+1 oy
869 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Yardımınıza ve fikrinizle ihtiyacım var. Eşimle severek evlendik. Bekarken ve eşimle tanıştığımda açıktım fakat kayınvalidemin isteği tesettürlü bir gelinmiş. Ben de istiyordum fakat henüz hazır değildim. Düğünümde saçlarım açıktı gelinliğin yine kapalıydı ama bu durum kayınvalidemi kızdırmış. Evlendikten sonra kendi isteğimle kapandım. Nişanlıykende evlendikten sonra da kayınvalidem ilgisiz ve 5 yıllık geliniyle daha samimi ve eltim benden 6 yaş büyük ve kıskanç birisi. Kayınvalidem onu kıskandırmamak için aynı ortadayken onunla daha çok iletişim kuruyor. Bu durum eşimle iletişimimi etkilemiyor ama beni rahatsız ediyor. Bugün eşimle bu konuyu konuştum bana hak verdiği noktalar oldu fakat düğünd açık olduğum için annesinden özür dilememi istedi. Açıkçası özür dileyecek birşey yaptığımı düşünmüyorum ama sizlerin fikrini almak istedim. 

40 Cevaplar

0 oy
tarafından
Esinin annesi ile evlendin ki yani ne diye geçmişe ait birsey icin özür dileyeceksin çok saçma olmus. Seni basda bile isteye bu şekilde kabul etmiş.  Bosver bacim takma . Diğer ettin ile.iyi iseler Allah daha iyi etsin de düşünme bile.
tarafından
Amin amin Allah onunla daha iyi etsin tek isteğim bu zaten benimle uğraşmazlar daha 4 aylık evliyim. Zaten elimde fena biri 5 yıllık gelin bende uzak olsunlar
-Reklam-
0 oy
(35 puan) tarafından
Ya bırak ne özrü sen eşine yuvana bak canım hiiç orali olma kaynana kaynanadır sevmedimi sevmez hiç üzme kendini sen eşinle mutlu olmaya bak . Ben geçtigimiz Nisan ayinda evlendim. Eşimin ikinci evliliğiyim birinci de 8 yıl çocuğu olmamış kayınvalide o geline sen ister otur ister git ben oğlumu evlendirrim oğluma çocuk lazım demiş eşimle ayrılma sebebleri bu değil tabi ama bunu bana kaynanam anlattı. Neyse benim ilk evliliğim ben  eşimi tanıdım sevdik evlendik ben şu an 5 aylık gebeyim kaynanam ne arar ne sorar . Geçen görmeye gelirsin demi dedim biz biraz uzağız memlekete . Yook gelemem diyor o kadar da ilgisiz bu kadar istiyorsun oğlunun çocuğu olmasını insan mutlu olup arayıp sormaz mı gelirim kızım demez mi.

Çok ciddi problemler de yaşamadık kaynana ile ama boşver hiç umrumda değil gelmezse gelmesin sen de takılma kimi severse sevsin kaynanan.
tarafından
Öncelikle hayırlı olsun Allah bağışlasın bebeğini canım:) dediğin gibi sevmedi mi sevmez ama kendisi bilir şükğr kendi ailem var ihtiyacım yok ona ben sadece iyilik olmasını istiyorum olmazsa da kendisi bilir. Kendi yuvamla iyi olurum daha iyi.
(35 puan) tarafından
Ben de istiyorum iyi olayim inanır mısın bana bir kere kızım dese her şeyi unutuyorum kalbim hemen yumuşar öyle kin tutmayi bilmem . Ama  boşverelim eşlerimiz akıllı olsun Allah onlarla olan bağlılığımızı güçlendirsin yeter :) çok teşekkür ederim iyi dileklerin için Rabbim cümlemizi yuvasına evladına bağışlasın.
tarafından
Kesinlikle öyle nişanlıykende ilgisizdi şimdide ama dediğin gibi ufak bir iyilikte hemen adım atılır ama sen de takma kafana kendi bebeğine odaklan bu çok güzel bir duygu hayırlısıyla kucağına da al kimseyi gözün görmez zaten:))
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Çok saçma düğünde baş açık olduğun için kaynanandan özür.dilemen. kaynanana ne senin başından gyiminden kuşamından. Ne hakla karışabilir. Bu Allahla kul arasında olan bir şey hesabını kaynanaya değil Allaha vereceksin. 
tarafından
Dediğim gibi güya dini hocalık yapıyor o yüzden de tek kriteriymiş. Ama kindarlık adaletsizlik haksızlık desen hat safhada ama dediğin gibi hocalık yapıyor
0 oy
(2,266 puan) tarafından

Bundan daha saçma bşy duymadım:) kapalı kız alsaydılar o zaman 

tarafından
Çok iyi sadece bana saçma gelmemiş. Eşimle tanışarak evlendik biz eşim pek söz hakkı tanımadı Annesine.
0 oy
(1,667 puan) tarafından
1.si ne kaynanan ne de eltini takma onlar 3.kisi sonucta evinde mutluysan bosver onlari 2.si bence sacmalayan burda eşin olmus ne demek ozur dilemek senin yerinde olsam ben esime kırilirdim sen boyle begendin boyle aldin neyin derdi bu onu germis anlamadim asla özur dilemem yuzune bile bakmam acikcasi kaynananin 
tarafından
Ben eşime tepkimi gösterdim zaten o da bunun saçma olduğunu bildiği için konuyu kapatmaya çalıştı. Keşke kendinin mutlu olacağı iriyle değil annenin mutlu olacağı biriyle evlenseydin deyince toparlamaya çalıştı.
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Ay delircem ya ben tesettürlüyüm ama Allahla benim aramda. Açıkta olsaydım durum yine aynı olurdu kimseden bunun için özür dilemem en fazla yaradana töbe ederim kul kula kulluk etmez! Özür dilerim çünkü başım açıktı demek hiç hoş değil iman kalptedir imanlı insan başkasının imanıyla değil kendiyle ilgilenir. 
tarafından
Keşke imanın sadece saçla olmadığını bilseydiler.
(5,904 puan) tarafından
Kimsenin senin dinini ölçmesine izin verme. Hayır herşeye karışıyorlar tamam ama dinini yaşayış şeklinede karışmazsın ya
tarafından
İzin vermedim vermem de özür dilemem gereken yerde dilerim ama saçma bir nedenden dolayı kim olursa olsun dilemem. Görüşmem olur biter kendi ailem yanımda şüpür.
0 oy
tarafından
Ben düğünden önce kapandım ama düğünde saçım açık gelinliğim kapalı idi ne var bunda özürlük. Ayrıca kaynanan iman bekçisi mi günahı ona mı yazılıyormus da özür dileyecekmissin. 

Dertsiz başına dert almayà çalışma bence nasıl davranılıyorsa sende öyle davran geç 
tarafından
Haklısın dertsiz başıma dert almış olurum. O nasılsa ben de ona öyleyim mesafeli ve mecbur kalınca arıyorum. Amacım iyilik olmasıydı ama kimse bulunmaz değil sonuçta
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Ne insanlar var yaa benim oğlumda böyle amaç olsun tek ben gelinimden özür dilerim yawrriimm
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Açık olduğun için özür dilemen gereken tek Allahtır. Kayın validen kimki açıktım diye özür dileyesin 
tarafından
Evet Allahla benim aramda ama güya kayınvalidem dinine çok düşkün ve istediği olmayınca kindar ve adaletsiz biri olabilen biri.
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Eşin  baya  saçmalamış  ne özrü  allhaskina yaaa  Eşin ve ailesi  çok cahilce düşünüyor k.b
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Asıl kayinvaliden özür dilemeli. 
tarafından
Kindar ve adaletsiz bir insandan özür beklemek çok zor. Ama Allah tan çok dert edeceğim biri değil.
0 oy
(961 puan) tarafından
Çok saçma birşey senden özür istemesi bizimkilerde çok muhafazakar, kesinlşkle açık giyinmeyi sevmezler ama ben açığım sadece dikkate ederim bu bile hoşlarına gider ama kesinlikle kapanmamı istemezler öyle bi istekte bulunmaya hakları yok çübkü eşim açık seviyor ve kapattırmaz asla 
0 oy
(287 puan) tarafından

PBence kesinlikle özür dileyecegin bi konu yok canım

0 oy
(553 puan) tarafından
Pardon da neden özür  dileyecekmissin? 

Tovbe yarabbim ya vallahi okurken sinirlendim ne demek ozur dilemen gerek tabisirken acikmissin sonucta oyle kabul etmis seni. 
0 oy
tarafından
Kac aylık gelinsin
tarafından
9 aylık canım
0 oy
tarafından
nasil yani, hasa Allah mi o? gunah icin ancak Allah tan af dilenir. ne demek ya ozur dilemek? kaynana seni sevecek olsa coktan severdi. ya gorusmeyin bu bahaneyle niye takiyosunuz ki.. o zaman esiniz de namazlarini kacirdi diye  bazi kisilerden ozur dilesin. hasa.. ay neyse gercekten konusudsam agzimdan kotu seyler cikacak
0 oy
tarafından
Oldu gözlerim doldu sakın öyle bişey yapıp götünüü kaldırma kaynananın bırk hiç umursama ne kadar uzak o kadar iyi 
tarafından
Tabiki de özür dilemedim canım. Hatta gereken mesafeyi sınırı koydum bile diğer geliniyle oynasın
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ya ne özrü bi saçmalamasınlar ya bırak Allah aşkına. Kapalı biri olarak söylüyorum bunu. Bırsk kayınvaliden de kimle sarmaş dolaş kuzu sarması olursa olsun. Bi zamanalr kapalı değildim ye kayınvalide den özür dilemek ne ya. emri veren kim? Özür dileyeceğin kim? Bi düşün
0 oy
(2,474 puan) tarafından
2021 yılındaki post hortlamış :)
tarafından
Evet :))
0 oy
(323 puan) tarafından
Kız ne özrü o senden özür dilesin açık olduğunu bilmiyor muydu kör müymüş neden başkaları için değişmek zorunda kalıyoruz sinir oluyorum 

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 567 göst.
27 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 124 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 450 göst.
0 oy
43 cevap 434 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Yasmin65 (395 puan) tarafından soruldu