0 oy
124 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (473 puan) tarafından
İyi geceler kizlar. Ben 10 haftalık hamileyim. Yumurta ve süt ürünleri hiç yiyemiyorum. Yumurtayı ilk doğumdan sonra iyice kararttim. Önce tek tük yerdim. Sut ve süt ürünleri de hiç sevmem sadece peynir yerim. Ama uygulama bunları sık sık yemem gerektiğini diyor. Bnm gibi sevmeyen varmı. Açığı neyle kapatıyorsunuz 

5 Cevaplar

0 oy
(53 puan) tarafından
Kabuklu çerezleri ye badem gibi, lahana, brokoli yeşil yapraklı sebzeler, tahıllı ekmekler ye bolca aradaki fark kapanır sadece süt daha pratik diye kullanıyoruz yani inek süt yapıyor nereden geliyor tabiki yeşil otlardan sıkma canını pek sorun teşkil etmez sadece doktora bildir belki ekstra takviye verir
-Reklam-
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Bence yemelisin canım doktorum bana artık kendini değil kendindekini düşüneceksin demişti o gıdaların sağlayabileceği besinlerde var ama yinede onlar gibi olmaz onları sevebileceğin halde ye 
0 oy
tarafından
Ben 6 ay sadece domates peynir ekmekle beslenebildim insan herseyden mi tiksinir tiksindim valla zaten yedigimi de hep çıkardım 6 kilo zayıfladım ilk aylarda bebeğim sağlıklı ama biraz küçük doğdu dr yediklerimle alakasi olmadığını söyledi ama hamileyken kendim icin hep dikkat etmemi söylerdi bir bardak süt bari ic derdi kemik erimesi için. Sonra takviye vitamin magnezyum falan verdi
0 oy
(868 puan) tarafından
ben komple vegan beslenmek zorundaydim bazi sağlık sorunlarim yüzünden kızım 3500 kg doğdu. Ceviz maden suyu muz bunlar çok kilo yapıyor çocukta bir de cerezler bakliyatlar beyaz et kırmızı et bunlardan ye tamamdir
0 oy
tarafından
Canim bende yemiyorum 17 haftalik hamileyim. 

Dr söyledim yiyemiyorum zaten mide bulantilarim çok. Kek yaptığında 2 yumurta yerine 3 yumurtalı yap dedi vitamini o şekilde alirsin 

Peynirmi sevmiyorum toz içine karıştır bu şekildedir almis olursun sorun olmaz dedi bende yiyemedijlerimi  bir şekilde sevdiğim şeyler içinde tmmlamaya çalışıyorum 

Belki ilerleyen aylarda düzelirim ümidi ile . 

Badem ceviz fındık kuru üzüm meyve bunları bol.bol tüketiyorum 

Napam

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 47 göst.
21 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minimalist (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 994 göst.
0 oy
7 cevap 552 göst.
1 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde zeyneb34 (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
30 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,303 soru

11,353,552 cevap

34,825 kullanıcı

...