0 oy
149 göst.
Diğer kategorisinde (2,366 puan) tarafından
gece gece aklımda ceki sorular işe baslıcaö ya 2.5senedir izinliydim telase düştü :) hiç gidesim yok calısan anneler moral verin bana ya bide para biriktirecemnher istedgmi alcam diye teselli ediyorum kendimi bide 15tulda emeklilik hakkını oluyormuydu bizim 7200 iş gununu tamamlammz mı gerekir hamilelikten benm 2sene acıgım var suan 12yıl calısıyor görünüyorum:(  daha 3.500 iş gunu fln 4.5 olacaktı normalde :((( 

4 Cevaplar

0 oy
(2,366 puan) tarafından
calısan anneler uyumuş olmalı
(2,366 puan) tarafından
kamu personelum
tarafından
Yaa hangi kurum ? Maalesef benimde iki çocuktan baya açığım oluştu :)
Bu yaza doğru bende baslayacagim. Bakacak kimsen varsa kesinlikle başla. :)
(2,366 puan) tarafından
aile calısma bakanlığı cnm senin sende mi ücretsiz izin wlla pandemi emzirme derken 2.5yıl dır işe gitmiyorum bide yas aralıgı yakın 1yıl ücretsiz aldım suan hiç bırakasım gelmiyor evlatlarımı kmseye muhtac olmak istemyrm bakacak anneanne babaanne ikna edilecek biraz buyusunler diye bu yaşa getiridm işte acıklar içinde para biriktirmek lazm ealla esıme dıyorum hak kazanıyor prim kac ise evde beklicem emekliliği bnanae suan ğcretszdemsn sen nezmndr evdesn benm Aralık'ta bitiyor malesef
tarafından
Valla canım bende 2 yıldır ücretsiz izindeyim. İlk cocukta az kullandım. Ama ikincide sonuna kadar kullanıyorum. Daha bitmedi. Bırakmak çok zor olacak. Ama mecbur. Bende o yaşa kadar çalışacağımi düşünmüyorum. En fazla 10 yıl çalışmayı düşünüp ayrilcam. O yaştan sonra çekilecek şey değil
(2,366 puan) tarafından
ögretmenmisn cnm benm söyle oldu ilk kızımı da kendim buyurmuş oldum ilk kızım 11aylıktı 6ay üccretsiz kullandım snra 2ay caşıstım hamile olduğumu öğrendim 4ay hamileyken calıştım araya pandemi girdi tekrar ücretsiz aldım 6ay bi tekrar 6ay uzattım işte 2.5seneye yaklasacak aralıgıda yıllık izin alıp kapatırım inş verirlerse hiç baslayasım yok cok zor oluyor ya 2yılı yazın mı doldurmuş olacan cnm ay keske benmkide yazın bitse :) evde durdukca daha cok istiyorum 1000 pirim 2.5sene yapıyordu herld 7yıl calıssam ancak 7200 e ulaşıyorum calıstıgımız dönemde para birktirmek lazm wlla hayat pahalı emegimizi heba etmemek lazm bazen diyrm 300 400 acımıcam ayakkabı canta vericem diyrm snrada biyere gttgimiz mi var aman dur dyirom:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
5400 gün ile de emekli oluyorsun yani 15 yıla tamamlanan lazım ozaman 63 yaşında oluyorsun  7200 oldu mu 58 yaşında her çocuk başına 2 yıl erken emekli oluyorsun 15 yıl için geçerli değil sanırım o çocuk için iki erken emekli olmak 
(2,366 puan) tarafından
2 cocugum var erkennmi emekli olma hakkına sahibim ? yani 15yıla tamamlsrsam 7200 iş gunne gerek yokmu ? ben emekliliğe hak kazanıp yaşı evde beklemek isteyenlerdenm suan 3.5 iş gunu 5400 işe de hak kazanıyor uyum nye herkes 7200 diyor 58 fln hiç bkleymeem ya
tarafından
E devlette yazıyor ne zaman hangi tarihte emekli olabilirsin diye ne zaman emekli olabilirim diyorsun giriş tarihini yazıyorsun o hem 15 yılı söylüyor hem 25 yılın tarihini 15 yılda olursan 63 yaşında emekli oluyorsun 25 yılda olursan 58 yaşında sanırım çocuk için 2 yıl düşüyorya askerlik için nasıl ödeme yapılıyorsa o boş gunlerde ödeniyor diye biliyorum geriye yönelik borçlanma kalktı sadece çocukta oluyor diye biliyorum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
7200 ü dolduran da farketmiyor yaşını bekleyeceksin şuan çalışmıyorum 2200 günüm var 7.5 yıl. Oğlanın yemesi düzelse bugün giderim 12 sene yakılır mı bacı yazık. 
(13,202 puan) tarafından
Yok kız nerde o günler hastanede sekreterdim klinikte kabaca sonra bir fabrikada hem muhasebe hem dış ticaret yaptım.
(2,366 puan) tarafından
anladm cnm yine de iyi işin var cnm
(13,202 puan) tarafından
Kariyer meselesi bizim iş canım ardın olursa ekonomik olarak inanılmaz kazanırsın da ahh Ahh bizde o şans nerde
(2,366 puan) tarafından
e cnm sende keske bıralamaaydn ilerleseydn
(13,202 puan) tarafından
En başta alanımda iş bulsaydım eyvallah bulamadım kriz vardı
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Emeklilik olaylarını bilmiyorum ama ben de 2 yıl evdeydim dogumdan sonra. Çalışmaya başlamak beni çok korkuttu istemedim ama memurum mecbur başladım. Başladıktan sonra da iyiki başladım dedim eve gelince daha sakin kafayla çocukla ilgilendim işlerim planlı olunca daha çabuk bitti çalışmıyorken iş bitmezdi evde.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 174 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
18 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ceylan21 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.
12 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 34. (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 201 göst.