illa benim dediğim olacak noktasına gelirse Allah Teâlâ’nın emri, işareti babanın sorumlu olduğunu gösteriyor. Kur’an-ı Kerim “لِآبَائِهِمْ ادْعُوهُمْ” “Babalarıyla çağırın çocukları.” buyuruyor. Dolayısıyla babaya nispet edilmesi, ismin de babanın sorumluluk alanında olduğunu göstermektedir. Bu beklenmeyen bir durum olarak düşünülebilir. Uygun olan, babanın anneye nezaket gösterip “Bu emeklerden sonra senin hakkındır.” demesidir. Annenin babaya “Sen babasın, sen koy.” demesidir. Bunların ikisinin görüşünün birleşmesi daha faziletlidir ama tıkanma olursa bu tıkanmayı babanın sözü bitirir.

Velhamdülillahi Rabb’il âlemîn.

Baba Annenin gönül rızasını da almak zorundadır.

Muhsin, Halil İbrahim, Akif, Fazıl, Hamza, Kemalettin... vs.. Hepsinin anlamı birbirinden..

Ama erkek ismi olacak Allah'ın en çok hoşnut olduğu isim Abdullah ve Abdurrahman olarak biliyorum. 

Yanlışım varsa kusuruma bakmayın :)

(113 puan) tarafından
Allah razi olsun canim ben bu yazdiklarinin hepsini cok arastirdim biliyorum ama bilmeyene vesile olur insallah :)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 309 göst.
16 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ayse_132 (1,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 749 göst.
7 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 368 göst.
2 Nisan 2021 Aile kategorisinde Buse_nefes19 (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 239 göst.