0 oy
307 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar yoğurt mayaladim ama tutmamış az yoğurt olduğu için az koydum mecbur :( çok da üzüldüm. Ne yapabilirim o tutmayan yogurtlarla. Çok sıvı kivamlari süt hala neredeyse

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
kuzum yorumu basa sabitlermisn benimkini de görsünler 

bende akşam mayaladım sabaha kadar unutmuşum açmayı sabah actim birsey olurmu ki yaa 

senin soruna bi cevabim yok hiç anlamıyorum valla 
tarafından
Sıkıntı olmaz ekşi olursa suyunu suzersin
tarafından
keseye mi dökmem gerekecek canm suyunu nasıl suzebilirim
(2,564 puan) tarafından
Sürecin içine    bezleri oluyor onu katıyorsun yoğurt u üstüne dök düşümsün 2 3 saat bekle al yoksa bez elinde kullanılmamış ise yaramaz bit yazmayla yap ama hava soğuk bir şey olmaz CNM ya  yoğurt a
tarafından
tamm kızlar cokk sagolun

evet baya soğuktu bir sıkıntı yok gibi görünüyor ama bakalm ekşidiyse dediginizi uyguluycam  :))

dün annem varken anneme mayalattirmistim onu da unutmuşum pek anlamıyorum  valla ne yalan söylim :)
tarafından
İnce bı tülbent varsa eğer kullanmadığın onunla suzdurebilirsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım yoğurt azlığından değil serin mayalamissin sıcak su kaynat legenin içine dok yoğurt mayaladigin kabida ona oturt üstünü kapat kalsın tutar. Hatta benimde dün oylr oldu yaptım tuttu
(1,271 puan) tarafından
Ayyy inşallah tutar canım. Evet biraz ılık mayaladim ya :(
tarafından
Tutar tutar bende iki gün önce yaptım aynı senin dediğin gibi oldu anneme sordum öyle anlattı yaptım ve tuttu
0 oy
(589 puan) tarafından
Çökelek yapabilirsin canım
0 oy
(59 puan) tarafından
Peynir yapabilirsin 
0 oy
tarafından

Kaplarınızın üzeri açık bir biçimde fırının içerisine yerleştirin ve 75 derecede fansız programda fırınınızı çalıştırın. 1 saat bu şekilde fırında yoğurtlarınızı bırakın. Ardından fırının kapağını açın ve 15 dakika kadar soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra yine üstleri açık bir şekilde dolapta 1 saat kadar bekletin. Ben böyle yaptım az da olsa toparladı canım 

0 oy
(5,536 puan) tarafından
Öyle birşey olduğu zaman kaynanam hamur yoğuruyo bazlama felan yapıyor güzel oluyo 
0 oy
(2,564 puan) tarafından
CNM az yoğurma alakası yok annem 5 kilo süt e 1 yrmek kaşığı yoğurt katıyor  bir kaba sıcak su köyü içine kat beklet olur 
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Ben 5 litre süte  1  yemek kaşığı katarım o az yoğurtla alakası yok canım. Havalar derinleri ya artık ılık mayalamışsındır bi kaba sıcak su koy. Yoğurdu da içine koy biraz beklet olur o. ben öyle yaparım tutmadiginda. 
(1,271 puan) tarafından
Bir litre süte bir yemek kaşığı koydum cnm tutmadı :( bugün de bebeğime yedirecektim ek gıdaya geçti. Normalde daha fazla koyarım güzel tutardı. Dediğini deneyim bi teşekkür ederim
(3,695 puan) tarafından
Olur inşallah canım
0 oy
tarafından
Nefis yemek tarifleri de vardı ben denedim olmuş du bı bak yotube den 50 derece fırında yarım saat di galiba süreden emin değilim ama güzel olmuş du taş gibi

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 184 göst.
4 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 317 göst.
17 Eylül 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Guzel kizim (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 107 göst.
22 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ysf. (171 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 90 göst.
4 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,234 soru

11,413,267 cevap

34,957 kullanıcı

...