+1 oy
267 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (687 puan) tarafından
39+3 şu ana kadar normal diye beklediğim doğumum 3 hastanenin sonunda sezeryana karar kılındı iki hafta öncesi çatalın dar 3500 geçerse normal olamaz demişti o zaman 2900 çıkmıştı çocuk şimdi  4 geçmiş ve hasarın büyük olucagi için en iyisinin sezeyan olması gerektiği söylendi tabi karar bana bırakıldı da çocuğu da kendimi de tehlike atmak istemediğim için asla içimden gelmeyerek sabah sezeryana gidicem önerileri bekliyorum ilk çocuk aşırı tecrübesizim

25 Cevaplar

0 oy
(1,060 puan) tarafından
Hiç korkma canım. Normal doğumdan daha kolay en azından bana göre. Ayağa kalktıktan sonra sık sık yürü. Yanına kahve ve bitter çikolata al. Bol sıvı tüket tabi yemeğe başladıktan sonra. Şimdiden geçmiş olsun 
(687 puan) tarafından
Vardı hepsi çantaya koyucam teşekkür ederim <3
-Reklam-
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Stres yapma spinal anestezi istediysen tadını çıkar bebeği ilk sen göreceksin.. şiddetli baş ağrısı oldu bende parol içtim Nescafe kola uygun gelmedi bana süte geçer diye.. olabildiğince yürü yürüdükçe iyileşiyorsun resmen.. kendi derdine düşüp bebeğini unutma ben öyle oldum bebek aç kaldı yoğun bakıma alındı.. gözünüz aydın olsun
(687 puan) tarafından
Bilmiyorum dediklerini yarın gidince söylerim aslında kabul etmeyerek çıktım hiç bişey sormadım devlete çatal darlığını onaylayınca arayıp geleceğimi söyledim
Parol koyucam çantaya teşekkür ederim
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Allhim  sağ salim kucağına  almayı nasip etsin  canım 
(687 puan) tarafından
Aminn Allah razı olsun
0 oy
(9,009 puan) tarafından
Spinal sezeryan olacaksan yanında türk kahvesi ve bitter çikolata bulundur bol bol. İnanılmaz bir baş ağrısı yaşadım ben kahve rahatlatıyodu. Birde sütün gelsin diye komposto falan yap götür yanında kuru incir kuru dut falan aklıma gelen bunlar
(9,009 puan) tarafından
Diğer yorumlarda gördüm hiç üzülme sezeryan oluyorum diye senin ve bebeğin için belki en hayırlısı budur anın tadını çıkar bebeğine kavusâcaksin onu düşün. Ve bu gece güzelce uyu artık uykusuz geceler olacak.. birde özel hastane mi karar verdi sezeryan diye devlet hastanesi mi
(687 puan) tarafından
Uzun zamandır gittiğim özel 2 hafta önce sezeyan demişti çatı muayenesinde burda bıçak parası var diye söyledi diye düşünüp bıraktım diğer özele bugün gittim o da tanıdıkti o da aynısını söyleyince devletin kadın doğum aciline gittim ebe dar ama olur dedi kilosunu söyleyince olmaz dedi doktor da olur normal dedi de baştan savma şekilde söyledi burda ki özelde ki doktor olur ama sezeryandan daha çok dikiş alırsın Altan çocuğun da omuzlarında hasar olur dedi yani hepsi aynı kapıya çıktı devlete çalışan bayan git sezeryanini ol mahf ederler seni son dk ya kadar burda sezeryan yapmıyorlar dedi
(9,009 puan) tarafından
Ben devlette sezeryan kararıyla özel hastaneye sevk oldum hiç suni sanciya bile zorlamadilar. Hakkında hayırlısı olsun hiç zorlama kendini de bebeğinidw.sezeryan olmak dünyanın sonu değil sezeryanla da doğum yapan anne olmuş oluyo. Sen bebeğine kavusâcaksin onu kucağına alacaksın güzel şeyleri düşün boşver gerisini
(687 puan) tarafından
İyi olucak inşallah :) güzel düşünüp uyuycam kucağıma sağsalim alimde gerisi boş
(9,009 puan) tarafından
İnşallah sağ Salim kucağına alırsın hadi yat uyu güzel anne yarın bebeğin kucağında olacak
0 oy
(13,042 puan) tarafından
Bizim burada da catalin dar normal olmaz diyorlar hep ne saçma ya 

Dayımın geleni Almanya'da 56 cm 4200 gram normal doğum yaptı
(687 puan) tarafından
Bu şekilde daha çok kafam karışıyor sabahtan beri çok zor karar verdim doktor tanıdık sezeryandan daha çok yırtık alırsın Altan dedi annem de 6 kilo doğurmuştu kardeşimi olmayinca olmuyor demmeki çok üzülüyorum lütfen
(13,042 puan) tarafından
Ben özel.muayene gidiyordum Dr değistirdim böyle konustugu için
Insaallah güzel doğum olur senin için şimdi yat dinlen yarın gece tatlı  uykusuzluklar başlayacak ❤
(603 puan) tarafından
Az önce de yazdım.benim çatım çok dardı. Dr. Riske girme vakkumla çekerim makata kadar yırtılırsın dedi vs. Dedim eskiler çatır çatır doğurmuş ben neden böyle. Dedi ki sen kendini tarlada çapa sallayan kadınlarla, sürekli eğil kalk ağır iş yapan kadınlarla bir tutma. Şimdi taksiden in asansöre bin eve çık. Nerdeee dedi. Arkadaşımla 1 hafta vardı. Aynı sorunumuz vardı. O inat etti dr. Onu da uyardı ama inan 15 gün çocuk yoğun bakımda kaldı oksijensizlşkten. Neden riske gireyim ki 2. Bir şansım varken
0 oy
tarafından

Bi yoruma cevabini okudum da .Niye bu kadar uzuluyosun ki anlamiyorum kuzum.Nasip kismet diye bir sey var .Oyle her seye uzulme .İster sezaryen olsun ister normal dogum olsun bebegine kavusacaksin .

Sezaryen öcuymus gibi bakmani anlamiyorum.
Ben istege bagli sezaryen olcam .Hic de senin gibi korkulara girmedim .girme lutfen .kendine gel .toparlan .
Kilolu bir bebekle normal dogum yaparsan her sey olabilir Her riske gogus germen lazim .Boyle riskli bir durumda cok gereksiz normal istemen .
Simdi guzelce dinlen ve yarin bebegine kavus insallah ❤️
(687 puan) tarafından
Allah razı olsun bı nebze rahatladım iyi diyen pek yok sezeryana normal diye kendimi hazırladim hep bebeğim herşeyden daha önemli benim için onun için herşey iyi olucak inşallah
tarafından
Normal dogum da zor .daha bugun 2 post gordum dikisler yuzunden 1 aydir poposunun uzerine oturamayan ve makat catlagi olan .Sen senin icin hayirlisini isteyeceksin rabbimden .Yani ikisinde de agrilar sizilar var .Kesisiz normal dogum yok denecek kadar az .Onda da dikis atiliyor .Sancin yoksa suni sanci veriliyor .

Sen su an anin tadini cikar Bol bol dua et ☺️❤️ yarin kavusacaksin minigine .Ayrica 2 arkadasim sezaryen oldu .Agrilari illaki olmus ama ikisi de 1 haftada hareketlenmis .oyle gozunu korkutma .
(687 puan) tarafından
Doktor da normal olursa sezeryandan daha çok dikişin olucak hemde kalıcı hasarlar alırsın dedi kastettiği popoya kadar yırtık sanırım yaşayıp gorucem kavuşmaya yoğunlaşıyorum geçmeyecek şey yok atlarım inşallah
tarafından
Atlatirsin tabi ❤️ Bak benim ne ailem var yanimda ne kardesim.Bilmedigim bi ilde dogum yapcam .Ama dusunup can skmyorum .Sen de skma .
0 oy
(683 puan) tarafından
Ben hem norml hem sezeryan oldum. Bana göre sezeryan daha kolay geldi. Spinal anestezi istedm ama uyuşmadım o yüzden genel oldum. Çok rahattım. Sadece ilk kalkış anın zor oluo ondan snrası kolay ben devamlı yürüdüm. İlk Bi kaç gün ağrm oldu ağrı kesici verdiler. Rabbim sağ salim bebeğini kucağına almayı nasip etsin canm 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Bol bol yürü canım yürüdükçe kendine gelirsin rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip Etsin inşallah 
0 oy
(940 puan) tarafından
Canim   heycan ve stres yapmamak elde degildir heralde benimde onceden sezeryan gunum belli olsaydi bende bole uyuyamazdim ama acil sezeryana alidim dusunmeye firsatim olmadi stres yapmayada

Zaten stres yapacak bisey yok hic anlatilanlar gibi degil  allah gucunu kuvvetini veriyor sonucta bir suru kadin oluyor bunu ameliyatta saglik calisanlari seninle her sekilde ilgileniyor allah iyi insanlarla karsilastirsin 

Yanina kahve alabilirsin bas agrisi yapiyormus zaten turk kahvesi ic diye soylerler ben nescafe icmistim  bulamayinca saglikla gelsin bebisin
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Hiç korkma bende tırsa tırsa hast gittim ameliyathane alınırken öğürerek ağlıyodum çıktım o akşamı duygusal bi ponçik gibi geçirdim akşam kalk yürü dediler kalktım 2 3 saat volta attım diğer doğum yapan karılarla o beni kurtardı hemen ayaklandım zaten ilk günden 3.günde rahatlıkla dimdik yürüyodum. Sende yürü dedilerm i ağrını dinleme kalk bol yürü bide neskayfe iç bol bol. Hadi hayırlı doğumlar şimdiden ☺️

Her bünye farklıdır ama sakın sezeryan diye korkma çok rahatlıkla atlatıcaksın eminim :) 
0 oy
(453 puan) tarafından
Hiç korkma 25 gün önce sezeryan oldum. Aynı gün ayağa kalktım 3. Gün bebeğimle tek başıma ilgilendim. Humananın kimyonlu rezene çayı var eczaneden al bol bol iç hemen gazını çıkarırsın. Birde evde kayısı hoşafı yap dönüşümlü olarak iç. 
0 oy
tarafından

İsteğe bağlı Sezeryan oldum bın kere doğum yapsam bın kere sezeryan okurum hıc korkma, sen kendıne güven ayağa kalkarken bısey yokmuş de oldum bıttım deme, sezeryan gerçekten zor bırsey degıl, 2. Beyaz gecelık vs asla gıyılmıuor :) 3. Çocuk ıcın az da olsa mama al yanına süt hemen gelmiyor aç kalmasın 4. Kahve al başagrısı olabılır ama bende hıc olmadı 5. Bebegını çıkardıklarında hemen yanına iste kokunu alsın odaya çıkınca da hemen göğsüne koy hıc çekme emsın dursun süt zor iniyor çünkü :) 

0 oy
tarafından
Spinal anestezi bide 2. Doğumda genel anestezi oldum ama en rahatı genel anestezi idi tabi tavsiye etmiyor lar 1 gün bende oğlumda kendimize ancak geldik genel anestezi de spinal olursan bel agrısı + baş ağrısı + biraz daha geç toparlanma oluyor ben 13. Günüm hiç yatağa yatmadım sürekli yürüdüm ve çok iyiyim maşallah ne kadar yürürsen okadar erken toparlanır sın yatarsan kesinlikle geç kalkarsın ayağı, korse kesinlikle kullan ben 2. Günü belimi sardım çünkü kalıyor sezeryan göbegi 5. Günü korse taktım sadece bel korse si dikişe denk geliyor diye kilotlu aldım gögüs altına kadar baya bi fark etti bol bol sıvı tüket sütün için gitmeden hoşaf yap  iç sürekli memede kalsın hattaki sütün gelinceye kadar geçmiş olsun ❤️ gözünü kapat herşeyi önce Allaha sonra doktora bırak düşünme çok soğuk kanlı ol 3 gün kalkıp oturman zor olacak inşallah diğer günler düzelecek
0 oy
tarafından
Canım ben bol bol sade kahve ictim , kimyonlu rezene içtim gazı kolay çıkarmak için :D ay ben normalde de çıkaramayan biri olunca her yola başvurdum sjsjsjsjsj ilk ayağa kalkacagin zaman kimseden destek almamaya calis kendin kalkarsan sonrasında hep kalkarsın ben kimseden destek almadım kendim kalktım oturdum sürekli yürüdüm. Eğer çok kilo almadiysan şişliklerin yoksa ben de sezeryan sonrası şişlik oldu yanımda goturdugum lohusa kuloduna sigamadim :Dd çok utandım ama ben normal doğum diye gitmiştim bebisko sağ olsun çatıya sıkıştı mecbur sezeryana alındım. Hemşire ağrı kesici iğne mi hap mi diye sorduğunda iğne iste muhakkak acayip etkisi oluyor çok rahatlatıyor zaten sabaha kadar pek uyuyamazsin o yüzden bebisini sık sık emzir ki o da büyük tuvaletini yapsın bir gün sonra evinize gidin :) her şey gönlünüzce olsun kuzum ♥️ 
0 oy
tarafından
Sezeryan anında başını hiç oynatma sabit bir yere bak tavana mesela bu baş ağrısını engeliyomus bence doğru canım sonra abdestli gir doğumaben 3bebegimdede aldım ilk ikisi normaldi bozuldu ama yinede abdestli olmak istedim bide annene çok dua et gorucen bak nasıl kolaylaşacak doğumun bife benim gibi artislik yapıp hemen ayaklanma bakanın varsa yat baksınlar kalk yürü ama iş yapma valla sonra cikiyo acisiii
0 oy
(603 puan) tarafından
Aynı kaderi paylaşmışız senle. Hiç strese girme korkma 2. Gün ayağa kalkıp işimi yaptım. Hastanede bol bol yürü, bol sıvı tüket canım. Ağrı pompası varsa hastanede taktır. Ne ağrı hisset ne sancı. 1gün takılı kaldı valla çok rahat ettim tadını çıkardım anın. Hayırlı doğumlar.
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Nescafe ketil hasta bezi sallama cay cunku bol sivi almani istiyorlar ki dogumdan snra bir sure kati besin tuketmek yasak oldugu icin ilik su cay ve nescafe ile gecistirmek zorunda kaliyorsun dogumdan snra hemen soguk su icme bu arada ictigin suyu ketilda ilit ic cnm sag saglim gelsin bebis ins
0 oy
tarafından
Hiç stres yapma ne kadar sakin olursan o kadar çabuk toparlarsin. Doğumdan çıkınca çıkar çıkmaz 20 dk aralıklarla bebeğini emzirmeye çalış sezeryan doğumdan hemen sonra süt gelmiyor o yuzden bebeğini memede tut ki beyin süt için çabalasin ve bolcana yürü ki cabuk toparlayasin yanına komposto al ve bolcana tüket ki bağırsakların ne kadar hızlı çalisirsa o kadar  çabuk cikarsin tatlı şeyler yiyip üstüne bol su iç . Allah yardımcın olsun
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol canım.Ben dehşet bi korku ve panikle gittim korktuğum gibi olmadı.Yanına manuel pompa al .Sezeryan olduğun için sütün gelmeyebilir memeni uyarırsın , sağarak.Nescafe al , sezeryandan sonra kronik ağrılara maruz kalmamak için bolca iç.

Kendi doğumum gözümde canlandı .Heycanlandım şuan aklıma bişey gelmiyor .Kafana takılan sormak istediğin  bişey olursa yardımcı olmak isterim.

Geçmiş olsun.Bebeğin şimdiden hayırlı olsun
0 oy
(202 puan) tarafından
Niye icinden gelmiyor ki sezeryan dogum yapanda anne oluyor normal dogum yapanda korkma bende sezaryen oldum iyikide oldum valla

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 166 göst.
0 oy
4 cevap 165 göst.
26 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Melegimin annesi (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 102 göst.
22 Mayıs 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde YAVUZ AMINE (637 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 92 göst.
11 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde DeRinKuYu (6 puan) tarafından soruldu

380,297 soru

11,386,508 cevap

34,887 kullanıcı

...