0 oy
275 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (546 puan) tarafından
Merhaba arkadaslarim.bebegim dogali 1 hafta oldu.sutum ilk 5 gun gelmedi mama verdim.son 2 gundur geldi. Dr a gittik poposuna hortum soktu.o an kaka cikisi oldu ama simdi yine yok.yani 1 haftalik bebeğim sadece 1 kez popo mudahalesiyle yapti.bunu  yasayan var mi?cok korkuyorum.ne yapabilirim bebegim cok agliyor?zeytinyagiyla ovdum karnini ama fayda etmiyor

9 Cevaplar

0 oy
(309 puan) tarafından
Varsa çay kaşığıyla bademyagi icirebilirsin zeytinyagida olur çok faydalı kendi yediklerinede dikkat etmelisin karnına masaj yapabilirsin elini yaglayip ayaklarını karnına doğru dizleri kırarak bastır yavaş yavaş bunları yapıyorum ben küçükken 
-Reklam-
0 oy
tarafından
makat darlığı mi var 
0 oy
(476 puan) tarafından
19 günlük bebeğim sadece 3 kere yaptı o siyah kakayi yaptı 2 defa sonra 1 kere de sarı yaptı bidaha yapamadı 8 9 gün sonra yapmıştı 3. Kakasını şimdi yine 7 gün oldu hâlâ 7 gündür yapmamış napicam bilmiyorum
0 oy
(319 puan) tarafından
Canim ben bazen bunu veriyordum şuan 4 aya yakın olduk çok şükür düzeldi  
(319 puan) tarafından
Ya resim paylaşamıyorum af  gebelik bölümün varsa orda paylaşayım hemen bak yoksa postu kapatırlar.  Bebek ve kabızlık diye post açacam
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Benim bebeğim doğduğunda kakasını yapamıyordu doktor makat darlığı dedi 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canım anne sütü alan bir bebeğin 10gun kaka yapmamasi normaldir. İstersen günde bir defa su ile seyretilmis zeytinyağı verebilirsin direk verme boğazına yapışır.

Mama iciyosa her mamasina katabilirsin.

Poposunu uyuyarak sakin kaka yaptırmaya alıştırma bide. 

Ağrısı gazdanda olabilir sadece kakaya yorma bence . Gaz için biseyler yapmaya çalış.
0 oy
(4,987 puan) tarafından
Biogaia bağırsak düzenleyici kullanmanı öneririm ve bir çay kaşığı dan az zeytinyağı icir 2 güne bir 
0 oy
tarafından
Canım mama kabız yapabilir sindirimi anne sütüne göre daha zor anne sutundede 10 güne kadar yapmaması normal sen emzir bol kompostu incir kayısı bulgur ıspanak ye sütun olur gundede en az 3 litre su iç benim bu şekilde gogsum dolu dolu oluyordu kızım şuan 1 yaşında 13 kilo sütüne zeytinyağ köy fazla poposuyla oynama daha çok sıkıntı yaşar manasına zeytinyağ koyabilirsin mama veriyorsan 2 çay kaşığı su ver birde bağırsak düzenleyici biogaia damla var o iyi geliyor bu kadar verebilecegim öneriler insAllah çabucak atlatırsın benim kızımda 9 10 gün yapmıyordu akışına bıraktım yaptı biraz biz stres yapıyoruz ozaman da çocuklar hissediyor rahatsizlaniyolar daha çok
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Sıcak ortamda yatır bebeği. Kulak cubugunu al zeytinyağı ina batır popsunun dış kenarlarına doğru sür. Hafif masaj yaparak. Günlük de bir çay kaşığı içir. Mama öncesi içir ki mama ile birlikte gitsin mideye. Sol bileğinin üst kemik kısmının yanına hafif hafif masaj yap bebeği cok zorlamadan ıkındışı zaman al kucagına sanki tuvalete çiş tutarmış gibi tut. Benimki de her emmeden sonra kaka yapardı. Öyle de zor böyle de zor. Bebek bakmak çok zor. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 39 göst.
17 Ekim 2023 Aile kategorisinde Melisakay67474 (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 882 göst.
0 oy
4 cevap 339 göst.
14 Şubat 2019 Aile kategorisinde ೋღİlk gözagrımღೋ (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 252 göst.

380,131 soru