0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (457 puan) tarafından
Şeker yüklemesi beni çok tedirgin eden bir konu.Sizler yaptirdiniz mi sizde veya bebeğinizde herhangi olumsuz bir durum oldu mu?

22 Cevaplar

0 oy
(1,741 puan) tarafından
Ben yaptırdım cnm hicbir sorun yasamadik
tarafından
Ben de yaptirdim .Ayyy bana neler dediler .fenalasiyosun bilmem ne bilmem ne :D ay bazen abartmayi ne cok seviyolar .gittim ictim mis gibi hic bir sey de olmadi ❤️
Ne nabzim yukseldi ne halsizlestim ne bi yerim agridii
(730 puan) tarafından
Bana doktor anormal bir durum olmadığı sürece yapmaya gerek duymuyorum bebeğin kilosu senin kilon yerinde normal sen yada bebek normalin üstünde bir kiloda olsa diyabetten şüphe ederdim yapardım belki 28 29 haftada anormal durum olursa yaparım dedi sanırım bağzı doktorlar gerek duymadıkça yapmak istemiyor
(1,741 puan) tarafından
Şerife kaya aynen abarttiklari kadar olmadi hic bende de bi skntı olmadi
tarafından
Evet var ya esim tutturdu olma olma diye cevreden duymus .arkadaslarinin esleri diyomus cok kotuydu diye  .Dedim ki ya ben ac karna hiic mi cikolata yemedim .Bayramda hic mi poset poset seker yemedik bir sey olmaz dedim valla hic bir sey olmadi ❤️☺️ iyi ki yaptirmisim .zaten fanta gibiydi boyle guzeldi .İctim verdim kanimi hic bir sey olmadi .
tarafından
Evet ya gerek duyulmuyorsa yaptirmana gerek yok diyorsa yaptirma zaten ☺️❤️
-Reklam-
0 oy
(594 puan) tarafından
Yaptırdım ve hiç sorun yaşamadık 
0 oy
(3,148 puan) tarafından

Hiç bir şey yaptırmadım çok şükür sağlığı yerinde doktorum kilonuzu yok fazla da almıyorsunuz dikkat ediyorsunuz sanırım o yüzden size kalmış ama bence yaptırmayın dedi bende yaptırmadım :)

(612 puan) tarafından
Ben hamileliğimde hiç kilo almadım. Ama malesef şekerim yüksek çıktı son dört ay diyet yaptım.
0 oy
tarafından
Ben yaptırmadım bir sorun yaşamadım yani yaptırmadığım için:D
0 oy
(4,296 puan) tarafından
Ben yaptırdım canım büyük oğlumda hiç bişey çıkmadi küçük oğlumda bi iki sayıyla yuksek çıktı 50 gramlik içmiştim yuksek çıkınca 100 gramlik yaptılar ve bişey çıkmadı ondanda 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Kızımda da yaptırmıştım, oğlumda da yaptırdım bir sorun olmadı canım. Tam tersi oğluma hamileyken meğer gebelik şekerim çıkmış hemen önlemini aldık.
0 oy
(19,682 puan) tarafından
Kötü bişey değil aslında bebekte veya sende şeker hastalığı oranına bakılıyor ama ben yaptıramadm doktor tavsiye etti randevu bulamadım haftam geçti 
0 oy
(2,597 puan) tarafından
Tedirgin olacak kadar büyük miktar değil ve tek seferlik oluyor canı ili dilim baklavaya eş değer kadar bir şekerli içecek oluyor gebelik şekeri önemli eğer çıkarsa ona göre ilerlemeniz gerekir
0 oy
(2,570 puan) tarafından
Yaptırmadım çok şükür bir şey yaşamadık
0 oy
tarafından
2 gebeligimdede yaptırdım. Ama kimseye yaptır demem zor ya aç kalıyorsun kaç saat beni zorlayan orası oldu :D 
0 oy
(2,851 puan) tarafından
Yaptım yapmaz olaydım direk kustum zaten birşey de çıkmamıştı :) 
0 oy
(120,690 puan) tarafından
kuzeyde yaptirmistim ama bu bebegimde istemiyorum tadi berbat bisi
0 oy
(44,840 puan) tarafından
İlkinde yaptırdım ikincide yaptırmadım oğlum 4 kilo doğunca dr.bana şeker yüklemesi yapılmadimi diye doğum masasında sormuştu bana
0 oy
tarafından
Ben yaptırmadım canım açlık tokluk kanı verdim sorun çıksaydı yaptırcaktım ama çıkmadı sorun dr da sordu yükleme yaptın mı diye yapmadım açlık tokluk baktırcam dedim tmm dedi ikiletmedi bile aç karına onca şekeri çocuğa geçiyo flan diyolar bide bunun zararı hemen anlaşılmıyo ki çocuğun ileriki yaşlarında belli oluyo. 
0 oy
(1,570 puan) tarafından
Ben yaptirmadim sorun yasamadim 
0 oy
(367 puan) tarafından
Tedirgin olacak hicbirsey yok eger yaptirmayipda gebelik sekerin  var ise bence bu daha tedirgin edici olmali
0 oy
tarafından
Ben yaptırmadım, sağlık ocağında açlık tokluk testi verdim daha iyi bence 
0 oy
(5,956 puan) tarafından
Valla aç karınla 75mg şekeri içemezdim midem zaten bozuk... O yüzden yaptırmadım açıkçası
0 oy
tarafından
Valla hicbirsey yaptırmadım ne şeker yüklemesi ne kam degerleri ne ayrıntılı ultrason
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Asıl yaptırmaazsan ve şekerin varsa soruncanim.

Daha dün duydum kadının şekeri varmış ve bebeğe karnında oksijen gitmediği için sakatlık olmuş. ..

Şekerinin olup olmadığını anlamanın tek yolu da şeker yüklemesi.

Olumsuz bı durum ama doğabilecek diğer daha kötü  olası olumsuz durumlarin önüne gecebilirsin en azından 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 76 göst.
1 Haziran 2023 Aile kategorisinde ilknurlaa (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 467 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 427 göst.
19 Kasım 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Skacar28 (650 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
14 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sessiz1_i (1,098 puan) tarafından soruldu

396,350 soru

11,855,891 cevap

35,949 kullanıcı

...