+1 oy
181 göst.
Aile kategorisinde (135 puan) tarafından
Dün sabah Doğum yaptım su an çok az geliyor  sütüm arttırmak için ne yapabilirim? Az olanda gidecek diye korkuyorum 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sık sık emzir bol sıvı tuket 
-Reklam-
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Kız kuzum sütün daha gelmemiş ki gitsin. Evine gelince bir anda çoğalır. Hastane stresinden de gelmiyor. Bol bol emzir sen.. Gelir o.. Öyle stres de yapma herşeyi. Stresten gidiyor gidiyorsa da. 
0 oy
(812 puan) tarafından
Bol sıvı yeşillik ye kuzum hoşaf iç bol bol benimde öyle olmuştu 1 sonraki gün geldi 
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Once kolostrum denen ilk sut geliyor o cok az oluyo zaten bebege yetiyor. Bi kac gun sonra asıl sütun geliyor. Bi anda goguslerin sisiyor
0 oy
(342 puan) tarafından
Bebek şuan 2 damla sütle doyar zaten midesi ne ki üzülme sıkma canını sen. Ben doğurdum 2 gün sonra sütüm geldi o da damla damla. Bebek emdikçe çoğalır stres yapma bol bol sıvı tüket. 
0 oy
(545 puan) tarafından
Yeni yeni gelir canım daha yeni doğum yapmışsın hemen gider mi öyle dusunme sıcak duş al goguslerine masaj yaparak kanalları açar 
0 oy
tarafından
Sezeryanmj normal mi
0 oy
tarafından
Korkma canım daha çok yeni kolesturum sütü az olur sarı renkte olur bebek emdikce asıl süt gelecek acele etme göğüslerini sıcak su ile yika güzelce bol bol su iç ceviz ye tahin helvası ye sık sık da emzir bebeğini ")
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Sen strs yapma sadece şuan çok normal doymuyo diye bişey verme sakın. Ağız sütü kıvamlı ve damla damla okur zaten şuan midesi kiraz kadar. Emdikçe çoğalır sen bol bol su iç
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Kiz birden şaldır şaldır akmasinimi bekliyon o ilk süt yani cok az gelir ama cok yaglidir zaten bebekler yeni dogduklarinda mideleri minnacık oluyo sen sık sık emzir benimde oyleydi gogsumden hic ayirmadim yara bile oldu sonra sütüm bi indi sen bol bol su ic tavuk suyu corbasi ic cok guzel süt yapiyor hurma ye acık sekerli çay yaninda petibor biskuvi ye sabret daha gelir sütün
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Doğrusu doğmaz az gelir onla doyar merak etme sen emzirmeye devam et 
0 oy
(5,836 puan) tarafından
Lohusa şerbeti yapsın yanınızdaki kişi günde 2 bardak için birde gögüslerinizi sıcak suyla tabiki çok sıcak değil duş kıvamında suyla yıkayın damarları açıyor zayen ilk 3 gün süt gelmeyebilir endişe edip stres yapmayın 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 202 göst.
5 Mart 2022 Diğer kategorisinde Butterffly- (568 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 311 göst.
7 Nisan 2020 Diğer kategorisinde elif.kağan (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 220 göst.
7 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 250 göst.