0 oy
606 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,671 puan) tarafından
Oğlumun. Kafasının arkası düz kalmış yastık aldım iş e yaramadı şuan yan yatiriyrm o da gece kalktığımda sırt üstü yattığını farkediyem morelim çok bozuluyor bide gören herkes bu çocuğun kafası niye düz olmuş diye söyleniyor çok üzüluyrm ya  neyapabilirim yardımcı olun öyle olup düzelen var mı :-( buarada oğlum 5ayluk olucak

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Maalesef geçmiyor. Büyüdükçe kafasida büyüyüp saçları uzadığı için sadece gözüne batmıyor o kadar. Ama o hep düz kafa kalacak. Benim oglanda 5 yaşında sıfıra vursan arkası hafif düz. Takılma büyüdükçe anlamayacaksin bile :)
(2,671 puan) tarafından
Ayy ciddi misin oKadar üzülüyorum ki anlatamam peki büyüyünce sırıtıyor mu kafası    ben çok takiyrm hatta öyle bebekleri görünce oğlumun kafasına üzülüyorum :-(
tarafından
Yok kız kafası kocaman oluyor. Saçlarıda gurlesiyor. Ben şuan incelesem anlamam. Ama dediğim gibi saçı kel olunca anlıyorsun sadece. Yoksa hiç göze batmıyor. Bende çok takilirdim bebekken gece kalkıp bakardım düz kafa yastığı bile almıştım. Boşuna uzulmusum. :)
(2,671 puan) tarafından
Evet bende yastık aldım neler yaptım ama düzelmedi çok biçimsiz duruyor görenler de soruyor çok sinir oluyorum
-Reklam-
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Daha cok kucuk duzeltebilirsin yan yatirdigin zaman iki yastik koy arkasina onune en azindan donemesin sonra emzir yatirirken diyer yanına yatır bi sağ bi sol
tarafından
kız cvp yazacaktım yazana kadar gitti
canımsın hiç önemli değil alıştım.
(1,862 puan) tarafından
Gördüğünü bilemedim cano sonra dedimki ben bulurum onu biyerde:) ne durup duruyor sileyim.dedim
(2,671 puan) tarafından
Arkasına yastık koymuusm önüne koymamiisn oyuzden kendini kaydiriyor hep evet bir sağ bu sol yapiyrm
tarafından
iyi yapmışsın canee:)
0 oy
(913 puan) tarafından
Daha erken düzele bilir. Yan yatırmaya çalış. Yan doğru yastık seç. 
(2,671 puan) tarafından
Valla 1aydir yan yatiriyrm tabi bazen kendini donduruyor ama yinede pes etmiyrn bildiğin dümdüz ya
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Bana doktor 2 yaşına kadar düzeliyor demişti 
(2,671 puan) tarafından
Ciddi misin banada sağlık ocağında ki hemşire dediki düzelmez
(1,054 puan) tarafından
Evet benimki de arka üstü yatmayı çok severdi bende bı gün doktora sordum onu dert etme genelde 2 yaşına kadar duzelebiliyir dedi
(2,671 puan) tarafından
Hı inşallah düzelir enazindan birazcık ya duzelse iyi olur
0 oy
(35 puan) tarafından
Yan yatırıp sırtını yastıkla destekleyin o zaman dönemez, arada diğer tarafına çevirip sırtını yine yastıkla destekleyin ki koluda uyuşmasın yavrunun 
(2,671 puan) tarafından
Evet öyle yapiyrm aslında ama işte 1aydir yan yatriyrm düzelme yok gibu
0 oy
(601 puan) tarafından
Arkasına bı destek koysan yan yatırdığı da yinede ise yaramazmi canım cokmu dönüyor
(2,671 puan) tarafından
Arkasin ayastik koyuyorum pes etmiyrm yan yatiriyrm bi sağ bi sol yatiriyrm bazen bakiyrm sırt üstü yatmış ama acaba düzelir mi diye çok merak ediyrm üzülüyorum
(601 puan) tarafından
Başıma gelmedi canım bilemiyorum ama bayanın dediği gibi saçları uzadıkça belli olcagini sanmıyorum yinede doktoruna bı danış istersen bunun için yastıklar var ama ise yararmi bilemiyorum
(2,671 puan) tarafından
Yastik aldım iş e yaramadı doktora da sordum taktiğin şeye bak dedi yani sakalasti kendince
(601 puan) tarafından
Sağlık açısından bı sorunu yok çok şükür takma kafana canım boşver saçı uzadıkça gurlestikce gözüne batmaz belli olmaz
(2,671 puan) tarafından
İnşallah ya valla çünkü düzelmeye niyeti yok
0 oy
(415 puan) tarafından
Benimde eşimin düz arkası ama kötü durmuyor saçlı ben de sevgiliyken farketmedim hiç bile elimi koyunca kafasına farkettim topak kafayı daha çok sevdiği için bebeğe bizde yastık aldık ama gerek kalmadı benim bebede 5 aylık 1 sağ 1 sol yatyior yani sıkıntı etme kötü durmaz saçlı 
(2,671 puan) tarafından
Eşinin de öyle mi canları sağolsun ama bende com takiyrm oğlumun şuan saçı yok belkide oyuzden kötü duruyor
0 oy
tarafından
Benim  oglumunkidr duz 2 bucuk yasinda duzelmedi sirt üstü  yatti yapacak bisey yok banada herkes niye boyle diyordu saçı  çıkınca  zaten belli bile olmuyor 
(2,671 puan) tarafından
Evet banada herkes söylüyor ben bilmiyor muyum düz olduğunu ama neyapayim bilerek yaptığım birşey deil şuan yan yatriyrm inşallah düzelir valla millet psikolojimi bozmus
tarafından
Yok be ne bozacaksin doktorumuz bile  dedi duzelirse duzelir duzelmesse yapacak biswy yok doktorumuzunki bile düzdü  adam diyo benimkide düz
(2,671 puan) tarafından
Evet işte düzelmiyor yan yatiriyrm ama olmuyor oyuzden morelim bozuluyor
0 oy
tarafından
Vallahi canim benim oglumunda düzdü hemde tam düz :D 2 yasinda suan düzeldi cok guzel kafası var. Duzeltmek icin cabalamadim hic
(2,671 puan) tarafından
Nasıl düzeldi ki masallah ya ne güzel düzelmiş nasıl düzeldi yan mi yatıyordu bebia
tarafından
Hayir cnm heo sirt ustuydu ama buyuyunce düzeldi. Ama.nedense o duz kafasinida seviyordum :D
(2,671 puan) tarafından
Büyüyünce mi düzeldi aslında büyüdükce kafa şekillenir diyorlar siritmaz diyorlar ama ben takiyrm  nedense
tarafından
Evet cnm büyüyünce duzeldi
(2,671 puan) tarafından
İnşallah benimde öyle olur
0 oy
(1,363 puan) tarafından
5 ay çok gec. Dogdugunda resmen evire cevire yatirdim hep oglumu. Her seferinde diger  yöne yatirip duzenli bir sekilde  o sirayi sag sol sirtustu diye saşirmadan takip ettik. Ozamanlar kendisi dönemedigi icin rahat oluyor.  
(2,671 puan) tarafından
Evet öyle oluyor bende kaynanam sırt üstü yatir dedi onun yüzünden bebeğimin kafası düz kaldi
(1,363 puan) tarafından
Ayyy bu kaynanalarin... ee kizim hic mi bilgin yoktu o dedi diye yapmak zorundamisin? Guzelce anlatabilirdin. Hicmi cocuk bakmamis diyecegim ama ogluyla evlisin muhtemelen :) :) neyse bundan sonrasi icin pes etme, belki medicallerde boyle korse gibi birseyler olabilir. Arastir cok kafaya takiyorsan.
0 oy
(382 puan) tarafından
Benim kocam kafasnin arkasi bakyorum duz o kadarda anlasilmiyor canim 
(2,671 puan) tarafından
Hı büyüdükçe siritmiyor sanırım ama işte insan takıyor
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Yüzüstü dönmeye başladığında öyle uyursa düzeliyor. Benim kızımın da düz kafayı 6 aydan sonra yüzüstü uyumaya başladı kendi kendine o şekilde düzeldi. Bide oturmaya başladıklarında az da olsa düzeldiğini okumuştum bi yerde
(2,671 puan) tarafından
6ay dan sonra mi duzeldi valla inşallah düzelir ya şuan kızın kaç aylık yani kafası düzelmiş mi
(1,091 puan) tarafından
14 aylık olmak üzere. Düzeldi. 6 aydan sonra sırt üstü hiç yatmadı ama
(1,091 puan) tarafından
Ve insanları da anlayamıyorum. Anne hatası demişler.
Yahu ne alakası var? Benim kızım asla ama asla arkasına destek de koysam yan yatmadı napabilirim? Ben bi sağ bi sol yatırıxam diye uğraşırken o da sırt ustü yatıp uyudu. Allahım bazen çıldırasın geliyor böyle yorumları görünce. Herkesin bebeği bir değil bunu bi anlasalar. Onun çocuğu sakindir koyduğu gibi durur. Benğm çocuğum hareketli bi bebek. Koyduğun gibi bulamıyorsun.. Siz böyle yorum yapanlara aldırış etmeyin demolize etmeye çalışıyorlar ego tatmini yapıyorlar
(2,671 puan) tarafından
Evet morelim çok bozuluyor ama neyapayim bebeğim çok yaramaz yemin ederim etrafımda yeni doğum yapmış anneler var bebekleri okadar efendi ki ve benim okadar yaramaz ki hicbirsey yapamıyorum durmuyor
0 oy
tarafından
Canım kafaya birşey takiyolar ama bir ortapediye götür istersen bana ayı büyük geldi oda çabuk duzeltiyormus şapka gibi bişey veriyolar takıyorsun 
(2,671 puan) tarafından
Valla eşime dedim sağlıklı oğlum götürmem dedi bilmiyorum ya valla neyapsam
tarafından
Ne alakası var cnm :D saglikliyla hepimizin çocuğunda olabilecek bişey :D
tarafından
Valla doktora kızımı hep ben götürdüm eşim çalışıyordu izin alamıyordu
0 oy
tarafından
Anne hatasi canim o degismez yatirma pozisyonu ile alakali
(2,671 puan) tarafından
Evet zaten bizim hatamız farkindayim
0 oy
(59 puan) tarafından
Bu şekil bozuklukları kask ile düzeliyor 
(2,671 puan) tarafından
Kask mi nerden alinur acaba iş e yarar mi
(59 puan) tarafından
Siz Kafanıza göre takamazsınız tedavi merkezi ile görüşmeniz gerekir
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Oğlum 27aylık hiç yastığa yatırmadım.Doğduğunda yastık kullanma 2yaiına kadar dediler .Şimdi de kendi kullanmak istemimiyorve başımdüz değil
(2,671 puan) tarafından
Bende yastık kullanmadım sırt üstü yatırdım diye öyle oldu
0 oy
tarafından
Canim 5 ayliksa düzelir üzülme çnkü 1 yasina kadar kafa tasi şekil almaya devam edio sagli sollu yatir bebegini yatirdiginda arkasina bsey koy yastik felan sirt üstü donmesin düzelir o merk etme benm kizim da oyleydi sagli sollu yatrdm düzeldi 5 ay daha kücük ama ihmal etme uyuturken sürekli gözlemle dönmesin ki cabuk geçsin 1 ayda fark etceksin duzeldigini
(2,671 puan) tarafından
Ayy inşallah ya okadar üzüluyrm ki anlatamam
tarafından
Düzelir kiz korkma daha cok kücük
(2,671 puan) tarafından
İnşallah canım benim çok sağol
tarafından
Rica ederm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 91 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu