0 oy
819 göst.
Diğer kategorisinde (3,551 puan) tarafından
Kızlar gıda firmaları üretimi durdurmuş. 5 lit yag 98 lira olmuş. Eve bir kaç stok yapın dediler. Büşra vardı bizim burda gecen sene bebek maması bulunmasında sıkıntı yaşamış bu senede olursa diye uyarmıştı. Evet olacakmış haberiniz olsun. Gerçektir yalandır bilmem sadece paylaşmak istedim. Gidişat kötü 

19 Cevaplar

+3 oy
(7,972 puan) tarafından
Allah Ülkemizin ekonomisine yardim etsin tüm darda olanlara hızır a.s yetissin insallah
(3,551 puan) tarafından
Amin amin inşallah canım.
(1,278 puan) tarafından
İnşallah cümle mize
-Reklam-
+1 oy
(2,964 puan) tarafından
Mamalar yok cuma günü eşimi eczaneye yolladım mama yok demişler. Eşim dedi internetten bak aliriz ordan bir girdim ki ne göreyim 90 tlye aldığımız mama olmuş 125 tl. Artik kıtlığa sürükleyecekler milleti. Yağma olursa bir gün bu ülkede şaşırmıcam
(3,551 puan) tarafından
Evet canım Büşra yazmıştı burdan.. Bizde mamayı bezi alıp stok yapalım
(2,964 puan) tarafından
Kubra1992 Hatırlıyorum kuzum o yazıyı bende 95 e buldum iki üç paket aldim.
Vildanselim21 katılıyorum adamin maaşı bilmem kaç milyar markete giripte 1 milyar harcamak koymaz ona. Dönüp baksa ya bu milletin kirasi ne kadar ? Verdikleri asgari ucret yetiyor mu ? Her halta zam zam zam iligimiz kemigimiz kurudu
(750 puan) tarafından
Ne bin lirası ikibiniki TL ye sadece abur cubur almış normal diyor onun maaasina göre normal ama 2800 TL asgari ücret alana hiç normal değil Allah yardımcımız olsn
(3,276 puan) tarafından
Baştakiler kendileri gibi calısanlarin 70 80 milyar aldığını düşünüyor kendileri gibi onlara her şeye normal kendileriyle bizi bir tuttuklari icin asgari ücrer yeter düşüncesindeler o sarayın günlük harcaması 10 milyon onlarin ellerinin kiri bu dünyada yiyor ama öteki tarafta zehir zıkkım yesinler
(2,964 puan) tarafından
Aminn insallahhh
+1 oy
(537 puan) tarafından
Evet varsa nakit döviz yada fiziki altın bulundurun 1 alıyorsanız 2 alın temel ihtiyaçlarınızi yavaş yavaş stoklayin sit si uzun olan ürünler alin gereksiz kıyafet ve malzemelere para harcamayin tedarik krizi büyüyor üretim tüketim dengesi bozuluyor enerji krizi büyüyor bu sadece Türkiye için değil dünyada da öyle hayat pahalilasiyor 
0 oy
tarafından
Evet kiyamet alametlerinin biri daha oluyo ozaman kıtlık gelecek demekki eger dogruysa 
(3,551 puan) tarafından
Valla burda yurt dışında yaşayan. Arkadaşlar varsa bize de bilgi versinler Almanya da falan da bazı ürünlerde sıkıntı yaşanıyormuş. Yani dünyaca olan bir sıkıntıymış. Allah yardımcımız olsun. Suan para da yokki alıp stok yapalım. Valla gecen aldım 1 litre yag bilsem 5 litre alırıdm zam gelmeden önce
(1,698 puan) tarafından
Doğru canım. Akaryakıtta ve bazı gıdalarda sıkıntılar yaşayan avrupa ülkeleri oldu kısa süre önce. Bu gidişle ayakta 3-4 ülke kalacak. Çin Rusya ABD gibi..
0 oy
(253 puan) tarafından
Ben Migros tan alıyorum 5 lik yağ. 2 tane alıyorum 62 TL tutuyor 7 ay yetiyor
(537 puan) tarafından
Bnde geçen ay migrostan aldım yudum 65 ti galiba
(253 puan) tarafından
Şimdi baktım sistemden fiyatları aynı gibi, geçen ay kayın valideme aldım onada 2 li 62 TL verdim. Ama illaki zam gelecek. Zamlida olsa yiine ikili alınca biri bedavaya geliyor kampanya kalkmazsa
(358 puan) tarafından
Hangi marka canim
(253 puan) tarafından
Migros kendi markası
(9,626 puan) tarafından
Benim kardeşim özdileğin marketin de çalışıyo bidaha ki ay emek yağ 120 lira olucak dedi
0 oy
(494 puan) tarafından
Detay bilmiyorum ama yag 98 99 lira olmus daha dun gordum
0 oy
(979 puan) tarafından

Allah yar ve yardimcimiz olsun sonumuz hic iyi degil

(3,551 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(358 puan) tarafından
Valla durum hic ic acici degil altin yukseliyor kar yaptığımızı zannediyoruz ama oteki taraftan zamlardan gider daha fazla
(3,551 puan) tarafından
Aynen öyle. Bırak iki kişiyi artık 10 kişi de çalışsa bir evde geçim çok zor
(358 puan) tarafından
Aynen canim
0 oy
tarafından
Vallahi cnm az önce eşimle konuştum marketteydi dediğin gibi yağ sordum diyor ki bir markette 100 TL başka bir markete sormuş orda da 90 TL 5 litre ne olacak bizim bu halimiz bacım Rabbım hepimizin yardımcısı olsun inşallah 
(3,551 puan) tarafından
Amin amin canım. Tamda bebeğin doğdugu zamans kötü denk geldi.
tarafından
Vallahi zor bacım
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Dün migrosa gittim rafta sadece yudumun teneke ayçiçek yağı kalmış.  Hepsi bitmişti  şok oldum :) 

(3,551 puan) tarafından
Nerde duymuşlar hemen almışlar :(
(2,788 puan) tarafından
Bitmedi canım reyondan kaldırdılar yağ zamlancak suan 61 e verdiği yağı migros zam, zamanı satcak pahalıya migrosta çalaşıyo komsumuz o dedi reyondan kaldırdık ileri zamanda satışa çıkcak dedi
0 oy
(94 puan) tarafından
Evet canım biraz önce mahalle bakkalındaydık adamı yağcı aradı 95 tlden getircem artık dedi Allah sonumuzu hayır etsin 
0 oy
tarafından
salı günü 2 tane aldık ama daha fazla mi alsaydık ya ahh ne olacak halimiz 
0 oy
(59 puan) tarafından
Bunu biliyorduk zaten Allah yardımcımız olsun 
0 oy
tarafından
Halimiz hiç iyiye gitmiyor binin yağını 27 tl aldığımızı hatırlıyorum şimdi olmuş 75 76 tl herşey ateş pahası oldu babam bahçe işine gidiyor annemde gidiyor artık yoksa yetişmiyor bir gün çalışıp sadece yağ alıyorlar bir gün çalışıp şeker ün falan yani ev kirası falan bu kadarda olmaz gerçekten yazık günah ya insanlar bırakın köşeye para atmayı erzaklarına yetistiremiyorlar bu kadarda olmaz olmamalı yükselsin bakalım nereye kadar böyle gidecek resmen ülkemizde açız ya bizim akraba var almanyada kadın orda temizlikcilik yaparak burda üniversiteliler için 6 katli yurt yaptırdı tarlaları kat kat evleri var kızı evlendi bilmem kaç dönüm tarla hediye etti burda durmuyor kadın damadıyla kızını da götürdü oraya burda olmaz demiş bazen insan gerçekten üzülüyor en çokta yaşı olup soğukta çalışanlara üzülüyorum annem babam ikisi bir evdeler kıra ateş pahası zor geciniyorlar elektirik su faturasına bakıyorum ya harbiden gözümle gördüm resmen vergiyle kullanılan tutar ücreti aynı süriyeli komşularımız var ev kirası kömür erzak ilaç ekmek yemek her yardımı ya hepsini alıyorlar bize gelince yok neden çalışabilirsiniz kadın zor yürüyor nasıl çalışabilir diyebiliyorlar anlamıyorum astım hastası dizlerinde kireçleme var sabahın 4 unde yola çıkmış oluyorlar bu kadar olmaz ya gerçekten insan böyle bağırıp çağırıp her lafı söylemek istiyor 
(3,551 puan) tarafından
Suan bende herşeyi söylemek istiyorum ama susuyorum ama bu böyle gitmez.
tarafından
Aynen gitmemeli de hayırlısı Allahtan Allah yardımcımız olsun
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Bizim burda market yağları tamamen kaldırmış reyon bomboş satışı yok diğer marketlerde var onlarda kaldırılmı bilmem
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Her şeye zam gelicek bizim de marketimiz var toptancılar satmıyor herkes zamlı satmak için bekliyormuş
(3,551 puan) tarafından
Bizimkilerde de var. Sözde Müslümanlar. Aldığı fiyattan satsana. Zamlı alınca zamlı satarsın.. Valla şaştık kaldık. Sonumuz hayr olsun.
(12,856 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Yağ bitmişti eşimi gönderdim markete 5 lt yağ yok dedi aradı beni:)) şaka gibi ama gitmiş bir tane 1.5 lt almış yoktu 3 market gezdim diyo bulduğunu aldım geldim dedi.
0 oy
(44,674 puan) tarafından
Offf nolcak böle☹️
(3,551 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ama bende endişe ediyorum. 3 çocugum var.
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Nezaman bir ürünü bulamaz hale geliyoruz o bize yenir zammın habercisi oluyor bizden önce firmalar stok yapıyor zaten Allah yardımcımız olsun önceden markete gidince 100 liraya neler alırdık şimdi 2 parça aliyoruz 100 lira Gecen yıl Bulgaristan'a gittigimizde Türk paralarini leva ya çevirdik Buranın 100 lirasiyla sadece 2 paket sigara alabildik paramızın değeri de eridi bitti adam resmen bizimle dalga geçer gibi konuştu paramızın değersiz olduğunu belirterek 
(3,551 puan) tarafından
Şaka gibi demi..
(1,105 puan) tarafından
Bunlar ülkemizin acı gerçekleri canım kesinlikle amacım siyaset değil ama benzine zam geldiğinde ben zaten hep 50 liralık alıyorum diyen biri vardı :) heh işte birazda o zihniyette kiler yüzünden bu durumdayız Allah beterinden korusun hadi biz zamlı da olsa pahalı da gelse bir şekilde alıyoruz alamayanlar çok onlar için çok üzülüyorum
(3,551 puan) tarafından
Çok haklısın. Ama yakında bizde alamayacak duruma gelecez. Valla.. Bebeğim doğdu mama içiyor mamalards ithal bez olmuş 100 lira. Napıcaz bilmiyorum. Gaz zamlamdı daha da gelecek. Evi nasıl ısıtıcam.
(1,105 puan) tarafından
Bende 6aylik hamileyim canım şimdiden daha kara kara düşünür oldum mama parası bez parasi diye aldığımız asgari ücret 1 çocuk okutuyoruz ev kirası masraflar derken gerçekten çok zor Eşim akşam 5e kadar bir işte çalışıyor Akşam 6 dan gece 12 ye kadar başka işe gidiyor başka türlü geçinmek çok mümkün değil

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 506 göst.
2 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 021821 (1,410 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 136 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Pnrmtl (4,430 puan) tarafından soruldu
+2 oy
9 cevap 260 göst.
0 oy
7 cevap 376 göst.
7 Mart 2024 Aile kategorisinde Havin06 (2,091 puan) tarafından soruldu