+1 oy
865 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Yardımınıza ve fikrinizle ihtiyacım var. Eşimle severek evlendik. Bekarken ve eşimle tanıştığımda açıktım fakat kayınvalidemin isteği tesettürlü bir gelinmiş. Ben de istiyordum fakat henüz hazır değildim. Düğünümde saçlarım açıktı gelinliğin yine kapalıydı ama bu durum kayınvalidemi kızdırmış. Evlendikten sonra kendi isteğimle kapandım. Nişanlıykende evlendikten sonra da kayınvalidem ilgisiz ve 5 yıllık geliniyle daha samimi ve eltim benden 6 yaş büyük ve kıskanç birisi. Kayınvalidem onu kıskandırmamak için aynı ortadayken onunla daha çok iletişim kuruyor. Bu durum eşimle iletişimimi etkilemiyor ama beni rahatsız ediyor. Bugün eşimle bu konuyu konuştum bana hak verdiği noktalar oldu fakat düğünd açık olduğum için annesinden özür dilememi istedi. Açıkçası özür dileyecek birşey yaptığımı düşünmüyorum ama sizlerin fikrini almak istedim. 

40 Cevaplar

+1 oy
(1,020 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bence kayınvaliden senden özür dilemeli canım senin ve Allahla arandaki diyaloga girdiği için
tarafından
Keşke bunu onlarda düşünseler uçuk açık biri değilim ama eşimin annesi dini sadece saçın gözükmesinden ibaret olduğunu düşünüyor iyi miyim kötü müyüm gerisini pek düşünmedi. Sadece saçımın açıklığını söz konusu etti.
(1,020 puan) tarafından
Benim kayınvalidem de öyle ederdi ama eşim bu konuda çok sert ağızlarını bile açmadılar eşin sana destek çıkmıyorsa kaynanan konuşur canım
tarafından
Eşim destek çıkıyordu ben böyle istedim böyle sevdim diyordu. Ama söz konusu kayınvalide olunca bu teklifi yapmasını bekliyordum.
-Reklam-
+1 oy
(2,226 puan) tarafından
gerek yok ne kadar saçma 
+1 oy
(1,501 puan) tarafından
Kocan çok itici bir insan anne ağzında yaşıyor 
0 oy
(545 puan) tarafından
Eşinin düşüncesi çok saçma acıktın diye geriye dönük bişey için özür mü dileyeceksin ben olsam dilemem geçmiş gitmiş şey hala ona mi takiliyomus yani 
tarafından
Kesinlikle saçma geliyor. Hatta eşime sen beni açıkken sevdin kendi mutluluğunu değil de annenin mutluluğunu düşünüp kapalı biriyle evlenseydim dedim
0 oy
tarafından
Ayy ne saçma ya ne özürü
0 oy
tarafından
Ne alaka ya annecim kusura bakma düğünde açık olduğum için mi diceksin şaka gibi benim bi tanıdığım vardı kiz kapalıydı sırf düğünü için açıldı yani insanlar çok farklı insan en özel gününde içine sindiği gbi giyinmeli benim kaynanam ve diğer eltimde kapalı bana sadece fazla açık olmasın dedi nasıl bisey kastetti Bilmiyorum ama eşim dedi ki sen ne istiyorsan o olcak dedi sen takma annemi dedi senin eşin biraz anneci mi ?? 
tarafından
Çok doğru. Olması gereken de bu zaten.
tarafından
Yani aranızda bu konuda çok büyük bi kavga falan olmadıysa bosver özür falan dileme yani o gün senin günündu ve sen nasıl istersen öyle geçti bosver milleti :)
tarafından
Eşimle aramızda pek sorun olmuyor bu konu. Zaten eşiminde sıkı bir bağı yok gerek oldukça görüşüyor ve arıyor.
tarafından
Esinde dert etmiyorsa bosver bence canim dileme herkesin her istediği olmuyor kaynanan kusura bakmasın yani :)
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Onlar seni açık halinle almış nekadar saçma özür falan
tarafından
Evet istemeye geldiklerinde saçlarım belime kadardı.
0 oy
tarafından
Allahım yarabbim ne geri kafalılar var. Sen gidipanasizca özür dilersen kadın n bile diyecek ne alaka hadi diyelim ki diledim. Kaynana değişmesen eşimde gotson kaynananın yanında seni zorladığı için özür diledim ozaman. Yaparmi yapmaz
tarafından
Evet haklısınız yapmaz tabi.
0 oy
tarafından
Ahahah ne alaka ya özür dilemek kimin haddine benim açık yada kapalı olmama laf etmek o gelsin benden özür dilesin asıl ayrımcılık yapıyor sakın özür dileme başına çıkar kurtulamazsın daha
tarafından
Evet. Normalde saygıyı korurum ama gelecekte daha fazla üstüme gelirler diye de böyle birşey yapmam.
tarafından
Aman aman boşver mesafe en güzeli bana ayrımcılık yapan bir insana hele daha fazla mesafeli olurum kayınvalidem bana böyle yapsa gözümde sadece eşimi doğuran kadın olur başkada hiç bir vasfı olmaz benim kayınvalidem ilk istemeye geldikleri zaman sadece kıyafetim için köye gittiğimde elbise giymemi istedi  aşkada pantolonum vs.hiç karışmadı karışamaz hatta en pantolonlu gelin istiyorum demişti benim akrabalar şok olduydu :D
tarafından
Açıkçası yeni evliyim eşimle aram iyi ailesiyle de iyi olsun isterdim fakat şu saattenden sonra dediğin gibi eşimi doğuran kadın sıfatını taşıyor.
tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(788 puan) tarafından
Kapanmak Allah içinmi yapılıyor kaynana için mi ben yanlış mı biliyorum tövbe estağfurullah..
tarafından
Ben de Annen için ya da başkası için kapanma dedim ama ellinde bir koz sanırım. Diğer geliniyle daha samimi olup beni saf dışı bırakmaya çalışıyor aklınca.
0 oy
(85 puan) tarafından
Eşin evlenmeden önce görememiş mi senin açık olduğunu ay ne saçma ya ben kapalıyım sen açıksın nefret ediyorum bu ayrımdan ben olsam özür felan dilemem.
tarafından
Eşim sevgiliyken de nişanlıykende sorun etmedi annemin düşüncesi bu dedi geçti. Fakat Düğünde açık olmam annesini rahatsız etmiş sanırım o yüzden eşimde öfkeliydi. Evlenmeseydin ben açıktım deyince konuyu kapattı.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
O ne saçma şey yaa. Bence eltine de fazla ilgi göstermesi onun bu huyunda inat etmesine destek herkes yerini bilmeli 
tarafından
Bence de herkes yerini bilmeli ama ben iyi olmayı isterim eşimin ailesi sonuçta ama eltime daha samimi olması umrumda değil çünkü evin tek kızıyım ve kendi ailem tarafından ilgi fazlasıyla görüyorum. Herkes kendine yapar.
0 oy
(8,971 puan) tarafından
Amannnn eşin ilgili olsun yeter anasını napcan kuzum bide özür falan ne gerek var geçmiş gitmiş bırak ona kalmış istediğini yapsın takılma sende 
tarafından
Şükür eşim ilgili ve seviyoruz evimizde de mutluyuz annesi de düğünde açık olduğum için böyle basitçe kıskandırma ya da ilgisiz bırakmaya çalışıyor. Artık kendi bilir.
0 oy
tarafından
En başta kaynanan istiyo diye hazır olmadigin halde kapanarak yapmışsın .oğlu da anasının kapalı birini istiyosa öyle birini bulsaydi .he eger hazır hissedip kapandiysan vesile olmuslarsa bisy diyemem .bunun iicin özür mü dilenirmis..boşver senden uzak dursun daha iyi .herşey başörtüsü bitmiyo..dedikodu fesatlık kıskançlık kalbinin kotugu saygı bunlarda önemli..bnce sana uzak olmasi daha iyi
tarafından
Evet bende uzak olmalarının daha iyi olacağını düşünüyorum. Kendi isteğimle kapandım şükür. Kayınvalidemin tek kriteri kapalı olmakmış ama diğer gelini kapalı olduğu halde daha fazla çektirmiş. Kötü olmak gerekiyor sanırım.
0 oy
(38 puan) tarafından
Boşver kaynanı canım kocanla huzurun yerinde olsun sende ona göre davran kaynanana muhatap olma 
tarafından
Gerekmedikçe ve mecbur kalmadıkça iletişim kurmuyorum. İnşallah çocuğum olduğunda da onlar düşünür bu durumu. Aynı mesafeye devam ederim
0 oy
(7,379 puan) tarafından
hıc ozur dıleme bıle ısteye almıslar acık oldugunu bılıyolar sonucta cok sacma yaptıgı 
tarafından
Evet isteme gününde nişanım da hep açıktım. Dediğini yapmadım diye aklınca kıskandırıyor.
(7,379 puan) tarafından
bosver takma bıle kafaya
tarafından
Bugünden itibaren umursamayacağım zaten herkes kendi bilir kendi oğlu mutsuz olur.
0 oy
tarafından
Hayatimda daha mantıksız bisey duydugumu sanmiyorm açık oldugun icin niye ozur diliyosn ay ne sacma gozleri gormuyo mu madem bu kadar takiliyolardi  esin evlenmeseydi seninle ya da seviyosa sahip cikacak karısına kimseyi ilgilendirmez ben onu oyle sevdim diyecek. Kaynanandan da niye ilgi beklersin ki ay benim umrumda bile olmaz
tarafından
Eşimle severek evlendik biz. Keşke kendi mutluluğunu değil de mutsuzluğu tercih edip annenin istediği kriterde biriyle evlenseydin bile demek zorunda kaldım eşime
tarafından
Boyle yapan kocaya denir yani annemden ozur dile ne demek ya
tarafından
Valla devir vur kafasına istediğini yaptır devri değil. Eşimi çok seviyorum ama yeri geldiğinde insanın kendi nefsi gururu daha ağır basıyor.
tarafından
Oyle zaten insan onuru gururu icin yasar
0 oy
(119,275 puan) tarafından
ne sacma yaa ne ozru
0 oy
tarafından
One kinli bir kaynanaymış düğün geçeli aylar yıllar olmuş hala ordamı takılı kalmış 
tarafından
Evet üstelik dini hocalık yapıyor. Kindar ve ikili biri.
tarafından
Yavrum hoca ćok simdi ortada ☺☺
tarafından
Aynen öyle valla her önüne gelen hacı hoca artık. Kimse kendi torbasını dökmez. :))
0 oy
tarafından
Yok daha neler ya anası için mi kapanmissin nereden buluyorsunuz böyle anasının memesinden kopmamis egitimsizlwri ya

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 567 göst.
27 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 124 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 144 göst.
12 saat önce Diğer kategorisinde Yasmin65 (313 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 164 göst.