0 oy
199 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar gözünüzü seveyim akıl verin bana kızım 13 aylık aslında emzirmek istiyordum 2 yaşına kadar ama geceleri 7-8 kez kalkıyor ve artık dayanamıyorum uykusuzluktan basım agrıyor, sınırlenıyorum sureklı, 1 senedir ınanın aralıksız 2 saat uyumadım gece, emzırmeyı kesmek istiyorum var mı başka caresı 

7 Cevaplar

0 oy
(1,572 puan) tarafından
Ek gıdayla doymuyorsa çok uyanıyor olabilir
tarafından
13 kg kızım ayına göre kılosu fazla dedı doktor doyuyor dıye düşünüyorum
(1,572 puan) tarafından
Benim oğlum da çok uyanıyordu çünkü yemek yemiyodu. O yüzden dedim yanlış anlamayın lütfen
tarafından
Ay hayır asla yanlış anlamam sağolun cevap verıuosunuz ben sadece doymasa kılo alamazdı dıye soyledım :)
(1,572 puan) tarafından
Oğlum 8 aylıkken yemek yeme olayını biraktı muz yiyosa ertesi gun yemiyodu ya da tarhana iciyosa akşam icmiyodu. Kansızlık vardı. Öyle böyle iki yaşına kadar devam ettik. Ara ara düzeldi tabi oh be duzeldi yiyo artik dedim 3.gun sadece emmeye geri dönüyordu. İki yaşında bıraktırdım emmeyi hem iştahı açıldı hem yemek yemeye döndü. İnşallah sizde çözüm bulursunuz :)
tarafından
Diş zamanları bızde cok ıstahsız oluyoruz ama normalde şükür yemek ıle olgılı problem yasamadık bir tek yemek sorunu yok zaten dıger hersey sorun :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
19 aylık hala devam :'(
tarafından
Yok ben kaldıramıyorum artık ya :(
0 oy
tarafından
gece emzirmek yerine mama yada süt vermeyi dene canım benim kızım da öyleydi hamile kalınca bi zaman sonra kesmek mecburiyetinde kaldım öyle olunca dönüşümlü olarak süt ve mama veriyordum böyle böyle gece emmesini de bıraktı 
tarafından
Bıberon ağzına gırınce oguruyor ılk 6 ay mama ve meme bırlıkre gıttı sonra iğrendi bir anda
tarafından
hmm anladm bardaktan icirmeyi dene yada pipet kullanabilirsin
0 oy
(113 puan) tarafından
Ben emzik kullanmistim geceleri oyle oyle azalttim bi kac gece agladi ama sesimle sakinlestirdim. Sonra cok sukur oyle oyle bitti :)
tarafından
Emzık 4 ay uğraştım her marka denedım almadı :( bende omzuma alıp pışpış yapıyorum ama kendını gerıye  arıyor hemen valla cok zor ya
(113 puan) tarafından
Iste emzik kullanmamasi zor canim allah yardimcin olsun. Ben emzige her daim yardimci gozuyle baktim.  Dogdugu gun verdim cok sukur kabul etti hemen 1 yasini gecince de biraktik
tarafından
Ahh ben emzık ıcın cok çabaladım kım ne derse dınlemedım ama benım kızım sağolsun hıc kolaylık sağlamadı bana
(113 puan) tarafından
Evet emzigi kimse onermiyo ama ben damaksiz kullanmistim baby me. Philipsten farksiz kesinlikle.  Millet cok konusuyo en iyisini yapmissin kulağını tikamakla bebegin de sana uysaydi ah :)
0 oy
(422 puan) tarafından
Sizi emzik gibi kullanıyor. Uyku eğitimi vermelisiniz. Gece beslenmesini de kesmelisiniz. 1 yaşından sonra gece beslenmenize gerek yok
tarafından
Uyku egıtımı vermeye çalışıyorum aslında 2-3 kere denedım kım west metodunu cok ağlıyor katılıyor korkuyorum bende
(422 puan) tarafından
Ozellikle o metodu bilmiyorum açıkçası. Ama böyle durumlarda kararlı ve sakin duruş sergilemelisiniz. Zaten siz vazgeçin diye o  o kadar ağlıyor. Bebekler çok iyi oyuncudur unutmayın
0 oy
(371 puan) tarafından
On üç aylık aynı durumdayım hemen hemen beş aydır kendi yatağımda yatmiyorum yanından kalktigim an başlıyor ağlamaya meme sürekli ağzında meme çıkar çıkmaz duyuyor bı kaç defa denedim ama olmadı çok ağlıyor sağolsun eşim uyutmaya çalışıyor yanına yatıyor yok olmuyor illa meme olacak
(371 puan) tarafından
Benim ki tek göğüs emiyor canım sabaha kadar sol tarafıma yatmaktan bittim bel fitigimda var inan her gece ağlıyorum
(371 puan) tarafından
Yatmadan önce karnını doyuruyorum üstüne emiyorda en fazla yarım saat sonra başlıyor ağlamaya
tarafından
Benımde sag cok az sol dolu ama hep degıstıyorum emerken bır de dıslerının arasına sıkıştırıp cekıuor beynımden vuruluyorum artık
(371 puan) tarafından
Aynı durumdayım valla canım uyku eğitimi verenlere imreniyorum ben başaramadım
tarafından
Kım west metodu dene sende bence ben 2 gündür ona başladım babası uyuttu bugün
0 oy
(616 puan) tarafından
21 aylık hala aynı. Artık her gün baş ağrısı ile mücadele ediyorum. Kesmeyi düşündüm. Ama bunca ay sabretmişken. 3 ay daha sabredeyim diyorum
tarafından
Allah sabır versin ben bıttım 13 ayda sız yıne sabırlıymıssınız
(616 puan) tarafından
Bence sabret sende canım. Anne sütü gibisi yok çünkü. İnan ki sabaha kadar yenidoğan gibi memede uyuyor oğlum. Göğsüm yara içinde yapacak bişey yok ama. Sabır son 3 ay
tarafından
Kendımle mücadele edıyorum herkes bırak dıyor doktor bıle kılosu fazla bırak dedı ama kıyamıyorum ay analık ne zor ya
(616 puan) tarafından
Kiloyla alakası yok canım. Anne sütü hastalığa bire bir.  Oğlum hep hafif atlatıyor. Ve ben bu sayede olduğunu düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 147 göst.
8 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Miniktirtil (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 206 göst.
0 oy
2 cevap 358 göst.
4 Eylül 2022 Aile kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
28 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Kubraumut (3,141 puan) tarafından soruldu